3D принтинг негіздері. 3D баспа технологиялары. 3D баспаға арналған материалдар. 3D принтер түрлері

Ұзақ мерзімді жоспар тарауы: 7.2

3D модельдеу және принтинг

Мектебі: Еңбекшілдер ОМ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Шерубай Б

Сынып:

Сабақ

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақ тақырыбы

3D принтинг негіздері. 3D баспа технологиялары. 3D баспаға арналған материалдар. 3D принтер түрлері

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7.3.1.1 –3D технологиялары мен принтерлер түрлері

Сабақ мақсаты

 3D принтинг ұғымын білу;

3D  материалдарды ажыратып принтерлер түрлерін білу;  

 

Бағалау  критерийі

3D принтинг ұғымын біледі

3D  материалдарды ажырата алады

3D баспаға арналған материалдарды анықтай алады

3D принтерлер түрлерін біледі

Тілдік мақсаттар

 

Оқушылар:

3D принтинг ұғымындарын қолдана алады (айту және тыңдау дағдылары).

.Пәнге тән лексика және терминология.

3D принтинг

3D  материалдар

 

Құндылықтарға баулу

 

 

Қауіпсіз, салауатты өмір салтын ұстануға оқушыларды дағдыландыру.

 Бұл құндылықты компьютерде  қауіпсіз жұмыс жасау ережелерімен таныстыру арқылы қалыптастырамыз.

Пәнаралық байланыстар

Физика, химия, математика және сызу пәндерімен пәнаралық байланыс

Алдын ала білім

 

Үшөлшемді модельдеу түсініктері

 

 

 

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған қызмет

 

Ресурстар

Сабақ басы

 

Ұйымдастыру кезеңі

Жағымды орта қалыптастыру.

«Мақтау айт». Оқушылар  бір-бірінің қолдарынан ұстап, мақтау, мадақтау сөздер айтады.

Тақырыпты анықтау:

Презентацияның бірінші слайдын көрсетеді және сұрақтар қояды.

Слайдқа қарап отырып сұрақтарға жауап береді

Ынталандыру «Әрі қарай не болуы мүмкін

Қарастырылған суреттерді бір сөзбен қалай атауға болады?

Оқушылар өз жорамалдарына сүйене отырып жауап береді

Бесінші слайд бойынша сабақтың тақырыбын анықтау. Алдыңғы меңгерген білімді қайталау үшін. 

Схема бойынша жетіспейтін атауларды анықтайды

 

Сабақтың тақырыбын көрсетеді

Тақырыпты дәптеріне жазады

 

Сабақ тың тақырыбы: «3D принтинг негіздері. 3D баспа технологиялары. 3D баспаға арналған материалдар. 3D принтер түрлері»

Оқушыларды оқыту мақсаттарымен таныстырамыз

 

 

 

 

Бағалау критерийлерін талқылаймыз:

 

 

Таныстырылым

 

 

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=mWHajZPzTpE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

https://mir24.tv/news/16276395/tehnologiya-budushchego-kak-pechatayutsya-doma

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақ ортасы

 

«Ми шабуылы» стратегиясын пайдаланып, оқушылардың сын тұрғысынан ойлау қабылетін дамыта отырып, сабаққа деген қызығушылығын арттырамыз.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақ соңы

 

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

— нені білді, нені үйренді

— не түсініксіз қалды

— немен жұмыс жасау қажет

 

Білемін

Білгім келеді

Білдім

 

Оқушылар өздерінің және сыныптастарының жұмыстарын бағалайды.

 

 

Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау


Саралау білімді іріктеуде, нақты оқушыдан күтілетін нәтижеде, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескеріп таңдауда көрінуі мүмкін (Гарднер бойынша көптік интеллект теориясы).

Саралау уақытты ақылға қонымды пайдалануды ескеріп, сабақтың кез келген кезеңінде пайдаланылуы мүмкін.

Осы тарауды оқушылардың сабақ кезінде нені үйренгендерін бағалау үшін пайдаланатын әдістерді жазу үшін қолданыңыз.

 

Денсаулық сақтаушы технологиялар.

Пайдаланылатын жаттығу минуттары және белсенді қызмет түрлері.

Қауіпсіздік техникасы ережелерінен осы сабақта қолданылатын тармақтар.

 

Сабақ бойынша рефлексия

 

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары шынайы болды ма?

Барлық оқушылар ОМ-на жетті мен?

Егер жетпесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай шегінулер болды және неліктен?

Осы тарауды сабақ туралы ойлау үшін пайдаланыңыз. Сіздің сабағыңыз туралы ең маңызды сұрақтарға сол бағанда жауап беріңіз.

 

 

Жалпы бағалау

 

 

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз)?

1:

 

2:

 

Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді (оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз)?

1:

 

2:

 

Сабақ кезінде мен сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет?

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *