Материалды қосу. Материалдың қасиеті

Скендрова Анара Сагингалиевна

Сабақ жоспары

Ұзақ  мерзімді  жоспардың бөлімі: Материалды қосу. Материалдың қасиеті.

            Мектеп:  №31 қазақ орта мектебі

Күні:  26.04.2019ж

            Мұғалімніңаты-жөні:    Скендрова Анара

Сынып:  10

            Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың  тақырыбы

Материалды қосу. Материалдың қасиеті

 

Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары  (оқу бағдарламасына сілтеме)

Материалмен жұмыс жасау

 

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар

·         Құрал-саймандар тақтаымен  жұмыс жасайды;

·         Модельдеуді  жоспарлайды;

Оқушылардың көпшілігі

·         Өз идеясын бейнелейді;

·         Қосымша ресурстар қолданылады;

Кейбір оқушылар

·         Материалдарды қоюда тиімді командалармен сипаттайды..

Бағалау критерийі

            Қажетті құрал –саймандарды  таңдайды;

Обьектінің орындалуын  орындай  алады.

Тілдік  мақсаттар

 

Пәндік лексика мен терминалогия: ось, модельдеу Blender, звуки, операторы, файл, команда.

Сұхбатқа арналған пайдалы сөздер

Модель деген не?

 2Д мен 3 Д модельдеудің  айырмашылығы неде?

Модель жасауда осьтің  маңызы қандай?

Құндылықтарға баулу

 

Оқушылар сыни ойлау дағдысын қалыптастырып, өзінің алғашқы ойынын жасап инновациялық жаңа технологияларды пайдалана алады. Ынтымақтастық, өзара құрмет.

Пәнаралық байланыс

 Математика  — кординаталары ,фигуралар, орыс тілі – меню атауы, ағылшын тілі — терминдер ,мәзірлер

Алдыңғы  білім

 

 Blender  бағдарламасында жұмыс істей алады

Сабақ  барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

 

Ресурстар

Сабақтың басы

 

 

1-3  мин.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7 минут.

 

 

1.Ұйымдастыру кезеңі.

Сынып оқушыларының зейінің сабаққа аудару. Психологиялық ахуал қалыптастыру

 «Менің ойым » тренингін ойнау. (Пернетақта астына жасырылған сөзден бүгінгі сабаққа  информатика қатысты сөзбен өз ойын айту)

Мақсаты: Оқушылардың сыни ойлау дағдысын қалыптастыру, сөйлеу дағдысын дамыту

Нұсқау: Оқушылар сөзді табу арқылы өзінің  ойын  және оның   ұнайтын бір қасиетін анықтауға мүмкіндік береді .

Өткен тақырыпқа шолу жасау

«Квест»  әдіс-тәсілі арқылы сұралады.

Үстiнде есiгi,

Ізi орындық, Ірi үстел,

Оқушылар бесiгi. (Парта)

 

Iлулi  тұр кең алаң,

Керегiмдi мен одан.

Жазып алам көшiрiп,

Сүртем сосын өшiрiп. (Тақта)

 

Аяғы төртеу, жүре алмайды,

Не жатып бiр сәт те дем алмайды.

Отырған адамға дап-дайын,

Тiк ұстап тұрар тақтайын. (Орындық)

Күн  нұрына жарық қып,

үйдi тұрар жарық қып. (Терезе)

 

Мақсаты: Өткен тақырып бойынша тақырыпты қаншалықты  игергенін бақылау, тыңдалым және айтылым дағдысын қалыптастыру

Нұсқау:. оқушы жауап беру керек сұрақты  жұмбаққа жауап беру арқылы сұрақ қойып, жауап береді.

Модель  жасау.

1.Модель   дегеніміз не?

2.  2Д мен 3Д моделінің айырмашылығы неде?

Жаңа тақырып ашу. «Кодтау» әдісі

Мақсаты: Оқушылардың сыни ойлау дағдысын қалыптастыру, қабілеттерін анықтау

Нұсқау: Интербелсенді тақтадан штрих кодпен берілген сөз QR кодта көрсетіледі, смартфоннан QR кодтауды ашу арқылы бүгінгі сабақ тақырыбын  ашатындай дұрыс жауап табуы қажет.

 

 

 

 

 

 

 

Қалыптастырушы  бағалау  От шашу.

Тақта, доп

 

 

 

 

 

 

 

 

Кеспе қағаздар , сұрақтар

 

 

 

 

 

 

 

QR кодтау

интерактивті  тақта 

Сабақтың ортасы

 

 

 

 

 

7 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8 минут

 

 

 

 

10 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Топтық жұмыс.  Кітаппен  жұмыс. Түртіп алу әдісі.

Мақсаты: Мәзір жолағынан материалды таңдай  жоспарлай білуге дағдыландыру.

Нұсқау: Әр топқа жұптасып   тақырып  таңдау  бойынша  жаңа терминдерді, орындау командаларын түртіп алу әдісімен орындау   тапсырмасы беріледі және таңдаған кейіпкерлерін , жоспарлау тапсырлады..

 

Материал  деген не?

 Компонент  қалай таңдаймыз?

Компонент пен материалдың  маңызы қандай?

 

Қалыптастырушы бағалау: «Екі жұлдыз, бір тілек!» әдісі арқылы оқушылар бір-бірінің ойын толықтырады.

 

Жеке жұмыс

Мақсаты: сыныптағы барлық оқушылардың қажеттілігін қанағаттандыру

Нұсқау.Деңгейлік тапсырмалар таратылады. Өз еріктері бойынша тапсырма таңдайды.

Практикалық тапсырма. Саханадағы ойын кейіпкерінді және фонынды таңда.

Мысалға: «Ең үздігін ұсыну»

 

Қалыптастыру бағалау: Топтық  бағалау. (Ватсаптан құрылған топ арқылы жұмыстары жіберіліп бағаланады.)

Оқулықпен жұмыс жасау

 

 

 

 

«Екі жұлдыз, бір тілек»

(2 stars and a wish)
жұлдыз – ұнаған нәрсе (жұмыс туралы);
тілек – жақсартуды қажет ететін тұстары туралы ұсынымдар

 

 

 

Компьютермен жұмыс

 

 

ватсап.kz .желісі

 

Интернет желісі

Компьютер

 

 

 

 

5 мин

Кері байланыс. «Ойды аяқта» әдісі

Мақсаты: Оқушылардың бүгінгі сабақ бойынша түсіну деңгейін, қажеттіліктерін анықтау. (Сұрақтар интербелсенді тақтада Qzestest  арқылы тестке жауап беру арқылы қаншалықты түсінгендерін балл бойынша бағаланады.)

Нұсқау: Бүгінгі сабақ бойынша  оқушылар өз деңгейлеріне жазып орналастырады.

 

 

 

 

 

 

 

Плакат , стикер

 

Qzestest.kz

 

Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеруде ңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау


Саралау тапсырмалары  арқылы оқушылардың  қабілеттерін ескере отырып тапсырмаларды беруді жоспарладым

 

Бұл бөлімдеоқушылардыңсабақкезіндененіүйренгендерінбағалауүшінқолданатынәдістәсілдердіжазыңыз.

 

Денсаулық сақтау технологияларын сақтау негізінде компьютерде ережелерін сақтау

Қауіпсіздік техникасы ережелерін еске түсіру

 

Сабақ бойынша рефлексия

 

Сабақмақсаттарынемесеоқумақсаттарышынайы, қолжетімдіболдыма?

Барлықоқушылароқумақсатынақолжеткіздіме?Егероқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз?Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?

Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз.

 

Жалпы бағалау

 

 

Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

 

2:

 

Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

 

2:

 

Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?

 

                                                                                                                                                                         

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *