“Қысқы киімдер”

Қызылорда қаласы

№3“Қарлығаш”санаториялық балабақша

Сералиева Перизат

Білім беру саласы:

 

Таным
Ұ.О.Қ:

 

Жаратылыс тану.
Тақырыбы:

 

«Қысқы киімдер»
Мақсаты:

 

 

 

 

 

 

 

Мақсаты: Балаларды аңғарымпаздыққа,ұқыптылыққа қалыптастырады.

 Қыс мезгілінің суреттерін құрастырып әңгімелей алады. Қыстық киім түрлері(бас,сырт аяқ киім)туралы түсініктерін кеңейте алады.

Қарапайым тәжірибелерді жүргізуге қызығушылықтарын, зейіндерін дамытады.

 

 

Ойлау деңгейі.

 

 

Біледі, түсінеді, қолданады.

Күтілетін нәтиже:

 

Жаңғыртады:  Балалар қыстық киімдердің атауларын білді.

 

Түсінеді: Қыстық киімдердің пайдасын түснді.

Қолданады: Қазақы ою өрнектерді қолданды.

Әдіс-тәсілдер:

 

Әдіс-тәсірдер.

Топтастыру әдісі,бала үні,4к,бақылау. Саралау.

 

ҰОҚ жоспарлау.

 

ҰОҚ жоспарын жүзнге асыру кезеңдері

 

 

2 мин

 

 

ҰОҚ жоспары бойынша іс әрекет.

Тәбиеші: Қайырлы таң балалар!

-Балалар, бүгін ерекше күн.

-Балалар бүгін бізге қонақтар келді.

Мен сендермен ерекше амандасқым келіп отыр.

Сәлеметсіздер ме!

Здраствуйте!

Good moning!

Балалар көңіл күйлерің қандай?- Тамаша.

Біздің ұлдарымыз қандай?-Тамаша.

Біздің қыздарымыз қандай?-Тамаша.

Біздің балабақшамыз қандай?-Тамаша.

 

Өткенге шолу.Балалар өткен оқу қызметімізді еске түсірейікші. Өткен оқу қызметімізде балалар қандай тақырыпта оқу қызметін өттік?–«Қызықты қыс мезгілі» тақырыбында  өткен болатынбыз.

Қазір жылдың қай мезгілі? –Қыс мезгілі.

Қыс мезгілінде ауа-рай  қандай болады?

-Қыс мезгілінде ауа- рай суық болады.

Қыс мезгілінде далада не жауады?-

– Қыс мезгілінде далада қар жауады.

Балалар далада шанамен қызықты ойындар ойнайды.

Барысы:

Балалар тақтадан «Сиқырлы тон» ертегісін тамашалайық.

Ғажайып сәт: Осы кезде тарс-тұрс еткен дыбыс естіледі. Сырттан үстін қағып Бай кіріп келеді.

Бай: Салеметсіңдер ме? балалар

Балалар: Салеметсіз бе?

Бай:  Мына күнде суып,қар жауып тұр. Тоңып қалдым

Мені Алдар көсе алдап кетті.

Мен байғұс оған алданып қалдым, мына шұрық тесік шапаннан тоңбайсын, өте

жылы деген соң өзімнің тоным мен ауыстырып едім, тоңып қалдым.Енді не істерімді білмей тұрмын.

Ой салеметсіз бе? Байеке Мен сізді кім екен деп танымай тұрсам. Келіңіз торлетіңіз.

Балалар біздің қонағымыз қиын жағдайда қалған екен көмектесеміз бе?

Балалар: Ия көмектесеміз.

 

Ресурстар:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Балаларға видео ролик тамашалату.

 

Негізгі бөлім:

 

12 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Топтастыру әдісі:

Ендеше балалар біз үш топқа бөлініп жұмыс жасайық.

1-топ: Тымақ

2-топ: Тон

3-топ: Пима

1-топ:Тымақ тобының тапсырмасы:

Құрылымдалған ойын.

«Топтастыру»

Мақсаты: Балаларды аңғарымпаздыққа,ұқыптылыққа,сүйіспеншілікке  тәрбиелей алады.

Күтілетін нәтиже: Балалар төрт жыл мезгіліне байланысты киімдерді топтастыруды түсінді.

Ойын шарты: Балалар төрт жыл мезгілінің суреттеріне байланысты киімдерді топтастырады.

Тікелей бақылау.

Оқу ортасы арқылы саралау.

Бала үні.

Кері байланыс.

Мақтап марапаттау.

2-топ: Тон тобының тапсырмасы. Балалар қонағымыздың шапанын фетрді пайдаланып  ою-өрнектер салып жамап берейік.

Тікелей бақылау.

Өнім арқылы саралау.

Бала үні.

Кері байлаеыс.

Бағалау.

Мақтап марапаттау.

 

3-топ: Пима тобының тапсырмасы.

«Қыс қызығы» сюжетті суреттерді балалар өз ой-қиялдарына байланысты құрастырады.

 

Тікелей бақылау. Процес арқылы саралау. Бала үні.

 Кері байлаеыс.

Бағалау.

Мақтап марапаттау.

 

 

 

Фломастер,плакат,түрлі түсті қағаз,  желім, қайшы,қазақы ою,үлестірмелі суреттер.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сергіту сәті: 1 мин

Балаларды шеңберге тұрғызады.

Сергіту сәті: Музыка қойылып қимылмен жаттығу жасалады.

 

 

 

Үнтаспа
Соңы:қорытындылау. 5 мин

 

Ойын түрі:

Құрылымдалған

және Тәрбиеші жетекшілігімен жүргізілетін ойын.

«Артығын тап»

Мақсаты: Балалардың аңғарымпаздыққа,ұқыптылыққа, тәрбиелеп ,есте сақтау қабілетін дамытады.

Күтілетін нәтиже: Балалар киімдердің арасынан артығын ажыратты.

Тікелей бақылау.

Оқу ортасы арқылы саралау. Мазмұн арқылы саралау.

Балаларды мақтап мадақтап смайликтер арқылы бағалау.

 

Киім суреттер.т.б

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *