Тауды мекендейтін аң, құс

Қысқа мерзімді жоспар
Пән: Қазақ тілі Т2 Бөлім: 3.Қазақстандағы жан-жануарлар мен өсімдіктер әлемі
Күні :        Педагогтің аты-жөні:
Сынып: 5 Қатысқан оқушылар:               Қатыспаған оқушылар :
Сабақтың  тақырыбы:     Тауды мекендейтін аң, құс
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары  

 

5.4.3.1 — жазба жұмыстарында сипаттау, бейнелеу құралдарын қолданып жазу;

 

Сабақтың мақсаты : Барлық оқушылар:  жазба жұмыстарын жүргізеді, бейнелеу құралдарын қолданып жазады.

 

Тілдік мақсаттар Тау, аң, құс, қызыл кітап, түлкі, тауешкі
                             Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/уақыт Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау Ресурстар
Сабақтың басы

7 минут

 

Жаңа сөздермен танысу

Құну

Сусар -куница

Тұқымдас-род

Тауешкі-горная коза

Арқар-архар

Ұлар-горная индейка

Жапалақ-сова

Үкі-сова

 

 

Оқушылар жаңа сөздермен танысады

Қолпаштау

 

 

 

 

 

 

 

 

Смайликтер

Суреттер

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың ортасы

(6-37 минут)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Айтылым

1 тапсырма

Сұрақтарға дұрыс жауап бер.

1 Қазақстан тауларын мекендейтін қандай аң-құсты білесің?

2 Қызыл кітапқа енген аңдар мен құстарды білесің бе?

 

 

Айтылым

2 тапсырма

Сөздер мен суреттерді сәйкестендір.

 

 

1 үкі

2 тауешкі

4 арқар

6 ұлар

5 жапалақ

3 ақ тырнақты аю

7 құну

 

Сергіту сәті

 

 

Тыңдалым.Оқылым

3 тапсырма

Мәтінді оқы

 

 

 

 

 

 

 

Айтылым

5 тапсырма

Әр сұраққа үш нұсқаның ішінен дұрыс жауапты тауып айт

 

 

 

Айтылым

 

Сұрақтарға жауап береді.

 

 

 

 

 

 

 

 

 Айтылым

 

Суреттегі аңдар мен құстарды бір –біірмен сәйкестендіреді.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сергіту сәтін орындайды.

 

Тыңдалым. Оқылым

 

Мәтінді мұқият тыңдап, қатесіз мәнерлеп оқып шығады. Мәтінмен жұмыс жасайды.

 

 

 

Айтылым

Кестеге сәйкес дұрыс, бұрыстығын сәйкестендіріп, сұрақтарға жауапты табады.

 

 

 

 

 

 

«Бас бармақ»

 

 

 

Дескриптор:

сұрақтарға жауап береді;

-тірек сөздерді пайдаланады;

 

Өзара бағалау: «Өте жақсы», «Жақсы», «Талпын»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!

 

 

 

«Бас бармақ»

 

 

 

 

 

Оқулық

69 бет

 

слайд

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Слайд, сурет

Оқулық

 69 бет

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқулық 70 бет

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқулық 70 бет

Кесте слайд

Сабақтың соңы

3 минут

Үй тапсырмасын беру : 6 тапсырма, 70бет  
Рефлексия (Ө)Әдісі: Кері байланыс

Оқушылар сабақтан алған әсерлерін

смайликтер арқылы көрсетеді.

 
Бағалау Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.

 

 

 

 

 

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *