Ы. Алтынсаринның «Дүние қалай етсең табылады» шығармасы

САБАҚ: қазақ тілі Мектеп:
Күні: Мұғалімнің аты-жөні:
Сынып: 10 Қатысқан оқушылар саны: Қатыспағандар:
Бөлім атауы Сауда мен көмек: екі жақты келісімді сауда
Сабақ тақырыбы Ы. Алтынсаринның «Дүние қалай етсең табылады» шығармасы
Оқу мақсаты 10.1.3.1 оқу-кәсіби, қоғамдық-саяси, әлеуметтік-мәдени тақырыптар аясында қолданылған сөздер мен термин сөздердің мағынасын түсіну;
10.2.6.1 әртүрлі графиктік мәтіндердегі (иллюстрация, фотосурет, сызба, шартты белгі) ақпараттарды салыстыру, негізгі идеясын түсіндіру
Сабақтың мақсаттары Мәтіндегі әлеуметтік-мәдени тақырыптар аясында қолданылған сөздердің қолданылысына талдау жасайды, графиктік мәтіндердегі ақпараттарды салыстырады, негізгі идеясын анықтау үшін монолог құрастырады.
Бағалау критерийлері – Мәтіндегі әлеуметтік-мәдени тақырыптар аясында қолданылған сөздердің мағынасын ашады, қызметін түсіндіреді
– Суреттегі бейнені пайдалана отырып, монолог құрастырады, негізгі иядеяны ашады
Құндылықтар Құрмет, ынтымақтастық, жаһандық азаматтық, қазақстандық патриотизм және жалпыадамзаттық жауапкершілік
Тілдік мақсаттар Тезис, түйінді ойлар, менің пікірімше, толық келісемін, келіспеймін, шынайы жауап, өзекті мәселе

Көркем әдебиет стилі, эссе жанры, көркемдегіш құралдар, экспресивті-эмоц сөздер, өзіндік пікірі, көзқарасы
Саралау Оқушылардың жеке ерекшеліктері бойынша – темпі және ақпаратты қабылдауы негізінде
Пәнаралық байланыс экономика
АКТ дағдылары Бейнематериал үшін пайдалану, дереккөздер
Осыған дейін меңгерілген білім Тыңдалым дағдылары бойынша қалыптасқан білімдерін қолданады.
Жоспар
Жоспарланатын уақыт Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер (төменде келтірілген жазбаларды жоспарланған әрекеттермен алмастырыңыз) Дереккөздер
Сабақтың басы
8мин Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылар суретті болжай отырып, сабақтың тақырыбын анықтайды.

Мұғалім оқушыларға сабақ тақырыбын анықтау үшін келесі сұрақтарды қоя алады:

– Суреттегі кім?
– Ол адама тарихта қандай еңбегімен белгілі?
– Қандай шығармаларымен таныссыңдар?
– Екінші суретті қарай отырып, біз қарастыратын шығарманың қандай тақырыпта болады деп ойлайсыздар?

Мұғалім оқушылармен бірге сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлерін талдайды.
Презентация 1

Презентация 2

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *