32*2,320*2,32*20 түріндегі көбейту тәсілдері.

Бөлім: Сәуле
Мұғалімнің  аты-жөні Карасаева С.Е.
Күні: 22.12.2021ж
Сынып: 3 «Б» Қатысушылар саны: 16 Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы 32*2,320*2,32*20 түріндегі көбейту тәсілдері.
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары 3.1.2.7 кестеден тыс мынадай жағдайларда: 32∙2, 320∙6, 32∙20 түрінде көбейту тәсілдерін ауызша көбейтуді орындау
Сабақтың мақсаты Барлық оқушылар: 1000 көлеміндегі сандарды ауызша көбейту мен бөлуді орындауда қосындыны және көбейтіндіні бір таңбалы санға бөлу, қосындыны санға көбейту ережесін қолдана алады.

Көптеген оқушылар: өрнектердің мәнін табу жолын түсіндіре алады.

Кейбір оқушылар: логикалық тапсырмалар орындай алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт Педагогтің  әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау Ресурстар
Ұйымдастыру,

өзін –

өзі тексеру

 

 

 

 

Өткен білімді еске түсіру

 

5 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру   ширату жаттығулары арқылы жүреді.

Үйге берілген  тапсырманы дәптер жинап алу арқылы тексеру:

Оқу материалын жариялау . Мозайка құру арқылы тақырыпты ашу.

-Парақшаларда жазылған тапсырмаларды орындаңдар.

10*(40+5)        6*(5*10)       3*(7*10)

9*(8+10)            (20+4)*7       10*(8+4)

5*(400+200)       400*(8+3)    3*(10+300)

— Ендеше бүгінгі сабағымыз не туралы болады?

Оқу мақсаты жарияланады.

Ширату жаттығуларын жасайды.

Сұрақтарға жауап береді.

Тақырыпты ашады.

«Ауызша мадақтау жүреді. Оқушылар жауаптары толықтыры-лады. Керме жіп, қысқыштар, парақ-шада жазыл-ған тапсыр-малар
Жаңа білім

10 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 мин

 

 

Бекіту

10 мин

 

 

 

1- тапсырмада тақтамен жұмыс жүзеге асады.

1) Есепте. Шыққан жауаптарды өсу реті бойынша орналастыр. Сонда субұрқақ алғаш рет қай елде пайда болғанын білесің.

23*10=230 –М

120*3=360-Ы

130*3=390-С

210*3=630-Ы

22*30=660-Р

Мысыр-субұрқақ алғаш рет пайда болған ел.

3) Субұрқақ жұмыс істеп тұру үшін екі сорғының әрқайсысы сағатына 210л су айдайды. 2 сағат ішінде екі сорғы қанша литр су айдайды?

Ш:210+210=420

420*2=840

Ж: 2 сағат ішінде екі сорғы 840 литр су айдайды.

Ә) Субұрқақты жарықтандыру үшін әрқайсысына 120 шамнан 2 қатар және әрқайсысында 210 шамнан 3 қатар шам қолданылды. Барлығы қанша шам қолданылды?

Ш:120*2=240

210*3=630

240+630=870

Ж: Барлығы 870 шам қолданылды.

 2- тапсырмада ойын ойнайды.

4). Есепте.

31*2=62           11*90=990         11*7=77

210*4=840       21*40=840         220*4=880

110*3=330       11*30=330         120*3=360

330*3=990        33*30=990        11*40=440

5а) а=2см,

B= 4см

Р=(2+4)*2=12см        Р=2*2+4*2=12см

а=1см,

b= 7см

Р=(1+7)*2=16см       Р=1*2+7*2=16см

Ә) Периметрі осындай тіктөртбұрыштарды тауып, қабырғаларының ұзындығын жаз.

6) Саяхатқа туристер тобын жинады. Әр топқа 10 бала мен 20 ересек адам жиналды. Барлығы 9 топ жиналды. Қанша адам саяхатқа барады?

Ш: (10+20)*9=270

Ж: 270 адам саяхатқа барады.

Сергіту сәті

 3- тапсырмада теңдеу шешу жүзеге асады.

7) Амалдардың орындалу тәртібін анықтап, оларды шығар.

(309-59):50=5

500:(907-807)=5

1000:(56+44):2=10:2=5

(667-67):100*4=6*4=24

50*7+(406-400)=350+6=356

540:9+(540+90)=60+630=690

210:30+5*(280-260)=7+5*20=107

(667+330:10)+231=700+231=931

 

Тапсырма орындайды.

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тапсырма орындайды.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Билеп сергиді.

 

Есептерді шығарады. Өрнектердің  мәнін есептейді.

Дескриптор:

Шыққан жауаптарды өсу реті бойынша орналастырады -1балл.

Есептердің шешуін, жауабын табады-2балл.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Өрнектердің мәнін есептейді-1балл.

Тіктөртбұрыш-тардың периметрін есептейді-1балл.

Есептің шешуін, жауабын табады-1балл.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дескриптор:

Өрнектердің  мәнін есептейді-2балл.

Тура теңдік пен теңсіздіктер құрастырады-1балл.

 

Оқулықдәптер,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кері байланыс

3 мин

Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы»  әдісі бойынша өтеді.

Оқушылар жауабын талдап, ҚБ қояды.

Оқу тапсырмасы: 2-тапсырма 77-бет.

Кері байланыс жасайды.

 

ҚБ қойылады.  

 

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *