Жануарлардың қандай түрлері болады?
Пән:
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Жаратылыстану
Жануар |
Сынып: 1 | Мұғалімнің аты-жөні: Жайлауова Жадыра Қамажайқызы |
Сабақ тақырыбы:
|
Жануарлардың қандай түрлері болады? |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 1.2.2.2 Жабайы және үй жануарларын ажырату |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар:Жабайы және үй жануарларын атайды,ажыратады.
Көптеген оқушылар: жабайы және үй жануарларының тіршілік ортасы, қоректенуі туралы әңгімелейді. Кейбір оқушылар: жануарлардың төлдерін анықтайды |
Бағалау критерийлері | -Жабайы және үй жануарларын аттарын біледі, мекендеу ортасын біледі.
– Жабайы және үй жануарларын ажыратады, Үй жануарларының күтімі туралы біледі.
|
Тілдік мақсат
|
Жабайы жануарлар, үй жануарлары, төл -Қандай жануарларды білесіздер? -Адам үй жануарларын қалай күтіп баптайды? |
Құндылықтарды дамыту
|
Жануарларды күту , қамқорлық жасау(құрмет) |
Пәнаралық байланыстр | Көркем еңбек “Ата және боя” әдісінде жануарлардың суретін бояйды
“Тобымды тап” әдісінде желімдейді. Математика “Төлімді тап” ойынында математикалық фигуралар қолданады.
|
Бастапқы білім | Жануарлар – тірі ағзалар |
Сабақтың
жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар
|
|||||||
Сабақтың басы | Ұ.Ж Ширату
Сөзді тап әдісі Дескриптор – сөзді қимылмен көрсетеді. – жануарды табады.
Сұрақ: 1. Сендер қандай жануарларды бейнеледіңдер? 2. Қазақстанда тіршілік ететін қандай жануарларды білесің?
Топқа бөлу Мозайка әдісі І-топ Үй жануарлары ІІ-топ Жабайы жануарлар Дескриптор –жабайы жануардың суретін құрастырады. – үй жануарының суретін құрастырады.
Сұрақ менен,жауап сізден әдісі Жабайы жануарлар деп не үшін айтамыз? (Оқушы пікірі ) Үй жануарлары деп не үшін айтамыз? (Оқушы пікірі) Есте сақта! Табиғатта өз бетінше тіршілік ететін жануарларды жабайы жануарлар деп атайды. Адамдар күтіп – баптайтын жануарлар үй жануарлары деп аталады. Дескриптор –Жабайы жануар туралы пікір айтады -Үй жануарлары туралы пікір айтады
|
|
|||||||
Сабақтың ортасы
Сергіту сәті
|
Б.К.1 Жабайы және үй жануарларын атайды, топтайды.
Ө.Ж “Ата және боя”әдісі Дескриптор -Жануарларды атайды. – әр жануарды сәйкес кестеге нөмірлейді. -жануарларды бояйды Қарқыны аз оқушыға диалог және қолдау көрсетемін. Ж.Ж “Көршіңе әңгімелеп бер”әдісі
Дескриптор –өз бетінше тіршілік ететін жануарларды атайды -адамның қамқорлығындағы жануарларды атайды -сөйлемді толықтырады және жұпта талқылайды.
Бағалау: смайлик арқылы бір бір бағалайды – жануарларды атай аламын, тірш ортасын айта аламын. жануарларды айтқанда қиналамын мүлде атай алмаймын Бағалау: Шапалақ арқылы қолдау көрсетемін.
Т.Ж “Тобымды тап”әдісі
Дескриптор -1 топ жабайы жануарларды анықтайды және сәйкес бағанға орналастырады. -2топ үй жануарларын анықтайды және сәйкес бағанға орналастырады. Бағалау: ротация н е әткеншек өзара тексереді Қалыптастырушы бағалау “Жалғастыр” әдісі Дескриптор -Суреттегі жануарлар атайды,тобын айтады. -Бірінші қатарға жабайы жануардың суретін салады -Екінші қатарға үй жануарының суретін салады. Ж Ү әріптерімен белгілейді Бағалау: Бағдаршам
«Төлін тап» ойыны
Дескриптор -түйені төлімен белгілейді -сиырды төлімен белгілейді -жылқыны төлімен белгілейді -қойды төлімен белгілейді
Б.К.2 Үй жануарларының күтімі туралы біледі Ж.Ж “жанды фотосурет?” әдісі
Дескриптор -3 суретті зерделеу арқ қоректенуі тур айтады. .күтімі тур біледі
Т.Ж «Бұл қандай жануар?» ойыны Дескриптор: – суретке сәйкес келетін жануарды табады. – Үй жануарларының тіршілік ортасы туралы айтады.
Қалыптастырушы бағалау «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Дескриптор: -Үй жануарларын бағып –күтуге арналған құралдардың суреттерімен сәйкестендіреді -Топта талқылайды.
|
Түрлі-түсті қарындаштар
Желім, қайшы
Түрлі-түсті қарындаштар
|
|||||||
Сабақтың соңы | РЕФЛЕКСИЯ
Бүгінгі сабақта болған көңіл күйді бет –әлпеті салынған суреттерді таңдау.
Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім
“Білім баспалдағы” оқушылар бағаланады |
Саралау
|
Бағалау
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
Қарқыны аз оқушыға диалог және қолдау көрсетемін.
|
||
Сабақ бойынша рефлексия
|
||
|