Жануарлардың қандай түрлері болады?

Пән:

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Жаратылыстану

 

Жануар

Сынып: 1 Мұғалімнің аты-жөні: Жайлауова Жадыра Қамажайқызы
Сабақ тақырыбы:

 

Жануарлардың қандай түрлері болады?
Осы сабақта қол жеткізілетін  оқу мақсаттары 1.2.2.2 Жабайы және үй жануарларын ажырату
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар:Жабайы және үй жануарларын атайды,ажыратады.

Көптеген оқушылар:  жабайы және үй жануарларының тіршілік ортасы, қоректенуі туралы әңгімелейді.

Кейбір оқушылар: жануарлардың төлдерін анықтайды

Бағалау критерийлері -Жабайы және үй жануарларын аттарын біледі,   мекендеу ортасын біледі.

– Жабайы және үй жануарларын ажыратады, Үй жануарларының күтімі туралы біледі.

 

Тілдік мақсат

 

Жабайы жануарлар, үй жануарлары, төл
-Қандай жануарларды білесіздер?

-Адам  үй жануарларын қалай күтіп баптайды?

Құндылықтарды дамыту

 

Жануарларды күту , қамқорлық жасау(құрмет)
Пәнаралық байланыстр Көркем еңбек    “Ата және боя” әдісінде жануарлардың суретін бояйды

“Тобымды тап” әдісінде желімдейді.

Математика    “Төлімді тап” ойынында  математикалық фигуралар қолданады.

 

 

 

Бастапқы білім Жануарлар – тірі ағзалар
Сабақтың

жоспарланған

кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

 

Сабақтың басы Ұ.Ж        Ширату

Сөзді тап әдісі

Дескриптор

– сөзді қимылмен көрсетеді.

– жануарды табады.

 

Сұрақ:

1.     Сендер қандай жануарларды  бейнеледіңдер?

2.     Қазақстанда тіршілік ететін қандай жануарларды білесің?

 

Топқа бөлу

Мозайка әдісі

І-топ Үй жануарлары

ІІ-топ Жабайы жануарлар

Дескриптор

жабайы жануардың суретін құрастырады.

– үй жануарының  суретін құрастырады.

 

Сұрақ менен,жауап сізден әдісі

Жабайы жануарлар деп не үшін айтамыз? (Оқушы пікірі )

Үй жануарлары деп не үшін айтамыз? (Оқушы пікірі)

Есте сақта!

Табиғатта өз бетінше тіршілік ететін жануарларды жабайы жануарлар деп атайды.

Адамдар күтіп – баптайтын жануарлар үй жануарлары деп аталады.

Дескриптор

Жабайы жануар туралы пікір айтады

-Үй жануарлары туралы пікір айтады

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың ортасы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сергіту сәті

 

 

Б.К.1    Жабайы және үй жануарларын атайды, топтайды.

Ө.Ж    “Ата және боя”әдісі

Дескриптор

-Жануарларды атайды.

– әр жануарды сәйкес кестеге нөмірлейді.

-жануарларды бояйды

Қарқыны аз оқушыға диалог және қолдау көрсетемін.

Ж.Ж     “Көршіңе әңгімелеп бер”әдісі

 

Дескриптор

өз бетінше тіршілік ететін жануарларды атайды

-адамның қамқорлығындағы жануарларды атайды

-сөйлемді толықтырады және жұпта талқылайды.

 

Бағалау: смайлик арқылы бір бір бағалайды

жануарларды атай аламын, тірш ортасын айта аламын.

жануарларды айтқанда қиналамын

мүлде атай алмаймын

Бағалау: Шапалақ арқылы қолдау көрсетемін.

 

Т.Ж  “Тобымды тап”әдісі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жабайы жануарлар Үй жануарлары
   
   

 

 

 

 

Дескриптор

-1 топ жабайы жануарларды анықтайды және сәйкес бағанға орналастырады.

-2топ үй жануарларын анықтайды және сәйкес бағанға орналастырады.

Бағалау: ротация н е әткеншек  өзара тексереді

Қалыптастырушы бағалау

“Жалғастыр” әдісі

Дескриптор

-Суреттегі жануарлар атайды,тобын айтады.

-Бірінші қатарға жабайы жануардың суретін салады

-Екінші қатарға үй жануарының суретін салады.

Ж   Ү әріптерімен белгілейді

Бағалау: Бағдаршам

Жасыл түс- жануарларды екі тапқа топтай аламын

Сары түс – жануарларды топтаған кезде қиналамын

Қызыл түс- Жануарларды мүлде ажырата алмаймын

 

«Төлін тап» ойыны

 

 

 

 

 

 

 

 

Дескриптор

-түйені төлімен      белгілейді

-сиырды төлімен        белгілейді

-жылқыны төлімен         белгілейді

-қойды төлімен        белгілейді

 

 

Б.К.2  Үй жануарларының күтімі туралы біледі

Ж.Ж  “жанды фотосурет?” әдісі

 

 

Дескриптор

-3 суретті зерделеу арқ қоректенуі тур айтады.

.күтімі тур біледі

 

Т.Ж  «Бұл қандай жануар?» ойыны

Дескриптор:

–         суретке сәйкес келетін жануарды табады.

–         Үй жануарларының  тіршілік ортасы туралы айтады.

 

Қалыптастырушы бағалау

 «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі  

Дескриптор:

-Үй жануарларын бағып –күтуге арналған құралдардың суреттерімен сәйкестендіреді

-Топта  талқылайды.

 

 

 

 

 

 

Түрлі-түсті қарындаштар

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Желім, қайшы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Түрлі-түсті қарындаштар

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың соңы РЕФЛЕКСИЯ

Бүгінгі сабақта болған көңіл күйді  бет –әлпеті салынған суреттерді таңдау.

 

Түсінбедім       Сұрағым бар    Түсіндім

 

“Білім баспалдағы”  оқушылар бағаланады

 
Саралау

 

Бағалау

 

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

 

Қарқыны аз оқушыға диалог және қолдау көрсетемін.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   
Сабақ бойынша рефлексия

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cізге ұнауы мүмкін...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *