Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайту

Жусипова К.Ж

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: 5.1.2.18

Бөлімдері әртүрлі бөлшектерді қосу және азайтуды орындау

Сабақ мақсаттары: Барлық оқушылар: Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосады және азайтады

Оқушылардың басым бөлігі: бөлімдері әр түрлі бөлшектерді қосады және азайтады

Кейбір оқушылар: Бөлімдері әр түрлі бөлшектерді қосу мен азайтуды орындайды және өмірде қолданылуын түсіндіріп береді

Бағалау критерийлері — Жай бөлшектерді оқиды және жазады

— Жай бөлшектердің ең кіші ортақ бөлімге келтіреді

— Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосады және азайтады

— Бөлімдері әртүрлі бөлшектерді қосады және азайтады

 

Тілдік мақсаттар Пәнге тән лексика мен терминология:

-Бөлшек

-Алым,

-Бөлім

-Қысқарту

-Ортақ бөлім

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен  тіркестер:

Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу ….

Бөлімдері бірдей бөлшектерді азайту ….

Құндылықты дарыту Топтық жұмыста ұжымшылдық. ортақ  істің нәтижесінде жауапкершілікпен қарау сонымен қатар денсаулық, қамқорлық құндылықтарын дарыту
Пәнаралық байланыстар Қазақ тілі, тарих
Алдыңғы білім Жай бөлшектерді оқу және азайту. Жай бөлшектің негізгі қасиеті. аралас сан. Дұрыс және бұрыс бөлшектер
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған  іс -әрекет Ресурстар
Сабақтың басы

5 минут

 

 

І  Оқушылар мен сәлемдесу, түгелдеу

Оқушыларды  «Түстер арқылы» топтарға біріктіру

Жұптық жұмыс арқылы үй тапсырмасын тексеру

«Кубизм» әдісі арқылы сұрақ-жауап

1.Дұрыс бөлшек деген не? Мысал келтір                                                                                   2.Бұрыс бөлшек деген не? Мысал келтір                                                                      3.Аралас сан деген не? Мысал келтір                                                                   4.Бөлімдері бірдей бөлшектер қалай қосылады? Мысал келтір.                                                                                                            5.Бөлімдері бірдей бөлшектерді азайтуды мысалмен түсіндір.                                                                                                          6.Бөлімдері бірдей бөлшектерді салыстыру?                                                         7.Алымдары бірдей бөлшектерді салыстыру                                                8.Алымдары да, бөлімдері де әр түрлі бөлшектерді салыстырғанда?                                                                               9.Аралас сандарды салыстыруды түсіндіріңдер

 

Түрлі-түсті қағаз
8 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 минут

 

 

 

 

 

15 минут

 

5 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 минут

ІІ  Жаңа сабаққа дайындық

Жай бөлшектерді қосу , азайтуға әр топқа екі есептен беремін.

Ой –қозғау стратегиясы

Жай бөлшек

Бұрыс бөлшек

 

 

Дұрыс бөлшек

 

 

Аралас сандар

 

 

ІІІ  Сергіту сәті

Орнымыздан тұрамыз

Алақанды ұрамыз

Бір отырып, бір тұрып

Тез шынығып шығамыз

 

ІV Тақтамен жұмыс №502 №504 №506 есептерді шығару

V Логикалық есеп

1.      Сәуле мен Айнұр 1,5 сағ шахмат ойнады, Сәуле неше сағат шахмат ойнады?     (1,5 сағ)

2.      Кітаптың бағасы 180 теңге және оның жартысына және ширегіне тең. Кітаптың бағасы неше теңге? (      )

3.      Бөренені 6 бөлікке бөлу үшін оны неше рет кесу керек? (6)

4.      Әр түрлі сандардың қосындысы олардың көбейтіндісіне тең. Ол сандарды тап?

 

 

VІ Бөлшектің шығу тарихы

Әлім Аяулым

 

Дидактикалық материал
2 минут Кері байланыс

Рефлексия «Табыс баспалдағы»

 

Үйге тапсырма: №507 №508

 
Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. 
 
Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

 

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *