Табиғатқа саяхат Ж ж дыбысы мен әрпі

Пән:Сауат ашу

 

Сынып: 1

Жамбыл облысы Меркі ауданы №28ЖББМ

Мұғалімнің аты-жөні: Төлегенова Ж.Е.

 

Сабақтақырыбы Табиғатқа саяхат

Ж ж дыбысы мен әрпі

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) 1.3.5.1 тақырыпқа байланысты керекті сөздер,сызбалар,суреттер,белгілерін қолдана отырып,жай сөйлемдер(мәтін құрастыру және жазу)

1.1.9.1сөздегі дыбыс түрлерін(дауысты,дауыссыз,жуан және жіңішке дауыстылар)ажырату және дұрыс дыбыстау.

1.2.4.1мұғалімнің қөмегімен қарама-қарсы мағыналы,мәндес,көп мағыналы  сөдердің  мағыналарын ажырату.

Жетістік  критерийлері 1.      Дыбыстарды ажыратып, сөздерді буындап, дыбыстық талдау жасайды.

2.      Мәтін бойынша сұрақ қояды.

3.      Сұрақтарға толық жауап береді.

4.       Қарама-қарсы сөздерді біледі,

Құндылықтарды   дарыту

 

 

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
Пәнаралық  байланыстар Математика, дүниетану
Бастапқы  білім

 

Дыбыс пен әріпті тану және ажырату.Оқылған мәтіннің  мазмұнын түсіну.
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарлан ғанкезеңдері Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

 

Ресурстар
Сабақтың басы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

І.(Ұ.Ж).Ширату жаттығу. «Достым саған сәттілік»

Оқушыларды  жұмыртқа  арқылы 3 топқа бөлу.

1-топ «Жасыл»

2-топ «Сары»

3-топ «Қызыл»

 

«Фасоль» әдісі

1.      Әріп деген не?

2.       Дыбыс деген не?

3.      Дыбыстар нешеге бөлінеді?

4.      Қазақ алфавитінде неше әріп бар?

5.   Дауысты  дыбыс нешеге бөлінеді?

6.   Дауыссыз дыбыс ше?

7.  .Мағынасы қарама-қарсы сөздерге мысал айтыңдар.

8.    Құрамында  «Ж » дыбысы бар  сөз айт?

 

 

 

 

 

Жұмыртқа

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сұрақтар

Сабақтың ортасы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сергіту сәті:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың соңы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Қызығушылығын ояту.«Сөзді тап» ойыны.Жеке жұмыс.

Ж  дыбысы мен әрпі бар сөздерді тауып оларды атап, дыбыстық, буындық талдау жасап, сөйлемдер құрау.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жіп, жапырақ, жолбарыс, жылан, жұмыртқа, жаңбыр, жүзім, жол, жел, жарқанат, жастық, жәшік.

 

Дескриптор:

1 . Берілген суреттегі Ж ж дыбысына қатысты сөздерді табады.

2. Ж ж дыбысы мен әрпіне байланысты сөздерді атап, дыбыстық, буындық талдау жасайды.

Қ.Б (Жұмыртқа)

 

(ҰЖ). « Дирижёр» әдісі

1-топ  Дауыстап оқиды.

2-топ  Буынға бөліп оқиды.

3-топ  Билеп оқиды.

 

Дескриптор:

1.Дауыстап оқи алады.

2.Буынға дұрыс бөледі.

3.Билеп оқиды.

 

Жаға         Жасау          Жақсы          Жауын

Жаса         Жасыл         Жаман          Жарыс

Жалау      Жайлау       Жылтыр       Жарас

 

Қ.Б (Жұмыртқа)

 

«Ойлы болсаң озып көр» (Т.Ж)

          ( дыбыстық талдау жасау)

1-топ  Жұлдыз

2-топ  Жалау

3-топ  Жайлау

Қ.Б (Жұмыртқа)

 

Жа-жа-жа менің  атым Қожа.

Жу-жу-жу желбірейді біздің ту.

 

Оқулық пен жұмыс:

(3-4 тапсырма.)

Қ.Б (Жұмыртқа)

 

Дәптермен жұмыс: Ж ж дыбысы мен әрпінің элементтерін ауада, дәптерге жазу. 

 

Қолға қалам алайық.

Қане,әсем жазайық.

Ж дыбысы дауыссыз,

Әдемілеп салайық.

Қ.Б (Жұмыртқа)

 

 

Қорыту:(жұмыртқаны ашамыз).

Сөздерден сөйлем құрау

Қ.Б (Жұмыртқа)

 

Кері байланыс:

(Бас бармақ арқылы бағалау.)

 

Бағалау:

 1.алған жұмыртқаларын санау

2.топпен сана

Сурет Ж ж дыбысына арналған

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ж ж дыбысы мен әрпінің баспа, жазбаша түрі

 

 

 

 

 

 

Сауат ашу оқулығы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сурет

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың соңы

3 минут

Бүгінгі сабақта біз не білдік?

Сабақтың қай сәті қызық болды?

Сабақтан не үйрендік?

 

Кері байланыс
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Саралау әдісіне арналған тапсырма:

 

1-тапсырма.Сөздерге дыбыстық, буындық талдау жасау,әр сөздің мағынасын ашу. Сөйлем құрастыру.

3-тапсырма:Мағынасы қарама-қарсы сөздерді табу.

 

 

Мұғалім бағалайды:

Мадақтау сөздері, смайликтер арқылы

 

Топтар бір-бірін бағалайды:

 

 

Кері байланыс: Кері байланыс картасы

 

 

Табиғатқа шыққанда қауіпсіздік ережесін сақтау ережелерін таныстыру.
Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары / оқу

мақсаттары қолжетімді

ма?

Оқушылар бүгін не

үйренді?

Сабақтағы ахуал

қандай болды?

Жоспарланған саралау

жақсы іске асты ма?

Уақыт есебінен ауытқу

болды ма?

Жоспарға қандай

өзгерісенгізілді?

 

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
 
Жалпы баға

 

 

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)?

1:

 

2:

 

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

 

2:

 

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

 

 

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *