Тамақтану мәдениеті

 

Сабақ:Тамақтану мәдениеті

 

 

Облыс: Жамбыл

Аудан: Т.Рысқұлов

Мектеп: Б.Момышұлы атындағы орта мектеп

Күні: Мұғалімнің есімі: Копбаева  Жазира
Сынып: 7 Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) 7.Т/А3.Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну,ұсынылған ақпарат бойынша  факт пен көзқарасты  ажырата білу;

 

Сабақ мақсаты Барлық оқушылар үшін: Тыңдалған мәтіннің мазмұнын әңгімелеу, ұсынылған ақпараттан факті мен көзқарасты анықтау.

Көптеген оқушылар үшін: Мәтіннің мазмұнын өз сөзімен түсіндіру,ұсынылған ақпараттан  факт пен көзқарасты анықтап, ажырату.

Кейбір оқушылар үшін: Мәтіннің мазмұнынан фактіні түсіндіріп, ақпарат бойынша факті мен көзқарасты салыстыра отырып ажырату.

Бағалау критерийлері —        Мәтіннің мазмұнын түсіндіреді.

—        Ақпарат бойынша факті мен көзқарасты ажыратады.

 

Тілдік мақсат

 
Пәнге қатысты сөздік қор  мен терминдер:ГМО, дақыл,жеміс,қауіпті,транспозон,вирус,плазмида,жасуша ресурсы,гендік тізбек.
Талқылауға арналған сұрақтар:
«Ақылға қонымды тамақтану» дегенді қалай түсінесіңдер?
ГМО–деген  не,адам ағзасына зияны барма?
 
 
Ойлау дағдыларының деңгейлері Білу, түсіну
Құндылықтарды дарыту Ынтымақтастық,құрмет,өмір бойы білім алу.
Алдыңғы  тақырып Ұлттар достығы
Жоспар
Жоспарланған уақыт Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) Ресурстар
 

Басталуы

5 минут

 

 

1.Ұйымдастыру кезеңі.

— Оқушылармен амандасу.

— Түгелдеу.

— Сабаққа дайындықтарын тексеру.

Ширату «Жемістер мен көкөністер» әдісі

Түрлі жеміс –жидек ,көкөніс атауларын айтып топқа бөлінеді.

 

 

 

 

Оқулық,мәтін.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ортасы

20 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 минут

 

Тыңдалым  алдындағы  тапсырма.

1-тапсырма

 С «Микрафон әдісі» арқылы сұрақтар қою.

—        Тамақтану мәдениеті дегеніміз не?

—        Адамның жас ерекшелігіне байланысты тағамды тұтыну мөлшері қандай болуы мүмкін?

Тыңдалым  кезіндегі тапсырма

2-тапсырма

Т.

 «Ойлан –жұптас- бөліс» әдісі

«Тамақтану мәдениеті» тақырыбында мәтінді тыңдай отырып,әр оқушы мазмұнына байланысты 1 сұрақ дайындайды. Тыңдап болған соң оқушылар бір- біріне сұрақтарын қояды, мазмұны бойынша әңгімелейді, түсіндіреді.

Дескриптор

—        Мазмұны бойынша 1 сұрақ дайындайды

—        Мазмұнын әңгімелейді, түсіндіреді

 

3-тапсырма:

Миға шабуыл:

—        Ақылға қонымды дегенді қалай түсінесің?

Көзқарас  -пікір, ой, ұғым.

Факт- әр уақытын ешқандай  шартсыз ақиқат.

 

Ж

Мәтін қайтадан тыңдалады, тыңдау барысында дәптерге факт пен көзқарасты екі бағанға ажыратып жазады.

 

Көзқарас Факт
   

 

Өз жазбаларын оқиды, түсіндіреді.

Кері байланыс: Сұрақ қоясыз:

1 Неліктен?

2 Неге ?

3 Неге олай ойлайсың?

 

 

 

Дескриптор

-тыңдалған мәтіннен фактіні ажыратады

— тыңдалған мәтіннен  көзқарасты ажыратып  жазады

 

Тыңдалымнан  кейінгі тапсырма

3-тапсырма

Ж

«Айтарым осы» әдісі арқылы оқушылар факті мен көзқарас туралы өз пікірін білдіре отырып, мысалдар келтіріп, дәлелдейді.

 

Оқулық, мәтін.

 

Соңы

10 минут

 

 

 «Білім ағашы» әдісі арқылы сабақты бекітемін

1 «Ақылға қонымды тамақтану» дегенді қалай түсінесіңдер?

2 ГМО-деген не, адам ағзасына зияны бар ма?

Үйге тапсырма

 

 
Рефлексия    
Қосымша ақпарат
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? Бағалау — Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс
·     Оқушылардың тапсырманы орындау барысында бір-біріне көмектесуі арқылы. ·     «Сұрақ қою»

 

·     «Білім ағашы»

·     Биология
Рефлексия

Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

 
 
Қорытынды бағамдау

 

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

 

 

 

 

 

 

 

 

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *