Қазақ тілі. Зат есім «Салт дәстүр және ауыз әдебиеті»

Қысқа мерзімді жоспар Қазақ тілі

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті Мектеп: №6 Ж. Аймауытов
Мұғалімнің аты-жөні:Заханова П.А
Сынып: 2 А Қатысқан оқушылар саны: Қатыспаған оқушылар саны:
Сабақ тақырыбы:
Зат есім
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) 2.4.2.3 сөз таптарын(зат есім,сын есім,сан есім,етістік) ажырату.
2.1.4.1 тірек сөздерді қатыстыра отырып,берілген тақырып бойынша әңгіме құрау.
2.3.6.1 бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу.
Сабақ
мақсаттары
— Заттардың атын білдіретін сөздерді атау сұрақтар қоя білу.
— Сөйлемдердің ішінен зат есімді тауып жазу, заттың дара және күрделі түрлерін ажырату, мәтіннің мазмұнын болжау.
-Дара зат есімді күрделі зат есімге айналдарып өзгертіп,түрлендіру.

Тілдік мақсат Бесік,тұсаукесер
Бағалау критерийлері Барлық оқушылар:
— Заттардың атын білдіретін сөздерді атайды, сұрақтар қоя біледі.
— Сөйлемдердің ішінен зат есімдіді тауып жазады, зат есімнің дара және күрделі түрлерін ажыратады, мәтіннің мазмұнын болжайды
Көптеген оқушылар:
— Зат есімнің дара және күрделі түрлерін пайдаланып сөйлемдер құрастырады, топтастырады.
— Дара зат есімді күрделі зат есімге айналдарып өзгертеді, түрлендіреді.
Кейбір оқушылар:
— Берілген мәтінді өзбетімен әрі қарай жалғастырады, жоспар құрастырады.
— Алған білімдерін қоршаған ортамен байланыстырады.

Құндылықтарды дарыту Ұйымшылдыққа,әдептілікке тәрбиелеу
Пәнаралық байланыс Әдебиеттік оқу,Дүниетану

АКТ қолдану дағдылары Интерактивті тақта,слайд,видеоролик
Бастапқы білім
Сөз таптары

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған іс әрекет Ресурс
Сабақтың басы

Сабақтың ортасы\
Сабақтың негізгі бөлімі

I.Ұйымдастыру кезеңі.
Психологиялық ахуал қалыптастыру.
Қайырымды жандар айнала,
Шеңберге келсін жайлана.
Жалықпастан қайта бiз,
Махаббат сөзін айтамыз.
Сүйеміз барлық әлемді,
Әлемдегі бар елді.
Бақыттымыз осы біз
Қасымызда досымыз!
Қол ұстасып, бір-біріне сәттілік тілейді.

II.Өткенді сұрау: Дара және күрделі етістіктер
Топқа бөліну:
1-топ:Зат есім
2-топ:Етістік
3-топ:Сын есім
4-топ:Сан есім
1.«Ыстық микрофон»әдісі арқылы топтарын қорғау.

Ережелерді айтып қорғап шығады.

2. «Суреттер сөйлейді»әдісі: Сурет бойынша сөйлем құрау.
Топтық жұмыс

Дәптермен жұмыс.: 11 –жаттығуды оқу, талдау
Ұл- қызыңа ерген
Немереңбіз, әже.
Немереңнен өрген
Шөбереңбіз, әже.

Шаттық шеңбер

Табличка

Микрофон

Суреттер

Сабақтың соңы

III.Жаңа сабақ : Зат есім
Видеоролик: «Салт-дәстүрді біле жүр»

3.«Сұрақты қағып ал» әдісі
1.Бесік неден жасалады ?
2.Кімді бесікке бөлейді?
3.Бесік жыры қай кезде айтылады?

Оқулықпен жұмыс:
Жаттығулар орындау
1-топ:17-жаттығу
2-топ:18-жаттығу
3-топ: 19-жаттығу
4-топ: Жаңылтпаш жазу

Ойын: Ақиқат-Жалған
1.Кім? не? сұрағына жауап беретін зат есім –Ақиқат
2.Ешкі төлі лақ-Ақиқат
3.Ұйықтап кетті сөзі дара етістік-Жалған
4.Қанша ? неше? сұрағына жауап беретін етістік-Жалған
5.Оқыды сөзі не істейді? сұрағына жауап береді-Ақиқат
6.Сөз таптары бесеу? -Жалған
7.Үйрек үй құсы — Ақиқат
8.Қонжық иттің баласы -Жалған

Топбасшылар арнап: «Конверт» әдісі
Жұмбақ шешеді.Жауабына сөйлем құрайды.Зат есімді атайды. Түрлендіреді.Сұрағын қояды.
Видео

Фотосуреттер

Оқулық

Қолшапалақ

Конверт
Сабақты бекіту: «Сәйкестендіру» әдісі

Дара зат есім ұл-қыз
құлақ
текемет
кемпір -шал
Күрделі зат есім жазушы
сағат
теміржол
аққу
қойшы
Үйге тапсырма:16-жаттығу.Бесік жырын жаттау
Бесік суретін салу
Бағалау: «Бағдаршам» әдісі.
Әр топбасшы оқушының жинаған жұлдызшасын атайды.
Әр топтық смайликтерін санау. МАДАҚТАУ.

Кері байланыс: Білім ағашы Таратпа карточка

Стикерлер
Саралау – оқушыларға
Қалай көбірек қолдау көрсетуді
жоспарлайсыз?
Қабілеті жоғары
оқушыларға қандай міндет қоюды
жоспарлап отырсыз?

Бағалау — оқушылардың
материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді
жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары / оқу
Мақсаттары дұрыс қойылған ба?
Оқушылардың барлығы
ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1.
2.
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1.
2.
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік\қиындықтары туралы нені
білдім, келесі сабақтарда неге көңіл болу қажет?

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *