Су асты патшалығы

Балабақша педагогтеріне жаңартылған білім беру
бағдарламасы бойынша іс-тәжірибе-тренинг

Байжанова Гулсим Муханбеткалиевна
Қызылорда қаласы, ҚҚББ “Бегім-Ана”
бөбекжай-бақшасы КМҚК әдіскері

Білім беру саласы: «Денсаулық»
Білім беру бөлімі: «Дене шынықтыру»
Тақырыбы: “Су асты патшалығы” (“Денсаулық сақтаушы технология”)
Мақсаты:
• Балабақша педагогтеріне жаңартылған білім беру бағдарламасы бойынша ҰОҚ қалай жоспарлау керектігі туралы негізгі идеяларды тұжырымдайды.
• Білім беру бағдарламасында жазылған оқу бағдарламасынан күтілетін нәтижелерді анықтау.
• Күтілетін нәтижеге қатысты әртүрлі топтағы балалар үшін нақты мақсатқа жету үшін мүмкіндік беретін және қаншалықты жақсы жеткеніне жаттығуларды жоспарлау.
Күтілетін нәтиже:
• ҰОҚ барысында әр түрлі әдістерді қолданып, тәрбиеленушілердің жақсы қарым – қатынастық, дағдылары өзара іс – қимылдың тиімді тәсілі екеніне негіздерін жеткізу
Оқыту әдістері:
Тұлғалық-бағдарланған тәсіл— педагогтің назарын бала тұлғасының тұтастығына, оның тек ақылойы, жауапкершілік сезімінің ғана емес, сондай-ақ эмоционалдық, эстетикалық, шығармашылық нышандары мен даму мүмкіндіктерімен қоса рухани дамуы туралы қамқорлыққа шоғырландыруды көздейді.
Жүйелік-әрекетті тәсіл— оқу-тәрбие үдерісінде баланың өз бетінше білім алуына бағытталып, осы мақсатта педаготың тиімді іс-әрекеттің түрлі формаларын қолдануын көздейді.
Коммуникативтік тәсіл – бірінші кезекте балалардың байланыстырып сөйлеу дағдыларын дамытуға, қарастырып отырған мәтін, қатысып отырған әңгіме мазмұнын түсініп, туындаған жағдаятқа сәйкес тілді қолданып үйренуге бағытталған.
Жұмыс түрлері
1. Жұптық жұмыс
2. Топтық жұмыс
3. Жеке жұмыс
4. Рөлдік ойын.
Уақыты: 30 мин
ҰОҚ жоспарын жүзеге асыру уақыты ҰОҚ жоспары Ресурстар
1.Дұрыс әсерлі көңіл
күй орнату -7мин.
Миға шабуыл
Видеоролик

Ашық сұрақтар

Айтылым ,тыңдалым

Топтасу
-Сәлеметсіздерме!
-Бүгінгі көңіл күйлерің қалай ?
Ширату: Көңілді күн әнмен педагогтар спорттық киімдермен, залда жартышеңберде тұрып, “Су асты патшалығы” презентациясын тамашалайды.

Теңіздің толқыны мен дыбыстарды тыңдайды және теңіз мекендеушілер туралы ашық сурақтарға жауап береді

“Моряк – капитан” құрылымдалған ойын арқылы екіге топтасады
https://yandex.kz/video/preview

Негізгі бөлім. 20-22мин
1. Жеке жұмыс
Бала үні: қызығушылығы, дербестілігі
4К моделі: креативтілік, сыни ойлау
Саралау: колдау көрсету
Бақылау: тікелей, жалпылама

Бала үні: қажеттілігі

2. Жеке жұмыс
3 мин
4К моделі: креативтілік, сыни ойлау
Саралау: нәтиже арқылы
Бақылау: тікелей, жанама

3.Жұптық жұмыс
Бала үні: қызығушылық
4К моделі: креативтілік, сыни ойлау
Саралау: ресурс
Бақылау: тікелей

«Ұқсас заттар»
Топтық жұмыс
Бақылау: Тікелей
Жалпылама.
Бала үні,4К:-қызығушылық, қажеттіік Құрылымдалған ойын:
«Теңіз мекендеушілердің тапсырмаларын орында!»

1.”Теңіз шаяны” – еденнің устінде еңбектеп өту, кедергілерден аттап.

2.”Дельфин”- жанымен жүгіріп өту
3. “Теңіз жұлдызы”- еденде жатып, екі қолмен тартылып, алға қарай жылжу

4.”Теңіз кірпі” – екі қол және аяқтың көмегімен алға артқа шайқалу.
5.”Теңіз жыланы” – залдың басынан аяғына дейін ирелендеп, аунап өту
6.”Теңіз таспақасы” – екі команданың педагогтары қо ұстасып, оңға-солға аунау.

Рефлексия: “Мен бастаймын-сен аяқта”

Педагог жетекшілігімен жүргізілетін ойы: «Сегіз аяқ»

Кері байланыс: “БББ” әдісі

Педагог жетекшілігімен жүргізілетін ойын “Папа пингвин”

Педагог жетекшілігімен жүргізілетін ойын: “Көпірден өту”

ІІІ.ҰОҚ қорытындысы.
3мин Кері байланыс:
“Қатарға қоспа!”

 

Cізге ұнауы мүмкін...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *