Қызықты математика (А.Байтұрсынов ЖББМ Жетісай қаласы) Агманова Мария Асылхановна
Білім беру ұйымының атауы | «А.Байтұрсынов атындағы №5 жалпы білім беретін мектеп» КММ | ||||
Пәні: | Қызықты математика | ||||
Педагогтің аты-жөні: | Агманова Мария Асылхановна | ||||
Күні: | 16.11.2023 | ||||
Сынып: 4 | |||||
Тақырыбы | Ойлы болсаң, озып көр. | ||||
Сабақтың мақсаты | Оқушылардың есептерді шапшаң шығаруға, логикалық ойлау қабілетін дамыту. | ||||
Сабақтың барысы | |||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Сабақтың басы
3 минут |
I.Ұйымдастыру.
Сәлемдесу. Оқушыларды топқа бөлу 1 – топ: Сұңқар 2 – топ: Барыс 3 – топ: Қыран 4 – топ: Достар Әділ қазылар алқасын сайлап алады |
1.Мұғаліммен сәлемдеседі.
. |
Жарайсыңдар! | ||
5 минут | 1 – кезең: Топты таныстыру
|
Оқушылар өз топтарын таныстырады
|
Ауызша мадақтау | ||
Сабақтың ортасы
8 минут
5 минут
|
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын.
2 – кезең: «Жаңбыр тамшылары» әдісі 1)2*15+50*3=180 2) 9 кубы нешеге тең? 729 3) 250*51=12750
1)90+260:5=142 2)4 кубы нешеге тең? 64 3)150*62=9300
1)370+240:6=410 2)8 квадраты нешеге тең? 64 3)210*65=13650
1)470*9+371=4601 2) 6 кубы нешеге тең? 216 3)501*24=12024
1)239+380*6=2519 2)9 квадраты неге тең? 81 3)302*60=18120
1)45*3+15*7=240 2)5 кубы нешеге тең? 125 3)200*37=7400
3 – кезең:
Сергіту сәті: 4 – кезең:»Жұмыртқа аршу» әдісі 1.Үстел үстінде үш стакан шие тұр. Марат бір стакан шиені жеп қойды. Неше стакан қалды? 3 стакан 2.Айдынның Асқардан бойы ұзын, бірақ Жанаттан кіші. Кім ұзын? Жанат
1.Термометр аяз болғасын – үш градус көрсетіп тұр. Осындай екі термометр неше градус көрсетеді? 3 градус 2.Бөлмедегі әр бұрышта бір мысықтан және оған қарама – қарсы үш мысықтан отырса, бөлмеде неше мысық бар? 4 мысық
1.Жанұядағы ағайынды екі жігіттің әрқайсысының бір апасы, 1 қарындасы бар. Ол жанұяда қанша бала бар? 3 бала 2.Саябақ ішінде 6 орындық тұр. Оның екеуін бояп қойды. Саябақта неше орындық қалды? 6 орындық
1.Астанадан Қарағандыға жету үшін 2 сағат 30 минут қажет. Ал Қарағандыдан Астанаға қайтуға 150 минут керек. Неге олай? Уақыттары бірдей 2. Көшеде екі әкесі, екі баласы, және атасы немересімен қыдырып жүр. Көшеде неше адам жүр? 3 адам
1.Қай сан барлық санға қалдықсыз бөлінеді? 0 саны 2.Адам тамақ пісіретін алдында не салады? Көз салады
5 – кезең: Топбасшылар сайысы Оқушыларға баған түріндегі есеп беріледі. Сұңқар тобы: 492*12=5904 362*24=8688 243*32=7776 Барыс тобы: 219*18=3942 316*15=4740 493*43=21199 Қыран тобы: 136*51=6936 251*13=3263 401*15=6015 Достар тобы: 426*62=26412 452*51=23052 231*17=3927 |
Өрнектердің мәнін табады. Есептерді шығарады.
Логикалық есептерді шығарады.
Оқушылар есептерді баған түрінде шығарады. |
Дескриптор:
Өрнектердің мәнін табады, есептерді шығарады.
Дескриптор: Логикалық есептерді шығарады.
Дескриптор: Оқушылар есептерді баған түрінде шығарады. |
|
|
Сабақтың соңы
5 минут
2 минут
|
Сабақты қорытындылау.
Әділқазылар топтарды бағалайды.
Рефлексия |
Кері байланыс жасайды |
|
Кері байланыс. Стикерлер
|