Портрет түрлері

Түркістан облысы

Арыс қаласы

С.Сейфуллин  атындағы жалпы білім беретін мектебі

Бейлелеуөнерімұғалімі Исабекова Ботакоз Парменовна

Қысқа мерзімді жоспар

 

Пән: көркем еңбек

Сынып:3«Ә»

Мектеп:С.Сейфуллин

 

 

Мұғалімнің аты-жөні:Исабекова Ботакоз

Күні: Қатысқандар:                         Қатыспағандар саны:
Сабақтыңтақырыбы: Портрет түрлері
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары 3.1.2.1 3.1.3.2Мұғалім үшін: портрет түрлерімен таныстыру, портрет түрін анықтап, шығармашылық жұмыста үйренгендерін көрсете білуге дағдыландыру.

Оқушылардың шығармашылық міндеті: №2 жұмыс дәптерінің 14–15-беттеріндегі тапсырмаларды орындау.

Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар:портрет жанры мен портрет түрлері туралы біледі;

Оқушылардың басым бөлігі:портрет жанры мен портрет түрлерін жасауда ақпарат көздерін қолданады;

Кейбір оқушылар:портрет түрлерін өз бетінше орындайды;

Бағалаукритерийлері –  портрет жанры мен портрет түрлері туралы мәліметтерді меңгереді;

–  шығармашылық идеыларды іске асыруда ақпарат көздерін тиімді пайдаланады;

Тілдікмақсаттар

 

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

портрет, жанр.

 

Диaлогтер мен жaзу үшін қолдaнылaтын тіркестер:

–          Портрет жанрының ерекшелігі неде?

–          Портрет салуда қандай ережелерді ұстану керек?

–          Портреттің қандай түрлері бар?

Құндылықтарға

баулу

 

Қазақстандық патриотизм мен азаматтық жауапкершілік құрмет, ынтымақтастық, ашықтық, өмір бойы білім алу

 

Пәнаралықбайланыстар Сызу, бейнелеу өнері

 

Алдыңғымеңгерілген білім

 

Портрет түрлерін біледі
 

 

 

 

 

 

Сабақбарысы

Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері Сабақтажоспарланғаніс-әрекет

 

Ресурстар
 

Сабақтың басы

2мин

 

 

 

 

 

 

 

3мин

 

 

 

Топқа бөлу «Жемістер» әдісі

1-топ  «Бейнелеу»

2- топ «Пейзаж»

3- топ «Натюрморт»

 

1 тапсырма. Топтық жұмыс «Жасырын суреттер» әдісі

.

– суреттерде кімдер бейнеленген?

– суретте кім екенін тауып, оны баяндап беру?

 

 

ҚБ «Смайлик» әдісі

 

 

 

қима қағаздар

 

 

 

 

суреттер

Сабақ ортасы

15 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15 мин

 

 

 

 

 

Жаңа сабақ

2- тапсырма. Топтық жұмыс «Сұраққа жетіп алу» әдісі.

1)      Портрет жанрына сипаттама беру

2)      Портреттің түрлерін атау;

 

Дескрипторлар:

–          Оқушылар портрет жанры туралы біледі;

–          Портреттің түрлерін талдайды;

–          Ақпарат көздерін тиімді пайдаланады;

 

ҚБ «Смайлик» әдісі

 

3-тапсырма. Саралау тапсырмасы «Портрет» әдісі

Жеке жұмыс: Портретке адамның бет бейнесін

салу. Кімді салғаны жөнінде әңгімелеп беру.

 

Дескрипторлар:

–          Оқушылар портрет салу ережелерін  біледі;

–          Портрет салудағы эстетикалық талаптарды орындайды;

ҚБ «Смайлик» әдісі

 

постер, маркер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

А3  қағаз, қарындаш

 

 

 

Сабақтыңсоңы

5 мин

Кері байланыс

«Бір сөзбен» стратегиясы
Оқушылар өздеріне берілген 12 сөздің ішінен, өздерінің бүгінгі сабақтағы жағдайын сипаттайтындай 3 сөзді таңдап айтады.
Түсінбедім, Ұнамады, Қуаныш,  Ұнады, Қанағаттану,

Шабыт, Керемет, Алаңдау,  Тыныштық,  Сенімділік,

Сенімсіздік, Рахаттану

 
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайтапсырмаларқоюдыжоспарлапотырсыз? Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінтексеружоспарыңыз? Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы

Саралау тапсырмасы

жеке жұмыста

«Портрет» әдісі арқылы жүргізілді.

Оқушылар барлығыпортретке адамның бет бейнесін салу ережелеріне сүйене отырып, мұғалімнің қолдауымен  салады;

қабілеті жоғары оқушылар

адамның бет бейнесін ешқандай кeмшіліктeрсіз салады және таныстырылым жасайды көрсeтеді;

“Смайлик”әдісі арқылы бағаланады. .

Кері байланыс «Бір сөзбен » әдісі арқылы жүзеге асырылады.

Қауіпсіздік техникасы ережелерін,

АКТ қолдануда қауіпсіздік шараларын еске түсіру және сақтау

Сабақ бойынша рефлексия

 

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

 

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. 
 
Жалпы баға

 

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

 

 

 

Cізге ұнауы мүмкін...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *