Әңгіме оқимын. Сөйлем
Түркістан облысы
Арыс қаласы
С.Сейфуллин атындағы жалпы білім беретін мектебі
Бастауыш сынып мұғалімі
Доскараева Айгуль Толебаевна
Күні:25.04.2021ж
Сынып: 1 “Ә” Мектеп С.Сейфуллин Мұғалім Досқараева А |
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны: Пәні сауат ашу |
|||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Әңгіме оқимын. Сөйлем. | |||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.1.4.1.мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжау.
1.3.8.1.жазу жолын ,жоларалық кеңістікті ,жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап ,әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу. |
|||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары | Барлығы: Жаңа білімді меңгереді.
Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
|||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | -Тақырып арқылы мәтіннің не туралы болуы мүмкін екендігін айтады.
-Сөздерді каллиграфиялық талаптарға сай жазады. |
|||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. | |||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Өнер, ана тілі сабағы | |||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. | |||||||||||||||||||||||
Тілдік құзыреттілік | Бауырсақ | |||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі
Ойға толып санамыз, Бестік болып бағамыз. Баласындай бір үйдің, Тату болсын арамыз. – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! Топқа біріктіру 4топқа біріктіру |
Шаттық шебері
|
||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы
8 минут
|
«Жәшік таңдау» ойыны.
1. Дыбыс деген не? Әріп деген не? 2. Дыбыстың неше түрі бар? Ата? 3. Дауысты дыбыс түрлерін ата? 4. Қазақ тілінде неше әріп бар? 5. Тасымал деген не? 6. Сөз неден құралады? 7. Мәтін деген не? 8. Сөйлемдер неден құралады?
Жаңа сабақ Ребус шешу. Сағат, көйлек, алма. Сөйлем.
1-жаттығу Ертегіні тыңда. Бауырсақ. Ертегі не туралы? Ертегіні жалғастырып көр.
Дәптермен жұмыс. 2-жаттығу Мәтіндегі қарамен берілген сөйлемдерді көшіріп жаз. -Неден пісірейін? Ұн жоқ қой. -Әй кемпір-ай! Бауырсақ! Мен сені жеп қоямын!
СӨЙЛЕМ АЯҚТАЛҒАН БІР ОЙДЫ БІЛДІРЕДІ. СӨЙЛЕМНІҢ БІРІНШ СӨЗІ БАС ӘРІПТЕН БАСТАЛЫП ЖАЗЫЛАДЫ. СӨЙЛЕМЕН СОҢ НЕ НҮКТЕ. НЕ СҰРАҚ БЕЛГІСІ? НЕ ЛЕП БЕЛГІСІ ! ҚОЙЫЛАДЫ.
Топтық жұмыс
1-топ. Сөйлемдерді өз үйшіктеріне кіргіз. 2-топ. Сызбаға сәйкес сөйлемдер құрап жаз 3-топ. Сөйлемдерді өз үйшіктеріне кіргіз 4-топ. Сызбаға сәйкес сөйлемдер құрап жаз.
Бағалау парағы
|
Сандар
Ребус
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс
смайликтер
Үлестірме қағаз
Бағалау парағы |
||||||||||||||||||||||
Сергіту сәті 1 минут |
6,5балл-«5» 4балл-«4» 3,2балл-«3»
Бағалау парағы
6,5балл-«5» 4балл-«4» 3,2балл-«3» Орнымыздан тұрамыз, Алақанды ұрамыз. Бiр отырып, бiр тұрып, Тез шынығып шығамыз.
|
Сергіту сәтіне арналған жинақ |
||||||||||||||||||||||
Аяқталуы
Қызықты тапсырма
|
Жұптық жұмыс.
«Көршіңмен сырлас» Сөйлемдерді суретпен сәйкестендір. -Маған бауырсақ пісіріп берсеңші. Қоян -Неден пісірейін? Ата -Бауырсақ мен сені жеп қоямын! Апа
|
Үлестірме қағаз
|
||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы
|
«Кластер»әдісі
Сөзден
Хабарлы Сөйлем Лепті ……………..
Сұраулы Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім
|
Тірек сызба
Смайликтер |
||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі | Дескрипторлар | Балл | ||||||||||||||||||||||
Тақырып арқылы мәтіннің не туралы болуы мүмкін екендігін айтады · Сөздерді каллиграфиялық талаптарға сай жазады. |
-суреттердің желісін анықтай отырып ,оқиғаның соңын болжайды.
-сурет бойынша әңгіме құрастырып айтады.
жазу жолының сызықтары мен жоларалық кеңістікті сақтайды; – әріп элементтерін дұрыс байланыстырады; – суретті сөйлеммен дұрыс байланыстырады; – сөйлемдерді сауатты, көркем жазады. |
|||||||||||||||||||||||