Көркемдеп безендіру мен жұмыстарын таныстыру.

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

1-бөлім:Сәндік қолданбалы өнер

Мектеп: ҚОМ
Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Валиев Н
Сынып: Қатысқандар саны:              Қатыспағандар саны:
Сабақ тақырыбы Көркемдеп безендіру мен жұмыстарын таныстыру.
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) 8.3.1.1

Онлайн платформадағы ауқымды аудитория алдында дайын жұмыстарды қорғау және оны ұсыну (онлайн форумдар, әлеуметтік желілерде)

Сабақ мақсаттары –          Мозаика панно жұмыстарын безендіру және дайындау.

–          Мозаика панно жұмыстарын аудитория алдыңда сенімділікпен қорғау және ұсыну.

Бағалау критерийлері Білім алушы:

·         Өз идеяларынан туындаған мозаика панно жұмыстарын безендіреді және талдайды;

·         Дайын мозаика панно жұмыстарын кең аудиторияда таныстырады және ұсынады.

Тілдік  мақсаттар

 

Оқушылар:

·         Мозаика панно жұмыстарының ерекшеліктері мен мағынасын толығымен сиппаттайды.

Пәндіклексикажәне терминология:

·         Табиғи тастардан мозаика-Мозаика из натурального камня

·         Әйнек мозаика- Стеклянная мозаика-

·         Керамикалық мозаика- Керамическая мозаика

·         Жылтырақ мозаика- Глянцевая мозаика

·         Мозаика, әктеу, сылау, құрастыру, қаптау, панель, панно, сюжет, контур, түстер үйлесімі, өрнекті тас, жазықтық, тегістік, түстің жарқырауы, тізу, желімді негіз, жік, тегіс, жылтыр қабат;

Сөйлемге қажетті сөз тіркестері:

·         Бұл мозаика панносы …. аумағында талап етіледі.

·         Бұл мозаика панносы…. тәсілі арқылы орындалды.

·         Бұл мозаика панносыныңтартымдылығы

·         Бұл мозаика панносы …. технологияда тиімді қолданылады.

·         Қиындықтың негізгі себебі…

Құндылықтарды дарыту Өзгелердің көзқарасын бағалау және сыйлау

Оқушыларды жұппен және топпен жұмыс істеу қабілеттерін қалыптастыру

Эстетикалық талғамдарын дамыту

Оқушыларды жауапкершілікке және біріге жұмыс істеуге тәрбиелеу

Пәнаралық байланыстар Өнер, тарих, химия, технология пәндері бойынша пәндік теорияны қолдану
АКТ қолдану дағдылары Берілген сабақ барысында оқушылар зерттеу барысында  қажетті ақпарат жинау үшін АКТ дағдыларын қолданады және мәлімет іздеу, таңдау, құрастыру, дәлелдер мен дәйектер арасында байланыс орнату барысында өзіндік жұмыс дағдыларын дамытады.
Бастапқы білім Мозаика панносын орындау тақырыба бойынша жұмыстарын бақылау және
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет 

 

Ресурстар
Сабақтың басы

 

 

 

5 мин.

 

 

Ұйымдастыру кезеңі.

Сабақтың басында оқушылар назарын аударуға

екпін жасау.

Сурет кескіндері арқылы топқа бөлу

«Сұрақ жауап әдісі»

1 топ екінші топқа сұрақтарды қояды

 

1.Дизайн дегеніміз не?

2. Дизайнер деп кімді айтады?

3. Мозаика деген не?

4. Мозаика қай кезеңнен бастау алады?

5. Тігін бұйымының дизайны?

2 топ

6.  Құрақ құрау- орысшақалай айтылады?

7.  Мозаиканы қандай заттардан жасауға болады?

8. Негізгі түстер қандай түстер?

9. Туынды түстер қандай түстер?

Өткен тақырыпты қайталау

1 топ

Мозаика панносын дайындау барысында қауіпсіздік техникасын сақтау:

·         Жұмыс жасау орындарын таза ұстау керек;

·         Арнайы киім (фартук, халат, қолғап және т.б.) кию керек;

·         Ұшты және өткір заттармен жұмыс жасау барысында ұқыпты болу керек;

·         Электрлі немесе қол құралдарын пайдаланған кезде абай болу керек;

·         Желім, бояу сияқты құралдармен жұмыс жасау барысында дененің ашық немесе көзге тамып кетуін қадағалау керек.

2 топ

Тапсырма №1. Топтық жұмыс:Мозаика панносын орындауға арналған негіз дайындау.Кейін оқушылар өздері қалаған мозаикаға арналған негіз дайындайды     (қолданатын материалдар мен негізге байланысты дайындау технологиясы өзгеруі мүмкін).

1.  Мозаика жасауға арналған негіз жаң тозаңнан тазартылады;

2.  Беті тегістеледі;

3. Қажетті жағдайда беті белгілі бір грунтпен өңделеді.

Жұмыс барысында оқушыларға қажет болған жағдайда көмек беруіңізге болады.Өткен  сабақта оқушылар өз мозаика панно жұмысын толығымен бітірген болатын. Бүгінгі сабақта оқушылар сол жұмыстарына таныстырылым жасауға дайындайды.

Бейнефильм көрсету.

Оқушылардан бейне көрініске байланысты алған әсерін сұрау.

·         Бейне роликтен  не байқадық?

·         Қандай ой түйдіңіздер?

·         Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай деп ойлайсыздар?

Жаңа сабақтың тақырыбын оқушылар назарына таныстырылып, бүгінгі сабақтың мақсатын, бағалау критерийлерін, және тілдік мақсаттарға нақтылап түсіндіру.

Астанадағы Ұлттық Мұражайда Итальяндық Шеберлердің Көрмесі Өтті

 

Сабақтың ортасы 

 

 

 

 

Сергіту сәті  Берілген мозаика панносы бейзендіру

Әр топ бірдей тапсырманы орындайды

Тапсырманы бағалау критерийлері:

–          Бұйымның орындалу реттілігін біледі;

–          Негізді дайындауға қажетті материалдарды анықтап, тиімді қолдана алады.

–          Жұмыс барысында қауіпсіздік техникасын қатаң сақтайды.

–          Уақытты тиімді пайдаланады.

арқылы бағалау жүргізуге болады. Сабақтың соңғы бөлігінде кері байланыс алу ұснылады.

Шығармашылық жұмыстарды қорғау

Мозаика панносы
Сабақтың соңы

5 мин.

Рефлексия:оқушылар бөлім бойынша орындаған жұмыстары туралы топ арасында талдау жүмыстарын жүргізе отырып, бір- бірлеріне болашақта қай орындарда қолдануға болатындары туралы ұсыныстар беруге болады.

Рефлексия:

«Талқылаудағы әріптестер»

Серіктеспен талқылау:

Сіз үйренген үш жаңа нәрсені атаңыз:

–        Не оңай болды?

–        Не қиын болды?

Сіз болашақта білгіңіз/үйренгіңіз келетін нәрсе .

Серіктеспен, жұппен, топпен талқылау, ұсыныстар ұсыну.

 

 

 

Саралау – оқушыларға қалай  көбірек қолдау көрсетуді  жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Сабақ барысында оқушылардың жеке қабілеттерін қолдап, дамыту мақсатында ашық және жабық сұрақтар қою. Бақылау,

Кері байланыс

Бағалау критерийлері

Жұмысын қорғаукезіндегі бағалау.

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сергіту сәттері мен белсенді  іс-әрекет түрлері.

Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары  

Құралдарды ұқыпты қолдана білу, жұмыс орнын бейімдеу.

Сабақ бойынша рефлексия

 

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. 
 
Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

 

 

Cізге ұнауы мүмкін...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *