Қызылорда қаласы “Алтын ұя” бөбекжай бақшасы “Құлыншақ” МАД тобы “Түлкі мен тырна” ертегісі ашық оқу қызметі

Ашық ұйымдастырылған оқу қызметі

Білім беру саласы: Қатынас
Ұйымдастырылған оқу қызметі: «Көркем әдебиет»

Тақырыбы: «Түлкі мен тырна» ертегісі

Мақсаты:
Ертегі кейіпкерлерін таниды
Өз ойын айта алады
Қойылымды сахналай алады

Күтілетін нәтиже: Жағыртады: Ашық сұрақтарға жауап береді,ойынды ойнады

Түсінеді: Ертегілер туралы түсінеді,кейіпкерлердің іс-әрекеттерін түсінеді
Қолданады: Сахналық қойылымға қатысады
Әдіс-тәсілдері:«Миға шабуыл» әдісі

«Ашық сұрақтар» әдісі
«Тәтті алма» әдісі
Білу,түсіну,қолдану

Ресурстар:АКТ, ертегі кейіпкерлерінің киімі

Жоспарланған уақыт:
1.ҰОҚ басы:
0-1 минут

Өткенге шолу:
2мин
«Миға шабуыл» әдісі

«Кім тапқыр?» құрылымдалған ойын

Мақсаты:Балалардың сыни ойлау дағдысы қалыптасады

Шарты :Жұмбақ жасыру арқылы ертегі кейіпкерлерін табуы тиіс

Қыста киімін тастайды
Көктемде киіне бастайды Ағаш

Шайнап,шайнап күнімен
Тауыса алмады бұнымен Сағыз

Сатып алдым өзіңен
Түрлі тағам киімді
Ол кім? Сатушы

Екі айнасы бар
Екі найзасы бар
Төрт жаптырмағы бар
Бір шыбыртықысы бар Сиыр

Бала үні,сыни ойлау,

-Балалар,тақтаға назар салайық
-Қандай ертегі желісі пайда болды?

 Тыңдалым
 Айтылым
 Бала үні

«Ашық сұрақтар» әдісі
-Балалар,сендер қандай ертегілерді білесіңдер?

-Өздерің білетін ертегілер несімен ұнайды?
-Қандай ертегі киіп керлерін білесіңдер?

 Тыңдалым
 Айтылым

Балалар,жұмабтын шешуін табады

Жауаптарын айтады

Бұл ертегі «Мақта қыз бен мысық » ертегісі

Балалар жауап береді
Өздері білетін ертегілерді айтып береді

Барысы:

-Балалар,бүгін сендер «Түлкі мен тырна» ертегісімен танысатын боласындар
-Балалар, түлкі қандай жануар?

Бала үні

Түсіндірме «Көлеңке театр» арқылы ертегі желісін түсіндіріп беремін

Ашық сұрақтар
-Балалар,сендерге ертегі ұнады ма?
-Ертегілерді басқа қайдан көріп,тыңдауға болады ?

Бала үні

-Балалар ,олай болса ертегіні театрға барып,көреуік.Театрға жай бармай сол ертегі кейіпкерлерінің бейнесін сомдап барайық.

Тыңдалым

Желілі-рөлдік ойын
«Біз театрдамыз»

Мақсаты:Балалардың коммуникативтік дағдысы қалыптасады,диалог арқылы сөйлесіп байланысқа түседі.

Ертегіні сахналау

Балалар,сұрақтарға жауап береді

Балалар ертегіні мұқият тыңдайды

Сұрақтарға жауап береді
Ертегіні теледидардан көруге,ұялы телефоннан,планшеттен көруге болады

-Балалар,еретегі кейіпкерлерін іс-әрекеттері арқылы көрсетеді

Балалар,билеттерін алып орындарына отырады

Балалар ертегіні сахналайды

Ұ.О.Қ соңы

Бала үні, Кері байланыс, рефлексия
«Тәтті алма» әдісі арқылы қорытындылау

-Балалар,ертегідегі жағымсыз кейіпкер қай жануар екен?
-Түлкі неліктен жағымсыз кейіпкер?
-Ал сендер үйлеріне қонақ келсе қалай күтіп аласындар?
-Қандай ертегімен таныс болдындар?

Мадақтау.

«Бас бармақ» әдісімен мадақтаймын

Балалар кері байланыс береді
Тыңдалым
Айтылым

Қойылған сұрақтарға жауап береді

Балалардың көңіл-күйлері көтеріледі

 

Cізге ұнауы мүмкін...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *