Дауыссыз н мен ң
Оқу ісінің меңгерушісі: —————-
Сабақ: қазақ тілі
Сабақтың тақырыбы: Дауыссыз н мен ң |
Мектеп: Қ.Аманжолов атындағы ЖОМ | |
Күні: | Мұғалімнің аты: Қалмұратова Гүлнар | |
Сынып: | Қатысқандар: | Қатыспағандар: |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 2.2.4.1 Мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау; 2. 4.1.4 Дауыссыз л, р,н, ң дыбыстарының емлесін сақтап жазу ; 2.2.5.1 Дереккөздерден (сөздік /анықтамалық/ сөздік/ энциклопедия) мәліметтерді табу жолын анықтап, берілген тақырып/сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алу; 2.3.5.1 Жіберілген пунктуациялық, орфографиялық және әріптік қателерді мұғалімнің көмегімен тауып түзету және құраған сөйлемін толықтыру |
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар орындай алады: | |
Дауыссыз дыбыс түрлерін ( қатаң, ұяң, үнді ) ажыратады, және дауыссыз дыбыстарының емлесін сақтап жазады; | ||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: | ||
Мәтіннің мазмұнына бағытталған сұрақтар қоя біледі; | ||
Кейбір оқушылар орындай алады: | ||
Тірек сөздерді қатыстыра отырып,берілген тақырып бойынша әңгіме құрайды; | ||
Бағалау критерийлері
|
1.Дауыссыз л, р,н, ң дыбыстарының емлесін сақтап жазады;
2. Мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтайды; 3. Жіберілген пунктуациялық, орфографиялық және әріптік қателерді мұғалімнің көмегімен тауып түзету және құраған сөйлемін толықтырады; |
|
Тілдік мақсат | Келешекті елестетемін | |
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:
Тірек сөздердің айтылуын ,есте сақтау дағдысын қалыптастыру; тірек сөздерді сабақ барысында қайталату. |
||
Талқылауға арналған сұрақтар:
Не себепті……деп ойлайсыз 1. дауыссыз дыбыстар қаншаға бөлінеді? 2. Сұхбат дегеніміз не? 3. П,б іәріптері қандай дыбыстарға жатады? |
||
Алдыңғы оқу | Дауыссыз л мен р | |
Ишара | Жасыл-түсіндім; қызыл – сыныптасымның көмегімен түсіндім;
Сары- көмек қажет, түсінбедім. |
|
Жоспар | ||
Жоспарланған уақыт есебі | Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз) | ресурстар
|
Басы
|
«Шаттық шеңбер»
Балалар бір-бірімен амандасып, танысады, жылы тілек тілейді. Балаларды бейджиктеріндегі суреттің ретімен үш топқа бөлемін. |
Сары ,қызыл ,жасыл , житондар |
Ортасы
|
61- жаттығу: « Өлеңді оқы»ҰЖ
Дескриптор: 1. Берілген өлеңді мәнерлеп оқиды; 2. Өлеңдегі негізгі ойды анықтайды; 3 . Өлеңдегі мамандық иелерін атайды; 4. Келешектегі өз мамандықтарын елестете отырып әңгімелейді; 5 .Өлеңдегі қарамен жазылған сөздерге мән береді,н, ң дыбыстарын өзара салыстырады; Кері байланыс: «Житондар» ҚБ « Жұлдызшалар» 62-жаттығу: «Көшіріп жаз»ӨЖ Дескриптор: 1. Берілген сөйлемді көшіріп жазады; 2. Сөздердегі н мен ң дыбыстарын жеке атап айтады; 3. Сөздердің мағынасын түсіндіреді; Кері байланыс: «Житондар» ҚБ « Жұлдызшалар» Сергіту сәті 63-жаттығу: «Жаттап ал» ҰЖ Дескриптор: 1. Жаңылтпашты оқып, жаттап айтады; 2. Түсініксіз сөздерді түсіндірме сөздіктен қарап біледі; Кері байланыс: «Житондар» ҚБ «Жұлдызшалар» 64–жаттығу: «Тиісті әріпті қой»ЖЖ Дескриптор: 1. Көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қойып жазады; 2. Өлеңді мәнерлеп оқиды; 3. Бір-бірін тыңдап, қателерін түзейді; Кері байланыс: «Житондар» ҚБ « Жұлдызшалар» «Талда» ТЖ Дескриптор: 1. Жайлау сөзіндегі әріп , дыбыс санын анықтайды; 2. Буын санын табады; 3. Дыбыстық талдау жасайды; 4. Бір-біріне түсіндіреді, бағалайды; Кері байланыс: «Житондар» ҚБ «Жұлдызшалар» |
Бейджик Тер
іс-қимылмен көрсетеді
|
Соңы
|
Үй тапсырмасы: 65-бет 65-жаттығу
Кері байланыс: «Білім ағашы» |
Білім ағашы парақ
шасы стикер |
Қосымша мәліметтер |
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? Қабілетті оқушыға қосымша карточкалар беремін. Барлық оқушылар орындай алады: Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Кейбір оқушылар орындай алады: |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Жұптық, топтық, өздік жұмыста жұлдызша,житондар арқылы бағалаймын. Мадақтау, марапаттау арқылы бағалауды жүзеге асырамын. | Пәнаралық байланыс – музыка, көркем еңбек, АКТмен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі)
Ауызбіршілікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу.
|
Рефлексия
Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |