Санды бірнеше бірлікке арттыруға және кемітуге арналған есептер

Муханбетова Гульзада Габдушевна

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) 1.5.1.4 сандарды бірнеше бірлікке арттыру, азайту, есептерді талдау және шешу.
Сабақтың мақсаттары дұрыс айту санды бірнеше бірлікке арттырады және кемітеді; айырмалық салыстыруға берілген есептерді талдайды және шығарады; кері есептер құрастырады және шығарады;

есепті сызба, сурет, қысқаша жазба түрінде модельдейді; есепті шығару үшін тірек сызбаны таңдайды.

Жетістік критерийлері  

 

Құндылықтарды дарыту Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыс Дүниетану
АКТ қолдану дағдылары Аудиожазба , таныстырылым.
Сабақ барысы  
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

5 минут

Ширату

«топтасу» ойыны.

Мұғалім сандардың қосындысын айтады,ал балалар топтасып тұра қалады

1мен 3 қосындысы;

4 пен 1 қосындысы т.с.с

Ал балалар енді мұқият тыңдаңдар 3санын екіге арттырсам неше болады?-5 болады Өте дұрыс

Қалай таптық? — 3 санына 2 саның қостық

Ал 4 саның 2-ге кемітсем ше?

Яғни 4-2 тең болады -2

 Сабағымыздың  мақсаты сандарды бірнеше бірлікке арттыру және кеміту

-Орындарына отырады

Ресурстар
 

 

Жаңа сабақ

Тақтаға алдын ала бірінші ережедегі есепті шыға­ ру сызбасын көрсетіп қойыңыз. Оқушыларды­ есептің шартымен таныстырыңыз. Есептің шартын­ сызбамен­ сәйкестендіріңіз. Ол үшін оқушыларға­ жетелеуші­ сұрақтар қойыңыз:— Есепте кімдер туралы айтылып тұр? (Үлкендер мен балалар.)

— Бұл сызбада қалай көрсетілген?

— Үлкендер мен балалардың саны ненің көмегі­­ мен көрсетілген?

— Саябаққа неше үлкен адам барды? (Үш.)

— Бұл сызбада қай жерде көрсетілген?

— Балалар туралы не айтылған? (2-ге артық.)

— Бұл сызбада қалай көрсетілген?

— Есепте нені сұрап тұр? (Саябаққа неше бала барды?).

— Сызбада есептің сұрағы қайда жазылған?

— Балалар санының артық екенін көрсететін­ кесінді үлкендер санын көрсететін кесіндіден неге артық? (Өйткені есепте 2 бала артық деп айтылған.)

Есептің міндетті түрде

Ұжымдық жұмыс  «Бірлескен жазу» әдісі

(Мұғаліммен бірге орындайды) Оқушылар­ дан есепте не туралы айтылатынын­ сұраңыз. Саябақта 6 бала велосипед тепті, ал скейтборд тепкен балалар саны 4-ке кем. Қанша бала скейтборд тепті? сызбаны сызамыз

Өз бетінше тауып көр.

Слайдтан тексеру жұмысын

 

 

 

 

 

Сергіту сәті

1 минут

Қатты нөсер басылды (жаймен тырсылдатады)

Күн жарқырай ашылды (қолдарымен күн жасайды)

Көктен төмен  әдемi кемпiрқосақ шашылды (жарты доға жасайды)

Таныстырылым, оқулықпен жұмыс

 

  Жеке жұмыс.

Теңдеуді шеш

Қб: Плюс ,минус әдісі арқылы тексеру

 

Белсенді әдіс.Топтық жұмыс

Есептер беріледі.Шығарады.Қорғайды

ҚБ; «Үш шапалақ»әдісі топтар бірін-бірі бағалайды

Теңдеу беремін

 

 

Аяқталуы

16 минут

 

Қызықты тапсырма

8 минут

Дәптермен жұмыс

Қалыптастырушы бағалау арналған тапсырма

Дәптер 68 бет
 

Сабақтың соңы

2 минут

 

«Серпілденген сауал»

Біз не үйрендік?

-сандарды бірнеше бірлікке арттыруға ,кемітуге

-шартын жауабын … жаздық

3санын 5-ке арттыр

2 санын 2-ге арттыр

 

 

Рефлексия

Жетістік баспалдағына балау

 

 

 

Оқулық, дәптерлер.

 

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?  

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін  тексеру жоспарыңыз?

 

 

Доп

.  

«Серпілденген сауал» арқылы сабақты меңгергенің анықтау

 

 

Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ)

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *