Дауыссыз н мен ң

Оқу ісінің меңгерушісі: —————-

Сабақ: қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы:

Дауыссыз н мен ң

Мектеп: Қ.Аманжолов атындағы ЖОМ
Күні: Мұғалімнің аты: Қалмұратова Гүлнар
Сынып: Қатысқандар: Қатыспағандар:

 

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары 2.2.4.1 Мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау;
2. 4.1.4 Дауыссыз л, р,н, ң  дыбыстарының емлесін сақтап жазу ; 2.2.5.1 Дереккөздерден (сөздік /анықтамалық/ сөздік/ энциклопедия)  мәліметтерді табу  жолын анықтап, берілген тақырып/сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алу;  2.3.5.1 Жіберілген пунктуациялық, орфографиялық және әріптік қателерді мұғалімнің көмегімен тауып түзету және құраған сөйлемін толықтыру
 

Сабақ мақсаттары

 

Барлық оқушылар орындай алады:
Дауыссыз дыбыс түрлерін ( қатаң, ұяң, үнді ) ажыратады,  және  дауыссыз   дыбыстарының емлесін сақтап жазады;
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
Мәтіннің мазмұнына бағытталған  сұрақтар қоя біледі;
Кейбір оқушылар орындай алады:
Тірек сөздерді қатыстыра отырып,берілген тақырып бойынша әңгіме құрайды;
Бағалау критерийлері

 

1.Дауыссыз л, р,н, ң  дыбыстарының емлесін сақтап жазады;

2. Мұғалімнің  көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтайды;

3. Жіберілген пунктуациялық, орфографиялық және әріптік қателерді мұғалімнің көмегімен тауып түзету және құраған сөйлемін толықтырады;

Тілдік мақсат Келешекті елестетемін
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:

Тірек сөздердің  айтылуын ,есте сақтау дағдысын қалыптастыру; тірек сөздерді сабақ барысында қайталату.

Талқылауға арналған сұрақтар:

Не себепті……деп ойлайсыз

1. дауыссыз дыбыстар  қаншаға бөлінеді?

2.  Сұхбат дегеніміз не?

3. П,б іәріптері қандай дыбыстарға жатады?

Алдыңғы оқу Дауыссыз л мен р
Ишара Жасыл-түсіндім; қызыл – сыныптасымның көмегімен түсіндім;

Сары- көмек қажет, түсінбедім.

Жоспар
Жоспарланған уақыт есебі Жоспарланған  жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз) ресурстар

 

Басы

 

 

«Шаттық шеңбер»

Балалар бір-бірімен амандасып, танысады, жылы тілек тілейді.

Балаларды  бейджиктеріндегі суреттің  ретімен  үш топқа бөлемін.

Сары ,қызыл ,жасыл , житондар
Ортасы

 

 

 

61- жаттығу:  « Өлеңді оқы»ҰЖ 

Дескриптор:

1. Берілген  өлеңді   мәнерлеп  оқиды;

2. Өлеңдегі негізгі ойды анықтайды;

3 . Өлеңдегі мамандық иелерін атайды;

4.  Келешектегі өз  мамандықтарын елестете отырып әңгімелейді;

5 .Өлеңдегі қарамен жазылған сөздерге мән береді,н, ң дыбыстарын өзара салыстырады;

Кері байланыс: «Житондар»

ҚБ « Жұлдызшалар»

62-жаттығу: «Көшіріп жаз»ӨЖ 

Дескриптор:

1. Берілген сөйлемді көшіріп жазады;

2. Сөздердегі н мен ң дыбыстарын жеке атап айтады;

3. Сөздердің  мағынасын  түсіндіреді;

Кері байланыс: «Житондар»

ҚБ « Жұлдызшалар»

Сергіту сәті

63-жаттығу:  «Жаттап ал»  ҰЖ

Дескриптор:

1.  Жаңылтпашты оқып, жаттап айтады;

2.  Түсініксіз сөздерді  түсіндірме сөздіктен қарап біледі;

Кері байланыс: «Житондар»

ҚБ «Жұлдызшалар»

64–жаттығу:  «Тиісті әріпті қой»ЖЖ 

Дескриптор:

1.  Көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қойып жазады;

2.   Өлеңді мәнерлеп оқиды;

3.  Бір-бірін тыңдап, қателерін түзейді;

Кері байланыс: «Житондар»

ҚБ « Жұлдызшалар»

 «Талда»  ТЖ

Дескриптор:

1.   Жайлау сөзіндегі әріп , дыбыс санын анықтайды;

2.  Буын санын табады;

3. Дыбыстық талдау жасайды;

4. Бір-біріне түсіндіреді, бағалайды;

Кері байланыс: «Житондар»

ҚБ «Жұлдызшалар»

 

Бейджик

Тер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

іс-қимылмен көрсетеді

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Соңы

 

 

 

Үй тапсырмасы: 65-бет 65-жаттығу

 

Кері байланыс: «Білім ағашы»

Білім ағашы парақ

шасы стикер

Қосымша мәліметтер

 

Саралау-оқушыға мейлінше қолдау  көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға тапсырманы

қалай түрлендіресіз?  Қабілетті оқушыға қосымша карточкалар беремін.

Барлық оқушылар орындай алады:

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Кейбір оқушылар орындай алады:

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Жұптық, топтық, өздік жұмыста жұлдызша,житондар  арқылы бағалаймын. Мадақтау, марапаттау арқылы бағалауды жүзеге асырамын. Пәнаралық байланыс – музыка, көркем еңбек, АКТмен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі)

Ауызбіршілікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу.

 

 

Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?

Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

 

 

 

Cізге ұнауы мүмкін...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *