Жануарлар әлемінің көптүрлілігі

Майранбаева Тоғжан Нұржанқызы

Пән: Жаратылыстану

 

Ұзақмерзіміжоспар бөлімі: Бөлімше:

Мектеп: №42 Ақ ниет гимназиясы

 

Жанды табиғат

Жануарлар

 

Күні:

 

Сынып: 2

 

Мұғалімнің аты-жөні:

Майранбаева Тоғжан Нұржанқызы

 

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтыңтақырыбы:

Жануарлар әлемінің көптүрлілігі.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

2.2.2.2 жануарлар класының өкілдерін ажырату: жәндіктер,балықтар,қосмекенділер,бауырменжорғалаушлар,құстар және сүтқоректілер;

Сабақмақсаттары

 

Барлық оқушылар:Жануарлар әлемінің алуан түрлі екенін ажыратады.

Көптеген оқушылар:Жануарлар класының өкілдерін сипаттайды.

Кейбір оқушылар: Жануарлар әлемінің алуан түрлілігін өзіндік ерекшелігін талдайды дәлелдейді.

Бағалау критерийлері

Жануарлардың белгілі ортаға қарай бейімделе тіршілік ететінін түсіндіреді.

Тілдік мақсаттар

сүтқоректілер – млекопитающие – mammal

құстар – птицы – birds

бунақденелілер – насекомое-insects

 

1.Жануар қандай топтарға бөлінеді?

2.Құстардың басқа жануарлардан өзгешелігі қандай?

3.Тауықты құсқа жатқызуға бола ма?

 

Құндылықтардыдарыту

 

 

 

 

Ынтымақтастық – тoптық жұмыc icтeу apқылы oқушылap

бip – бipiн тыңдaйды,құpмeттeйдi.

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуге тәрбиелеу.

 

Пәнаралықбайланыстар

Дүниетану- жануарларды қолға үйрету,күту,баптау.

Көркем еңбек – жабайы және үй жануарының суретімен танысу,салу.

Музыка-кейбір жануарлардың дауысын салу,олар туралы әндер үйрену.

АКТ қолдану дағдысы (сабақта қолданылатын болса көрсетіңіз)

Интернет-ресурстар, дерекқордан және ақпарат желісінен сабаққа қатысты мәліметті іздеу.

Бастапқы білім

Жануарларды түрлі белгілері бойынша топтарға жіктей алады.Түрлі жануарлар қалай қоректенетінін біледі,өз өлкесіндегі мекен ететін жануарларды біледі.

 

 

 

 

 

Сабақбарысы

 

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

 

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

 

 

 

 

(Ұ) «Сиқырлы қорапша»

Қорапшаға салынған саны бірдей алуан түрлі жануарлар ойыншығы салынып,таңдап алуды ұсынамын.Осы топтар бойынша білім алушыларды үш топқа бөлемін.

 

 

 

1-топ:«Жануарлар»

 

 

 

 

 

2 – топ :«Құстар»

 

 

 

 

3 – топ: «Балықтар»

 

 

 

 

Осы ойыншықтардың суреттерінің қиындысын тастап «Пазл» әдісі арқылы үш топқа бөлу: жануарлар,құстар,балықтар.

– Бұл жануарлар қай топқа жатады?

– Олар немен қоректенеді?

– Бұл жануарлардың қандай пайдасы бар?

 

 

 

Сабақтың мақсатын хабарлау:

 Жануарлар класының өкілдерін ажыратуды үйренеміз:жәндіктер,балықтар,қосмекенділер,бауырменжорғалаушлар,құстар және сүтқоректілер;

 

Білім алшыларды топтарға бөлуге арналған ойыншықтар.

 

 

 

Сұраққа жауап берген білім алушыны мадақтау,толықтыру жасау,тиімді кері байланыс орнату.

Сабақтың ортасы

5мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сергіту сәті

4 мин

 

 

 

 

 

 

 

3 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 мин

(Ұ) (С) Дереккөз. «Ақпарат желісі» әдісі.

Тапсырма:Суреттерге қара жануарларды салыстыр,олардың ұқсастығымен айырмашылықтарын атайық.

 

 

Дескриптор:

  -жануарларды атайды

  – жануарлардың класын анықтайды.

ҚБ: Тамаша! Жарайсыңдар!

 

 

(Ұ) (С) Диалог және қолдау. «Ұқсастықтарын тап»әдісі

 

Тапсырма:- Суреттерге қарап жануарларды салыстыр. -Олардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын ата?

Дескриптор:

Суреттерге қарап жануарларды салыстырады.

– Олардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын атайды.

ҚБ: Өте жақсы! Керемет!

 

 

(Т) «Дене мүшелері ұқсас бөлігін тап»әдісі

– Ара мен құмырсқаның дене мүшелерін салыстыр.

– Олардың қандай ұқсастығын байқадың?

 

Дескриптор:

Ара мен құмырсқаның дене мүшелерін салыстырады.

– Олардың ұқсастығын анықтайды.

ҚБ:«Үш шапалақ» арқылы қолдау көрсету.

 

Дәлелдеме.Бунақденелілердің денесі үш бунақтан тұрады:бас,кеуде және құрсақ.Осыған байланысты оларды бунақденелілер деп атайды.Барлығының алты аяғы мен мұрты болады.

 

 

(Т) (С) Тапсырма бойынша:

А- деңгейіне: «Суреттер сөйлейді»әдісі.

Тапсырма:

– Берілген сөздерден мақал құрастып жаз:

бұзба,ұясын,құстың.

– Құстарды сақтаудың маңыздылығын анықтап,сурет бойынша әңгімеле.

– Құс пен ұяның өзара байланысты болуының себебі неде?

-Құстарды қалай қорғайсың?

 

Дескриптор:

– Берілген сөздерден мақал құрастырады.

Құстарды сақтаудың маңыздылығын анықтайды,сурет бойынша әңгімелейді.

 

В – деңгейіне: «Зуылдақ» әдісі.

– Өзіңе таныс жануарды таңда,ол туралы әңгімелеп бер.

 

 

Дескриптор:

Өздеріне таныс жануарды таңдап,ол туралы әңгімелеп береді.

 

С – деңгейіне: «Зерттеу» әдісі.

(Т) Тәжірибе жасау

Тапсырма:

 Балығы бар аквариум алыңыз.

 Балықтың қалай қоректенетіндігін зертте.

Сүзіге балықты алып көр, ол қандай күйде болады?

Не байқадыңыздар, жазыңыз.

Коректі шашыңыз, балықтардың әрекеті?

Не байқадыңыздар, жазыңыз.

Қорытынды жазыңыз.

 

Дескриптор:

– Балықтың қалай қоректенетіндігін зерттейді

Сүзгіге балықты алып көреді, ол қандай күйде екенін зерттейді..

Нәтижесін жазады.

Коректі шашады балықтардың әрекетін жазады

Қорытынды жазады..

.

 

Тіктеп титтей құлағын,

Ботам былай жүреді,

Сыртылдатып тұяғын,

бұзау оған ереді.

Алға созып мойнын,

ойнақтайды ботақан,

Көкке қарай мұрынын

шүйіреді бұзауқан.

 

 

(Ұ ) (С)Талдау.

Жануарларды топтастыр.

Тапсырма.Сурет нөмірлерін кестенің дұрыс бағандарына орналастыр.

І топ: сүтқоректілер мен құстар.

ІІ топ: бауырымен жорғалаушылар, қосмекенділер.

ІІІ топ: балықтар, бунақденелілер

Дескриптор:

-сурет нөмірлерін кестенің дұрыс бағандарына орналастырады

 

(Т) (С)Қарқын.

Тапсырма: Жануарларды сәйкестендір.

Дескриптор:

-жануарларды атайды

 – жануарлардың класын анықтайды.

 

Қосымша тапсырма:

(Ө) Дәптермен жұмыс. «Тауып көр» әдісі

 

«+» таңбасымен тек бунақденелілерді белгіле.

Қанша бунақденеліні таптың?

 

 

Дескриптор:

– «+» таңбасымен тек бунақденелілерді белгілей алады.

– Бірнеше бунақденелілерді таба алады.

 

 

Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырма

Бағалау критерийі:

Жануарлардың белгілі бір ортаға қарай бейімделе тіршілік ететінін түсіндіреді.

 

Ойлау дағдыларының деңгейі: Қолдану.

Тапсырма:

Суреттерге мұқия қара.Қай жануар қай жерде тіршілік етеді? Сәйкестендір.

– Жануарлар сол ортаға қалай бейімделеді?

Топта ой бөліс.

 

 

Дескриптор:

– Жануарлармен олардың тіршілік ортасын сәйкестендіреді.

– Жануарлардың тіршілік ортасына бейімделуі жолдарын түсіндіреді.

 

ҚБ: «Бағдаршам» әдісі бойынша бағалау.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқулық 22 – бет

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқулық 23 бет

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сюжетті суреттер.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

аквариум,дәндер.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

видеоролик.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жұмыс дәптері,

12-парағы,14бет

2-сынып.

 

 

 

 

 

 

 

 

Қалыптастырушы бағалауға араналған тапсырмалар жинағы негізінде мұғалімнің шығармашылығы.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Интер белсенді тақтадан бағдаршамды көрсету арқылы

Сабақтың соңы

5 мин

 

 

 

(Т) Қорытынды «Автобус аялдамасы» ойын

Өз аялдамасына жеткенше табан іздеріне жазылған сабақты бекіту сұрақтары беріледі. Әр топ аялдамаға жеткенше табан іздеріне сұраққа жауап жазып отырады.Тапсырма аяқтағаннан кейін,топтар жұмыстарымен алмасып,қателерін келесі топ тексереді.

Тапсырма: Берілген сұрақтарға жауап жаз.

– Жануарлардың қандай түрлері бар? Оларды адамдар қандай мақсатқа қолданады.

– Жануар қандай топтарға бөлінеді?

– Құстардың басқа жануарлардан өзгешелігі қандай?

– Тағы қандай жануарлар түрлерін білесің?

 Дескриптор:

Әр топ аялдамаға жеткенше сұрақты түсінін жауап жаза алады.

 

Рефлексия: «Даналық ағашы әдісі»

Алманы жапсыр.

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жасайды.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

түсіндім

түсінбедім

орташа

 

Саралау – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

 

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

(Ұ) (С) Дереккөз.Ақпарат желісі.

Суреттерге қара жануарларды салыстыр,олардың ұқсастығымен айырмашылықтарын атайық.

(Ұ) (С) Диалог және қолдау. «Ұқсастықтарын тап»әдісі

 

Тапсырма:- Суреттерге қарап жануарларды салыстыр. -Олардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын ата.

 

Т) (С) Тапсырма бойынша:

А- деңгейіне: «Суреттер сөйлейді»әдісі.

Тапсырма:

– Берілген сөздерден мақал құрастып жаз:

бұзба,ұясын,құстың.

 

В- деңгейіне: «Зуылдақ» әдісі.

– Өзіңе таныс жануарды таңда,ол туралы әңгімелеп бер.

 

С – деңгейіне: «Зерттеу» әдісі.

(Т) Тәжірибе жасау

Балалар балықтың қалай өмір сүретінін білгілерің келе ме? Ендеше мен сендерге балығы бар аквариум ұсынамын.Оқушылардың алдына балығы бар аквариум қоямын.Оқушылар балықтың қалай қоректенетіндігін зерттейді.

 

(Ұ) (С) Дереккөз.Оқулықпен жұмыс.

– Суреттерге қарап жануарларды салыстыр. -Олардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын ата?

 

 

(Т) (С)Қарқын.

Тапсырма: Жануарларды сәйкестендір.

 

Қосымша тапсырма:

(Ө) Дәптермен жұмыс. «Тауып көр» әдісі

«+» таңбасымен тек бунақденелілерді белгіле.

Қанша бунақденеліні таптың?

Пән: Жаратылыстану

 

Ұзақмерзіміжоспар бөлімі: Бөлімше:

Мектеп: №42 Ақ ниет гимназиясы

 

Жанды табиғат

Жануарлар

 

Күні:

 

Сынып: 2

 

Мұғалімнің аты-жөні:

Майранбаева Тоғжан Нұржанқызы

 

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтыңтақырыбы:

Жануарлар әлемінің көптүрлілігі.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

2.2.2.2 жануарлар класының өкілдерін ажырату: жәндіктер,балықтар,қосмекенділер,бауырменжорғалаушлар,құстар және сүтқоректілер;

Сабақмақсаттары

 

Барлық оқушылар:Жануарлар әлемінің алуан түрлі екенін ажыратады.

