Шамалар. Наурыз. Ырзалыкова А.М.
Мектебі: | Қаратай Тұрысов атындағы №53 мектеп-гимназиясы | ||||
Мұғалімнің аты-жөні: | Ырзалыкова Акерке Мақпалқызы | ||||
Пән
Сынып |
Математика
1 «Б» сынып |
||||
Сабақ | 86 – сабақ | ||||
Сабақтың тақырыбы: | «Шамалар»
Наурыз |
||||
Оқу мақсаты: | 1.1.3.1** уақыт шамаларын ажырату, оларды өлшеу үшін өлшемдер мен құралдарды таңдау, өлшемдер жүргізу;
1.1.3.2** өлшем бірліктерді: уақыт (сағ) қолданып өлшеу. |
||||
Бағалау критерийі: | – уақыт шамаларын ажыратады;
– шамаларды өлшеу үшін өлшемдерді таңдайды; – уақыттың өлшем бірлігі сағатты қолданып өлшейді. |
||||
Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау
|
Ресурстар
|
|
Сабақ-тың басы
2 мин |
1. Ұйымдастыру кезеңі.
Жұмыс ережесін келісу Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз! Уақытты үнемдейміз! Нақты, дәл жауап береміз! Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз! Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз!
|
Шаттық шеңбері
Математика сабағын, Жақсы ұғып аламыз. Сәулесі деп сананың Мәнінен ой табамыз.
|
ҚБ: «Бағдаршам» | Слайд
Шарлар
Түрлі-түсті смайлик |
|
1 мин | Ребусты шешу
(ауызша жүргізіледі)
Шама туралы түсініктерін еске түсіру. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын жариялау: |
Ребусты шешеді
Жауабы: шама |
ҚБ: «Бағдаршам» | Ребус
Слайд
Түрлі-түсті смайлик |
|
5 мин | 2. Алдыңғы білімді еске түсіру
«Проектор» әдісі. 4 топқа бөлініп шамаларды өлшеу үшін өлшем бірліктерін шарларға жазады
Топтық жұмыс орындайды. |
1-топ: уақыт өлшем бірліктерін шарға жазады
2-топ: ұзындық өлшем бірліктері 3-топ: сыйымдылық өлшем бірліктері: 4-топ: масса өлшем бірліктері: |
ҚБ: «Бағдаршам» | Шарлар
Түрлі-түсті смайлик
Топтық жұмыс таратпа парақшасы |
|
Сабақ-тың
ортасы 1 мин |
Видеотүсіндірме
«Апта күндері» |
ҚБ: «Бағдаршам» | Видео
Түрлі-түсті смайлик |
||
5 мин | 3. Жаңа сабақ
«Ашық микрофон» әдісі. Топтық жұмыс Сурет бойынша Әлия мен Сырымның бір аптада жасаған жұмыстарын әңгімелейді. |
Дескриптор:
– апта күндерін атайды; – сағат неше екенін анықтайды.
|
Микрофон
Суреттер
|
||
3 мин | Дәптермен жұмыс.
Жеке жұмыс |
Сағаттық тіл мен минуттық тілді ажыратады;
1 сағатта неше минут бар екенін анықтайды. |
Дескриптор:
– Сағаттық тілді салады; – Минуттық тілді салады.
|
Жұмыс дәптері
қарандаш |
|
10 мин | «Ай мен Күн» ойыны.
Жұптық жұмыс. |
1. Ай атаулары мен күн атауларын сары және көк қарандашпен ретімен апарып орналастырады.
2. Жұмыс дәптеріндегі күн атауларын сары қарандашпен қоршап сызады. Ай атауларын көк қарандашпен қоршап сызады. |
Дескриптор:
– Апта күндерін ретімен сәйкестендіреді – Ай атауларын ретімен сәйкестендіреді Дескриптор: – Апта күндерін сары қарандашпен қоршап сызады; – Ай атауларын көк қарандашпен қоршап сызады.
Жұмыс дәптерін ҚБ: «Бағдаршам» |
Слайд
Жұптық тапсырма материалы
Сары, көк қарандаштар
Жұмыс дәптері
Түрлі-түсті смайлик |
|
2 мин | Сергіту сәті
Апта күндері |
ҚБ: «Бағдаршам» | Түрлі-түсті смайлик | ||
6 мин | Тақтамен жұмыс
«Ұзын-қысқа» әдісі
а) Ұзындыққа берілген есептің шартын, сұрағын жазады. Шешуінде амалдарды орындап, жауабын жазады.
ә) берілген есепке 7-2 өрнегі шешуі болатын есеп құрастырып шығарады. |
|
Дескриптор:
-Ұзындыққа берілген есептің шартын құрастырып жазады -Сұрақ қояды -Шешуінде амалдардың мәнін дұрыс есептеп шығарады -Жауабын жазады.
ҚБ: «Бағдаршам» |
Тақта
Бор
Оқулық
|
|
5 мин | «Таразы» әдісі
Жұптық жұмыс Қатар отырған екі оқушы өрнектердің мәнін парақшаға жазып, кейін сол цифрды таразы табақшасына жазады. Ең көп есептеудің мәнін тапқан жұп сыңары анықталады. |
Дескриптор:
-Өрнектің мәнін табады -Тиісті өлшем бірліктерін жазады.
ҚБ: «Бағдаршам» |
Топтық жұмыс таратпа парақшалары
|
||
2 мин | «Сәйкестендір» | ҚБ: «Бағдаршам» | Таразы
Ананас Апельсин Жүзім
|
||
3 мин | Кері байланыс
Бағалау |
Бүгінгі сабақта алған білімдерін қаншалықты меңгергендігі бойынша таразылап айтып шығады.
Жинаған смайликтерді таразыға салып өлшейді.
|
ҚБ: «Бағдаршам» | Таразы
смайлик |
|