Маған ұнайтын жыл мезгілі.Оқиғаның ретін белгілеймін

Мектеп: Абай атындағы 2 лицей                                                               
Педогогтің  аты-жөні: Даниярова Назерке Жақсылыққызы
Тобы/Сыныбы: Мектепалды даярлық 0 «б»
Күні:
Білім беру саласы:
Оқу пәні: Қарапайым математика
Тақырыбы:  «Маған ұнайтын жыл мезгілі.Оқиғаның ретін белгілеймін»
Оқу мақсаты:  

Жыл мезгілдерін ажырата алады.

Түстер бойынша жыл мезгілдерін салыстыра алады.

Жыл мезгілінің ауысуына байланысты қалай киіну керегін біледі.

 

ҰОҚ-нің оқыту
мақсаттары
 0.2.4.1. Уақыт туралы түсінікті білу:бүгін, кеше,ертең,бүрсігүні тәулік бөліктері.

0.2.3.1.Түрлі жағдаяттардың уақыттың күн, апта, ай жыл тізбегін орнатып,жалғастыру.

 

Күтілетін
нәтижелер
Барлық оқушылар: Уақыт туралы түсінікті біледі, бүгін, кеше, ертең,бүрсігүні тәулік бөліктерін ажыратады.

Көптеген оқушылар: бүгін, кеше, ертең, бүрсігүні: тәулік бөліктері деген сөздерді өмірдегі және оқудағы жағдайларда қолданады.

Кейбір оқушылар: тәулік уақытына, жыл мезгіліне, апта күндеріне арналған сөздерді пайдалана отырып, өз бетінше әңгіме құрастырады:

 

Біледі: .

Меңгереді:Уақыт туралы түсінікті білуді.

Қолданылатын әдіс-тәсілдер үлгі  суреттер,  интерактивті  тақта,  үлестірмелі  материалдар
Ресурстар, дамытушы орта үлестірмелі материалдар, жаңа жылдық шыршаның суреті, магнитті тақта, түрлі түсті дөңгелек пішіндер
Жоспарлау
ҰОҚ кезеңдері    
Оқу қызметінің барысы Уақыт
Сабақтың басталуы Шаттық шеңбер:

Үлкенге  де  сіз,

Кішіге де сіз.

Сәлем бердік сіздерге,

Құрметпенен біз

 

 

 

Балаларды жыл мезгілдері туралы əңгімеге тарт

 

 

 

«Жыл

 

мезгілдері» өз ойларын айтады.

2-3 минут

 

 

 

 

 

 

 

Музыканың дыбысымен балалар әр мезгілдің ерекшеліктерін қимылмен көрсету

 

 

 

 

Сабақтың негізгі бөлігі — Қандай фигураларды білесіңдер?
— Біз осы фигуралардан шыршаны құрастырып жабыстыруымыз керек. Ол үшін қандай фигураны аламыз?

 

 Қауіпсіздік ережесін естеріне түсіру.

-Қағаз қиған кезде қайшыны емес, қағаз парағын жылжыт

-Қайшының ұшын жоғары қаратып ұстама

-Қайшыны біреуге бергенде, жабық күйінде бер

-Желімді ауызыңа салма

-Жұмыс біткен соң, қайшыны арнаулы қорапшаға салып қой

Балалар шыршаны жабыстыруға кіріседі.

Сергіту сәті:
Біз кішкентай баламыз,

Өсіп-өніп толамыз.

Көкке қарап,талпынып,

Күнге қолды созамыз,

Қанат қағып ұшамыз,

Қарылғаштай қалықтап,

Бір отырып,бір тұрып,

Біз тынығып аламыз.

 

 

 

 

 

 

3-5 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3-4 минут

Сабақтың қорытынды бөлімі — Біз сендермен нені безендірдік?
— оның түсі қандай?
— Қандай мереке онсыз өтпейді?
 

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *