Қызықты есептер

Кдырсихова Айман Гизатовна

Мақсаты: Білімділігі: Балаларға қызықты есептер бере отырып, жыл бойына алған білімдерін тиянақтау

Дамытушылығы: Қызықты  есептерді шығара отырып баланың логикалық қабілеттерін, ой-өрісін іскерлігін дамыту.

Тәрбиелігі: Шығармашылыққа, жылдамдылыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Сабақ әдісі: Сұрақ-жауап, түсіндіру,ойын, көрсету.

Көрнекілігі: Түрлі-түсті қағаздар, сан қатары мультимедия,

әліппе-дәптер.

Сабақтың барысы:

   І Ұйымдастыру кезеңі

   ІІ Шаттық шеңбері: Жоғары қарап ай көрдім

Төменге қарап жер көрдім

Оңға,солға бұрылып

Егеменді ел көрдім

ІІІ – Қай елде тұрамыз ?

  • Елордамыз қай қала ?
  • Президентіміз кім ?
  • Ұлттық ақшамыз қалай аталады ?

ІV. Ал ендеше математика еліне саяхатқа  барамыз

Кемеге отырып  онға дейін орысша, қазақша, ағылшынша санайық                                  Бәрі келді, «Жыл мезгілдері» еліне де келдік

  • Жылда неше жыл мезгіл бар (4)
  • 1 мезгілді қалай аталады (көктем)
  • Көктем мезгілінің ерекшеліктерін атайық ?
  • Көктем айларын атау ?
  • Кім көктем туралы тақпақ айтады ?
  • Жаз ерекшеліктерін атау ?
  • Тақпақ айту ?
  • Қыс мезгілінің айларын атау ?
  • Ерекшеліктерін атау ?
  • Қыс туралы тақпақтар айтайық ?
  • Күз мезгілінің айларын атау «ерекшеліктерін тақпақ айту ?

 

  1. V. Кәне тоқтамайық келесі елімізге де жету үшін «Есеп сабағы» әнін әндетейік Еліміздің аты «Есептер шығару»

2+2=4                    10-8=2

5+1=6                    8-2=6

6+3=9                    9-4=5

8+2=10                  8-7=1

  1. VI. Келесі еліміз «Логикалық есептер»

А) Ағашта 6 алма пісті. Оның 2 алмасын Мұрат жұлып алды. Неше алма ағашта қалды?

Б) Екі адамның  неше қолы бар (4)

В) Аялдамада 2 автобус тұр. Оның неше  дөңгелегі бар (8)

Г) Ағаштың артында қоянның 4 құлағы,түлкінің  3 құйрығы көрініп тұр. Барлығы неше жануар  ағаштың артында (5)

VІІ. Сергіту сәті: «Он саусақ»                                                                                          VII. Келесі «еліміздің атауы» «Буынға бөлу» «Екіге тең бөлу»

Ал-ма,            Шыр-ша                   Ба-лық

Қар-быз         Ке-се                         Шар-шы

Балалар шаршы дегеніміз  не, неге жатады ?                                                                                          Ендеше келесі  еліміз «геометриялық фигуралар » елі деп аталады ?

VІІІ – Қандай геометриялық фигураларды  білеміз ?

  • Үш бұрыштың неше бұрышы бар ? (3)
  • Төртбұрышта неше қабырғасы бар ? (4)
  • Дөңгелек қандай сызықтан тұрады ?
  • Дөңгелекте не жоқ ?

Тапсырма орындау ?

Күн                         Мысық                Гүл                              Машина

IX    Ребус шешу:  Т-10        К-3        Қ-10-АҚ   4-ЛІК                                                                     X  Сабақты бекіту: Балалар бізде қай сабақ болды ? Математика сабағында қайда бардық ?                                                                                                                Қандай елдермен таныстық                                                                                                   Не үйрендік?

Балаларды мадақтау.

 

 

Cізге ұнауы мүмкін...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *