Даңғой
Пән: Әдебиеттік оқу Мектеп: «Шаңырақ көпсалалы мектеп – гимназиясы»КММ
Күні:28.04.2020ж Мұғалімнің аты – жөні: Шерубаева Гулназ Рахатқызы
Сынып: 2 Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
Бөлім Саяхат
№ 91 Сабақтың тақырыбы: Бақшада
Оқу мақсаты 2.2.8.2.Ақын сезімін бере отырып, нақышына келітіріп оқу.
Сабақ мақсаты Барлық оқушылар: мәтінді оқиды, түсінеді, бағалауға қатысады, нақышына келтіріп оқиды.
Көпшілік оқушылар: Тақырыпты болжайды, қажетті ақпаратты тауып оқиды, берілген сөздердің мағынасын ашады
Кейбір оқушылар: Жазушыға еліктеп көркем сөйлей алады, ақын сезімін бере отырып, нақышына келтіріп оқиды.
Құндылық Тұрақты өзіндік білім алу дағдылары.
Пәнаралық байланыс Қазақ тілі, дүниетану.
Акт қолдану дағдылары Интербелсенді тақта
Алдыңғы білім
Егістікте болдың ба?
Ресурстар Оқулық суреттер, топқа бөлінуге арналған кеспе қағаздар, әр – түрлі заттар, топтық тарсырмалар, кері байланыс , стикер.
Әдіс тәсілдер
Сұрақ – жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік, рефлексия
Жоспар
Уақыт Жоспарланған жұмыс түрлері Ресурстар
Сабақтың басы 5мин Психологиялық ахуал қалыптастыру
Гүлдей жайнап бәріміз,
Көңілді біздің әніміз.
Қияр , сәбіз, қызанақ,
Бау- бақшаның сәніміз.
Топқа бөліну
I – топ: Гүлдер
II – топ: Жемістер
III – топ: Көкөністер
Ширату
Тақырыпты ашу мақсатында «Санды әріптер» ойының орындау
3 1 15 34 1 7 1
Б А Қ
Ш А Д А
Сабақтың ортасы
30 мин
Мағынаны ажырату
Ой қозғау. Кластер құрастыру
Бақшада
Дескриптор:
Берілген тапсрыма бойынша ойланады
Кластер құрастырады.
ҚБ: Ауызша бағалау
Автор туралы мәлімет.
Есентай Ерботин (1940 – 1992) Павлодар облысы, Баянауыл ауданында туған. 1950 жылы республикалық «Балдырған» журналында балаларға арналған алғашқы сықақ өлеңі жарияланады. Содан бері «Өрнек», «Өнеге», «Серік пен Берік», «Менің досым», «Балалар бал болғанда», «Далаға саяхат» атты кітаптары жарық көрген. Бүгін біз «Даңғой» деген мысалымен танысамыз.
«Ашық микрофон» әдісімен «Даңғой»
сөзінің мағынасын ашу.
Мысал оқылады
Сөздікпен жұмыс .Дәптермен жұмыс.
Сергіту сәті:
Тапсырма: 1 (Ө)
Кеспе қағаздардағы тапсырмаларды сәйкестендіру.
Мысалда берілген сөздер МАҒЫНАСЫ
Желөкпе Мақтаншақ
Даңғойланды Мақтанды
Нән Үлкен болу
Қалтарыста Таса жерде
Кәде Керекке, қажетке, пайдаға
Дескриптор
– Жаңа сөздермен танысады
– Мысалдағы сөздермен сійкестендіру жүргізеді
ҚБ: «Көңілді алмалар» әдісі.
Тапсырма: 2 (Ж)
«Жалғасын тап ойыны»
1. Кішіпейілдің абыройы а….ы.
Тәкаппардың құты қ…..ды
2. Өзімшіл өз пайдасын к……і
3. Кең пейілге ас к.п, Менменге тас к.п
4. Мақтаншақ бар ақылын мақтанға т……..ды
5. Тәкаппардың тонын к.ме
Дескриптор:
– Мақал – мәтелдерді оқиды
– Жалғасын табады
– Мағынасын ашады
ҚБ. «Қол шапалақ» әдісі
Тапсырма: 3 (Т)
Даңғой қиярдың іс –әрекетіне өз көзқарастарын білдіреді.
ҚБ: «Жүзімдер әдісі» арқылы бағалау.
Тапсырма:4 (Ө)
Дұрыс сөз құрап, жаз
й а Ғ о Д Ң
л а М р Т Ұ
З қ Р ы Б А
б ш Қ а А
н а Т а Қ М а Ш Қ
Дескриптор:
– Тапсырмамен танысады.
– Әріптерді ретімен орналастырады
– Дұрыс сөз жазады
ҚБ: «Күн сәулесі» арқылы бағалау
Тапсырма: 5 (Ұ)
« Тілдер сөйлейді»
Гүлдер –цветы- Flowers
Көкөністер – овощи- vegetables
Жемістер – фрукты – fruit
Дескриптор:
-Гүлдер, көкөністер, жемістер сөзінің орысша баламасымен танысады.
– Гүлдер, көкөністер, жемістер сөзінің ағылшынша баламасымен танысады.
ҚБ: « Себеттегі алмалар»
Сабақтың соңы 5 мин Кері байланыс:
Түсіндім – көңілді алма
Сұрағым бар- пияз
Түсінбедім – мұнайған өрік
Қосымша мағлұматтар
Дифференциация- Сіз оқушыларға көбІрек қолдау көрсету үшін не істейсіз?
Тапсырманы орындар болған оқушыларға қосымша тапсрыма беріледі.
Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз.
Т-1 дегі кесте бойынша өз пікірін білдіріп кестеге жазады. Бағалау – оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?
1- Тапсырма: Ауызша бағалау
2- Тапсырма: Қол шапалақ арқылы бағалау
3- Тапсрыма. Жүзімдер арқылы бағалау
4- Тапсырма: Күн сәулесі арқылы бағалау
5- Тапсырма: Алма арқылы бағалау Пәнаралық байланыс қауіпсіздік ережелері АКТ- мен байланыс
Құндылықтармен байланыс
(Тәрбиелік элемент)
А-, А+ ақын сезімін бере нақышына келітіріп оқиды. Жетістік критерийлері арқылы, қол соғу арқылы. Құндылықтарды дарыту:
Ынтымақтастық, құрмет. Пәнаралық байланыс: қазақ тілі, сурет.
АКТ- ны қолдану дағдылары: осы сабақ барысында оқушыларға тақырыпқа қатысты көрнекі құралдар интебелсенді тақта арқылы көрсетілді.
Тәрбиелік мәні: Әр нәрсенің қадірін білуге, төзімділікке, сабырлылыққа, еңбекқорлыққа тәрбиелеу.