Көптеген оқушылар:Жануарлар класының өкілдерін сипаттайды.

Кейбір оқушылар: Жануарлар әлемінің алуан түрлілігін өзіндік ерекшелігін талдайды дәлелдейді.

Бағалау критерийлері

Жануарлардың белгілі ортаға қарай бейімделе тіршілік ететінін түсіндіреді.

Тілдік мақсаттар

сүтқоректілер – млекопитающие – mammal

құстар – птицы – birds

бунақденелілер – насекомое-insects

 

1.Жануар қандай топтарға бөлінеді?

2.Құстардың басқа жануарлардан өзгешелігі қандай?

3.Тауықты құсқа жатқызуға бола ма?

 

Құндылықтардыдарыту

 

 

 

 

Ынтымақтастық – тoптық жұмыc icтeу apқылы oқушылap

бip – бipiн тыңдaйды,құpмeттeйдi.

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуге тәрбиелеу.

 

Пәнаралықбайланыстар

Дүниетану- жануарларды қолға үйрету,күту,баптау.

Көркем еңбек – жабайы және үй жануарының суретімен танысу,салу.

Музыка-кейбір жануарлардың дауысын салу,олар туралы әндер үйрену.

АКТ қолдану дағдысы (сабақта қолданылатын болса көрсетіңіз)

Интернет-ресурстар, дерекқордан және ақпарат желісінен сабаққа қатысты мәліметті іздеу.

Бастапқы білім

Жануарларды түрлі белгілері бойынша топтарға жіктей алады.Түрлі жануарлар қалай қоректенетінін біледі,өз өлкесіндегі мекен ететін жануарларды біледі.

 

 

 

 

 

Сабақбарысы

 

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

 

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

 

 

 

 

(Ұ) «Сиқырлы қорапша»

Қорапшаға салынған саны бірдей алуан түрлі жануарлар ойыншығы салынып,таңдап алуды ұсынамын.Осы топтар бойынша білім алушыларды үш топқа бөлемін.

 

 

 

1-топ:«Жануарлар»

 

 

 

 

 

2 – топ :«Құстар»

 

 

 

 

3 – топ: «Балықтар»

 

 

 

 

Осы ойыншықтардың суреттерінің қиындысын тастап «Пазл» әдісі арқылы үш топқа бөлу: жануарлар,құстар,балықтар.

– Бұл жануарлар қай топқа жатады?

– Олар немен қоректенеді?

– Бұл жануарлардың қандай пайдасы бар?

 

 

 

Сабақтың мақсатын хабарлау:

 Жануарлар класының өкілдерін ажыратуды үйренеміз:жәндіктер,балықтар,қосмекенділер,бауырменжорғалаушлар,құстар және сүтқоректілер;

 

Білім алшыларды топтарға бөлуге арналған ойыншықтар.

 

 

 

Сұраққа жауап берген білім алушыны мадақтау,толықтыру жасау,тиімді кері байланыс орнату.

Сабақтың ортасы

5мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сергіту сәті

4 мин

 

 

 

 

 

 

 

3 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 мин

(Ұ) (С) Дереккөз. «Ақпарат желісі» әдісі.

Тапсырма:Суреттерге қара жануарларды салыстыр,олардың ұқсастығымен айырмашылықтарын атайық.

 

 

Дескриптор:

  -жануарларды атайды

  – жануарлардың класын анықтайды.

ҚБ: Тамаша! Жарайсыңдар!

 

 

(Ұ) (С) Диалог және қолдау. «Ұқсастықтарын тап»әдісі

 

Тапсырма:- Суреттерге қарап жануарларды салыстыр. -Олардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын ата?

Дескриптор:

Суреттерге қарап жануарларды салыстырады.

– Олардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын атайды.

ҚБ: Өте жақсы! Керемет!

 

 

(Т) «Дене мүшелері ұқсас бөлігін тап»әдісі

– Ара мен құмырсқаның дене мүшелерін салыстыр.

– Олардың қандай ұқсастығын байқадың?

 

Дескриптор:

Ара мен құмырсқаның дене мүшелерін салыстырады.

– Олардың ұқсастығын анықтайды.

ҚБ:«Үш шапалақ» арқылы қолдау көрсету.

 

Дәлелдеме.Бунақденелілердің денесі үш бунақтан тұрады:бас,кеуде және құрсақ.Осыған байланысты оларды бунақденелілер деп атайды.Барлығының алты аяғы мен мұрты болады.

 

 

(Т) (С) Тапсырма бойынша:

А- деңгейіне: «Суреттер сөйлейді»әдісі.

Тапсырма:

– Берілген сөздерден мақал құрастып жаз:

бұзба,ұясын,құстың.

– Құстарды сақтаудың маңыздылығын анықтап,сурет бойынша әңгімеле.

– Құс пен ұяның өзара байланысты болуының себебі неде?

-Құстарды қалай қорғайсың?

 

Дескриптор:

– Берілген сөздерден мақал құрастырады.

Құстарды сақтаудың маңыздылығын анықтайды,сурет бойынша әңгімелейді.

 

В – деңгейіне: «Зуылдақ» әдісі.

– Өзіңе таныс жануарды таңда,ол туралы әңгімелеп бер.

 

 

Дескриптор:

Өздеріне таныс жануарды таңдап,ол туралы әңгімелеп береді.

 

С – деңгейіне: «Зерттеу» әдісі.

(Т) Тәжірибе жасау

Тапсырма:

 Балығы бар аквариум алыңыз.

 Балықтың қалай қоректенетіндігін зертте.

Сүзіге балықты алып көр, ол қандай күйде болады?

Не байқадыңыздар, жазыңыз.

Коректі шашыңыз, балықтардың әрекеті?

Не байқадыңыздар, жазыңыз.

Қорытынды жазыңыз.

 

Дескриптор:

– Балықтың қалай қоректенетіндігін зерттейді

Сүзгіге балықты алып көреді, ол қандай күйде екенін зерттейді..

Нәтижесін жазады.

Коректі шашады балықтардың әрекетін жазады

Қорытынды жазады..

.

 

Тіктеп титтей құлағын,

Ботам былай жүреді,

Сыртылдатып тұяғын,

бұзау оған ереді.

Алға созып мойнын,

ойнақтайды ботақан,

Көкке қарай мұрынын

шүйіреді бұзауқан.

 

 

(Ұ ) (С)Талдау.

Жануарларды топтастыр.

Тапсырма.Сурет нөмірлерін кестенің дұрыс бағандарына орналастыр.

І топ: сүтқоректілер мен құстар.

ІІ топ: бауырымен жорғалаушылар, қосмекенділер.

ІІІ топ: балықтар, бунақденелілер

Дескриптор:

-сурет нөмірлерін кестенің дұрыс бағандарына орналастырады

 

(Т) (С)Қарқын.

Тапсырма: Жануарларды сәйкестендір.

Дескриптор:

-жануарларды атайды

 – жануарлардың класын анықтайды.

 

Қосымша тапсырма:

(Ө) Дәптермен жұмыс. «Тауып көр» әдісі

 

«+» таңбасымен тек бунақденелілерді белгіле.

Қанша бунақденеліні таптың?

 

 

Дескриптор:

– «+» таңбасымен тек бунақденелілерді белгілей алады.

– Бірнеше бунақденелілерді таба алады.

 

 

Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырма

Бағалау критерийі:

Жануарлардың белгілі бір ортаға қарай бейімделе тіршілік ететінін түсіндіреді.

 

Ойлау дағдыларының деңгейі: Қолдану.

Тапсырма:

Суреттерге мұқия қара.Қай жануар қай жерде тіршілік етеді? Сәйкестендір.

– Жануарлар сол ортаға қалай бейімделеді?

Топта ой бөліс.

 

 

Дескриптор:

– Жануарлармен олардың тіршілік ортасын сәйкестендіреді.

– Жануарлардың тіршілік ортасына бейімделуі жолдарын түсіндіреді.

 

ҚБ: «Бағдаршам» әдісі бойынша бағалау.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқулық 22 – бет

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқулық 23 бет

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сюжетті суреттер.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

аквариум,дәндер.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

видеоролик.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жұмыс дәптері,

12-парағы,14бет

2-сынып.

 

 

 

 

 

 

 

 

Қалыптастырушы бағалауға араналған тапсырмалар жинағы негізінде мұғалімнің шығармашылығы.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Интер белсенді тақтадан бағдаршамды көрсету арқылы

Сабақтың соңы

5 мин

 

 

 

(Т) Қорытынды «Автобус аялдамасы» ойын

Өз аялдамасына жеткенше табан іздеріне жазылған сабақты бекіту сұрақтары беріледі. Әр топ аялдамаға жеткенше табан іздеріне сұраққа жауап жазып отырады.Тапсырма аяқтағаннан кейін,топтар жұмыстарымен алмасып,қателерін келесі топ тексереді.

Тапсырма: Берілген сұрақтарға жауап жаз.

– Жануарлардың қандай түрлері бар? Оларды адамдар қандай мақсатқа қолданады.

– Жануар қандай топтарға бөлінеді?

– Құстардың басқа жануарлардан өзгешелігі қандай?

– Тағы қандай жануарлар түрлерін білесің?

 Дескриптор:

Әр топ аялдамаға жеткенше сұрақты түсінін жауап жаза алады.

 

Рефлексия: «Даналық ағашы әдісі»

Алманы жапсыр.

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жасайды.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

түсіндім

түсінбедім

орташа

 

Саралау – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

 

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

(Ұ) (С) Дереккөз.Ақпарат желісі.

Суреттерге қара жануарларды салыстыр,олардың ұқсастығымен айырмашылықтарын атайық.

(Ұ) (С) Диалог және қолдау. «Ұқсастықтарын тап»әдісі

 

Тапсырма:- Суреттерге қарап жануарларды салыстыр. -Олардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын ата.

 

Т) (С) Тапсырма бойынша:

А- деңгейіне: «Суреттер сөйлейді»әдісі.

Тапсырма:

– Берілген сөздерден мақал құрастып жаз:

бұзба,ұясын,құстың.

 

В- деңгейіне: «Зуылдақ» әдісі.

– Өзіңе таныс жануарды таңда,ол туралы әңгімелеп бер.

 

С – деңгейіне: «Зерттеу» әдісі.

(Т) Тәжірибе жасау

Балалар балықтың қалай өмір сүретінін білгілерің келе ме? Ендеше мен сендерге балығы бар аквариум ұсынамын.Оқушылардың алдына балығы бар аквариум қоямын.Оқушылар балықтың қалай қоректенетіндігін зерттейді.

 

(Ұ) (С) Дереккөз.Оқулықпен жұмыс.

– Суреттерге қарап жануарларды салыстыр. -Олардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын ата?

 

 

(Т) (С)Қарқын.

Тапсырма: Жануарларды сәйкестендір.

 

Қосымша тапсырма:

(Ө) Дәптермен жұмыс. «Тауып көр» әдісі

«+» таңбасымен тек бунақденелілерді белгіле.

Қанша бунақденеліні таптың?

 

ҚБ: «Стикер» әдісі тапсырманы орындаған оқушыға «Өте жақсы!», «Жарайсың!»деген смайликтер беріп отырамын.

 

ҚБ:«Үш шапалақ» арқылы қолдау көрсету.

 

 

ҚБ: «Бағдаршам» әдісі бойынша бағалау.

 

Жұмыс орнын таза ұстау,партада дұрыс отыру,еңбек құралдарымен жұмыс жасау кезінде қауіпсіздік ережесін сақтау,сергіту сәтінде оқушылар бір- біріне кедергі жасамауын,қауіпсіздік ережесін сақталуы қадағаланады.

 

 

 

 

 

 

ҚБ: «Стикер» әдісі тапсырманы орындаған оқушыға «Өте жақсы!», «Жарайсың!»деген смайликтер беріп отырамын.

 

ҚБ:«Үш шапалақ» арқылы қолдау көрсету.

 

 

ҚБ: «Бағдаршам» әдісі бойынша бағалау.

 

Жұмыс орнын таза ұстау,партада дұрыс отыру,еңбек құралдарымен жұмыс жасау кезінде қауіпсіздік ережесін сақтау,сергіту сәтінде оқушылар бір- біріне кедергі жасамауын,қауіпсіздік ережесін сақталуы қадағаланады.

 

 

 

 

 

 

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *