Шаңғы

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5-бөлім – Шаңғы/ кросс/коньки даярлығы Мектеп: Б.Майлин атындағы мектеп –балабақша кешені
Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Оразаев Д
Сынып: 7 Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

 
Сабақ тақырыбы Күш және төзімділікті жақсартуға бағытталған қозғалыс әректтері
Оқу мақсаттары 7.3.1.1 Өзінің денсаулығына салауатты өмір салтының тигізетін әсерін түсіну және түсіндіре білу

7.1.4.4 Қимыл-қозғалысты  орындау кезіндегі өзінің және өзгелердің біліктілік сапасын  жақсарта білу

Сабақ мақсаттары: Оқушылардың барлығы тактикалық әзірлеу әрекеттеріне қатыса алады.

Оқушылардың көбісі құрастырылған тактикаларды, іс-тәжірибеде қолдана алады.

Оқушылардың кейбіреуі қарсыластың тактикасын жарыс жолында қадағалай алады.

Тілдік  мақсаттар

 

Кілт сөздер мен тіркестер.

Қозғалу дағдылары сырғанау, таяқпен итерілу, жүгіру.

 Диалог / жазылымға арналған пайдалы сынып.

·      Сендер бұлшық еттер жиырылған кезде өздеріңді қалай сезінесіңдер?

Құндылықтарды дарыту Сыйластық, ынтымақтастық
Бастапқы білім

 

Оқушылар  алдыңғы дене шынықтыру сабақтарында өткен бөлімдерден шаңғымен жүруді  біледі,
Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет  

 

Ресурстар
Сабақтың басы

 

 Оқушыларды шаңғы  құралдарымен жабдықтау.                                                                    Сапқа тұрғызу. Сабақтың мақсатын түсіндіру

Бір-бірлеріне шеңберде тұрып жылы сөздер айту.

Әрбір тапсырма үшін үлкен бос кеңістік

 

Сабақтың ортасы

 

Жалпы  дамыту жаттығуларын орындайды:

1. Б.қ. н.т. қолымыз белімізде, аяқ иық деңгейінде, басымызды 1 дегенде алға 2 артқа 3 оңға 4 солға еңкейтеміз.

2. Б.қ. н.т. қол белде, аяқ иық деңгейінде басымызды оңға 4 рет солға 4 рет айналдырамыз.

3. Б.қ. н.т. қолымыз иығымызда, аяқ иық деңгейінде, йығымызды алға 4 рет артқа 4 рет айналдырамыз

4. Б.қ. н.т. қолымыз кеуде тұсында аяқ иық деңгейінде 1 – 2 қолымызды артқа сермейміз. З – 4 оң жаққа сермейміз. Келесі З – 4 сол жаққа сермейміз.

5. Б.қ. н.т. қол белде аяқ иық деңгейінде 1 –артқа шалқаямыз, 2–алға иілеміз (қолымызды аяғымызға тигіземіз), 3–қолымызды жазып отырамыз, 4–б.қ.

6. Б.қ. н.т. оң қол жоғарыда сол қол төменде 1 –2 қолымызды артқа сермейміз. 3–4 қолымызды ауыстырамыз.

7. Б.қ. н.т. қол белде аяқ иық деңгейінде. 1 –2–3–4 белімізді оңға айналдырамыз, келесі 1 –2–3–4 солға айналдырамыз.

8. Б.қ. н.т. қол белде, аяқ иық деңгейінен алшақ. 1 –оң аяққа қолымызды тигіземіз. 2 –сол аяққа қолымызды тигіземіз. 3 – ортаға еңкейеміз 4 – Б.қ

Қауіпсіздік ережесі.

(Оқушыларға шаңғыны тарату.

Шаңғыны   қолдарына ұстап алаңға бару.

Білім алушылар шаңғымен айналысу кезіндегі қауіпсіздік ережелері  бойынша жалпы талаптармен таныстырылады

.Сұраңыз: Қауіпсіздік ережелерін сақтаудың маңыздылығы қандай? Шаңғы/кросс/коньки сабақтарында жарақат алмау үшін қандай қауіпсіздік ережелерін сақтауымыз қажет?

Шаңғы жүрістері дайындығы.

— алма-кезекті екі адымды жүріс

— адымсыз жүріс

— бірмезгілді бір адымды жүріс

— бірмезгілді екі адымды жүріс

Дескриптор:

-оқушы шаңғымен жүру техникаларының дұрыс орындалуын салыстырады және талдайды

№2 тапсырма

Тактикалық жүру дағдылары

— бірмезгілді бір адымды және екі адымды жүрісті алма-кезекті екі адымды жүріспен  кезектестіріп орындау

— шаңғымен биікке көтерілу

— орташа тұрыспен еңіске түсу және соқа әдісімен тоқтау

Дескриптор:

-оқушы өзінің және өзгелердің жүрістерді кезектестіріп орындауын, кедергілерден өту дағдыларын бағалайды

№3 Бір мезгілдегі  адымсыз жүріс әдісін  түсіндіру және үйрету.

Үнемі екі шаңғы сырғанап, барлық уақытта жылдамдықты бір мезгілде таяқшаларды қатты серпу арқылы орындалады.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Осы тапсырманың дескрипторлары:

Жаттығулар орындау кезіндегі қауіпсіздік ережелерін біледі және сақтайды;

жаттығуларды орындау кезінде болуы мүмкін қауіпті жағдайлар мен жарақаттар туралы біледі;

болуы мүмкін қауіпті жағдайлар мен жарақаттардың алдын алу жолдарын біледі.

Үнемі екі шаңғымен сырғанап, таяқшаларды қатты серпу арқылы жүреді.

Сұраңыз:    Өздеріңіздің практикалық білімдеріңізді және дағдыларыңызды күнделікті өмірде қалай қолданасыздар?

 

 

 

 

 

 

 

 

Шаңғы, корт

 

 

 

 

Әрбір тапсырма үшін үлкен бос кеңістік

Секунд өлшегіш

сағат

 

Сабақтың соңы Демалу тынысын қалпына түсіру жаттығулары. қатарға тұрғызу. сабаққа  қорытынды жасау . үйге тапсырма беру

Сабақта нені үйрендік?

Қандай жұмысты жалғастыру қажет?

Сабақтын басында аталған мақсаттарға қол жеткіздім бе?

 
Саралау – оқушыларға қалай  көбірек қолдау көрсетуді  жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

·      Үлгере алмайтын, қалып қоятын оқушылар мықты және дарынды балалардың сонынан қайталап ереді

·      Кеңістікте қозғалыс сөздік қорларын кеңейту үшін жаттығып жатқан қабілетті оқушыларға қиынырақ сұрақтар қойылады.

 

·      Мұғалімнің сырттан жүріп байқауы

Сұрақ жауап арқылы топтағы және жеке қарым-қатынас сапасын анықтау

Қауіпсіздік ережелерін мұқият сақтау

Өзгелермен жұмыс, пікірді құрметтеу.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

 

 

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *