Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешу
6.3В Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешу | Мектеп: № 34 орта мектеп | |||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты – жөні: Ғалламова А.Б. | |||||||||||||||||||||||||
Сынып: 6 «А» | Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешу | ||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 6.2.2.5 тура санды теңсіздіктердің қасиеттерін білу және қолдану;
6.2.2.6 теңсіздіктерді қосу, азайту, көбейту және бөлуді түсіну және қолдану; |
|||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | – Тура санды теңсіздіктердің қасиеттерін қолдану
– Күрделі есептерді шығара алу |
|||||||||||||||||||||||||
Жетістік критерийлері | – Тура санды теңсіздіктердің қасиеттерін қолдана алады
– Тақырып аясында берілген есептерді шығара алады, яғни теориялық алған білімін практикада қолдана алады. – Оқушылар осы тақырып бойынша білу, түсіну, талдау, қолдану, анализ, синтез, ойлау дағдыларын қалыптастыруы тиіс. – Осы тақырыпқа байланысты күрделі есептерді шығарады |
|||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсат | Осы тақырыпқа қатысты терминдерді үш тілде меңгереді, қазақ, орыс, ағылшын тіліндегі әдебиеттердегі материалдарды меңгере алады. Ол үшін мынадай сөздіктер қолданамын:
|
|||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Өмір бойы білім алуға бейімделеді;
Дұрыс шешім қабылдау үшін, қоғамдық өмірге қатысу үшін шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау қабілетін қалыптастыру; |
|||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Физика | |||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Интернет ресурстары | |||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім
|
Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу, санды теңсіздіктер | |||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
|||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы
10 минут
|
№976 Теңсіздіктер жүйесін шешіңдер.
1) Ж:(-2;3) 2) Ж: (- 3) Ж:Ø №977 Ж: ( 2) Ж:[5;+
|
|||||||||||||||||||||||||
|
№883
Берілген тақ санның келесі тақ санмен қосындысы 36-дан кіші. Соңғы(келесі) ттақ санның екі еселенген одан кейінгі тақ санмен қосындысы 79-дан үлкен. Берілген тақ санды табыңдар. Ж:15 №979 Дәулет достарына беру үшін бақтан 15-тен артық,21-ден кем алма теріп алды.егер ол достарының әрқайсысына 3 алмадан берсе, оның барлық алмасы неше досына жететінін бағалаңдар. 15<х<21 /:3 5<х<7 №981 Теңсіздіктер жүйесінің шешімін табыңдар. 1) Ж: (-5;-2). 2) Ж: [-2;16]. №983. Қос теңсіздіктің шешімін табыңдар: 1 2) 0 2 0 -3 -3<2х<2 Ж: [-3;0) -1,5<х<1 Ж: (-1,5;1)
№985. Ұшып келе жатқан қарғалар теректерге қонды. Қарғалардың жартысы бірінші терекке,қалғанының жартысы екінші терекке, одан қалғанының жартысы үшінші терекке қонды. Төртінші терекке қалған 3 қарға қонды. Төрт терекке барлығы неше қарға қонды? 0,5х+0,25х+0,125х+3=х -0,125х=-3 х=24. Ж: 24 қарға |
|||||||||||||||||||||||||
Соңы
5 мин
|
Үй тапсырмасын беру №986
Оқушылардың дәптерін тексеру |