Қазақ тілі 3-сынып Қаратпа сөз
Пәні: қазақ тілі |
Сынып: 3 | |||
Күні: | Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны: |
|||
Сабақтың тақырыбы | 19-сабақ. Қаратпа сөз | |||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 3.3.7.1қаратпа сөздерді ажырату жəне тыныс белгілерін дұрыс қою;
3.3.5.1 мәтін ішінен қаратпа сөздерді ажырату; |
|||
Сабақтың мақсаттары | Барлық оқушылар жасай алады: қаратпа сөздерді ажыратады
Оқушылардың көбі жасай алады: қыстырма сөздерді ажыратады Оқушылардың кейбірі жасай алады: қыстырма, қаратпа сөздерді ажыратады жəне тыныс белгілерін дұрыс қояды |
|||
Жетістік критерийлері | Қаратпа, қыстырма сөздерді ажыратады.
Жеке жұмыс жасайды. |
|||
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. | |||
Пәнаралық байланыс | – | |||
АКТ қолдану дағдылары | Таныстырылым, сызба | |||
Алдыңғы білім. | Тіл жəне сөйлеу, мəтін, мəтін жəне оның түрлері, сөйлеу мəдениеті | |||
Сабақ барысы | ||||
Сабақ кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||
Сабақтың басы | Бөлім тақырыбына шолу
«Жақсы мен жаман»тақырыбына ой қозғау. Ой шақыру: Ребус шешу «Қаратпа сөз» Мұғалімнің жаңа сабақты түсіндіруі |
Суреттер
Таныстырылым |
||
Білу және түсіну
Топтық жұмыс
Сабақтың ортасы Жұптық жұмыс
Қолдану және талдау
Жеке жұмыс
Жинақтау
Сабақтың соңы
Бағалау |
Бүгінгі сабақ барысында жүргізілетін тапсырмаларды орындау ережесімен танысу
Бағалау критерийімен таныстыру.
Қаратпа сөз Сөйлегенде біреудің назарын аудару үшін қолданылатын сөздер болады. Ондай сөздерді қаратпа сөз дейді. Қаратпа сөз үтір арқылы ажыратылады.
Мысалы: Балам, дәптеріңді таза ұста! Айдос, қолыңды жу. Оқушылар,тыныш отырыңдар. Қайда барамыз, көке? Марат, үлкен кісіге орын бер! Әже, кесте тігуді үйретші.
Оқулықпен жұмыс 1-тапсырма Мәтін не туралы? Мәтінге тақырып қой. Мәтіндегі қаратпа сөзді тап. Дескриптор: – Мәтін мазмұнына сай ат қою; – Мәтін ішінен қаратпа сөзді ажырату;
2-тапсырма
Дескриптор: – Мәтін ішінен қаратпа сөздерді анықтау; – Сөйлемдегі орнын табу;
Кестемен жұмыс
Дескриптор: – Сөйлемдерді оқу, қаратпа сөздердің орнын табу;
Қосымша тапсырма:
Оқу тапсырмасы: Өлеңді жатқа жаз және тиісті тыныс белгісін қой. Қорытынды сұрақтар: 1. Қаратпа сөз дегеніміз не? 2. Қаратапа сөзден кейін қандай тыныс белгісі қойылады?
Кері байланыс “Бас бармақ” |
Дидактика-лық материал
Оқулық, дәптерлер.
Таныстырылым
Сызбалар
Кесте
Тест |
||
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Оқушыларды сабақтың әр кезеңінде бағалау 2: Дарынды және үлгерімі төмен оқушылардың ерекшелігіне көңіл бөлу. Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Сабақтың нәтижесіне көңіл бөлу 2: Кері байланыс Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? 1: Тақырыпқа байланысты деңгейлік тапсырмалар |
||||
Bilimger.kz Республикалық білім порталы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және Ақпарат министрлігіне тіркелген.
Куәлік нөмірі: KZ45VPY00102718