Ұйғыр әдебиеті Қиссәи Рәбғузи

Бөлім: ХІV әсир уйғур әд»әбияти
Педагогтің аты-жөні Русланова  Аидям
 Күні:  29.09.20
 Сынып: 6ә  Қатысушылар саны:6   Қатыспағандар саны: 1
Пәні: Уйғур әдәбияти
Сабақтың тақырыбы Қиссәи Рәбғузи
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары Бәдиий әсәрдики персонажлар портретлири вә иш-һәрикәтлири арқилиқ уларниң обризини ечиш.
Сабақтың мақсаты 6.2Ч/Җ.Бәдиий әсәрдә көтирилгән ижтимаий-сәясий мәсилиләрни униң идеяси арқилиқ чүшәндүрүш.
                                Сабақтың барысы

 

Сабақтың кезеңі/ уақыт Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау Ресурстар
Дәрисниң

беши

 

Дәрисниң оттуриси

 

Дәрисниң ахири

1-тапшурма Қелиплаштурғучи баһалашқа арналған тапшурма

1. Берилгән парчини оқуп чиқиңлар,

Тирәк сөзләргә асаслинип, парчини сөзләп бериңлар

2-тапшурма Қелиплаштурғучи баһалашқа арналған тапшурма:

Вақиәни «Вақит тизмиси» графикилиқ органайзерға  чүшириду.

 

 

 

3-тапшурма

1.   Нәсридин Бурһанидин оғли Рәбғузий һәққидә немә билисиләр?

2.   Адәмниң пәриштәләрдин әқиллигирәк екәнлигини көрситидиған үзүндини мәтиндин оқуңлар. Силәр бу пикиргә қошуламсиләр?  Немишкә?

 (Ө) 4 – тапшурма

Адәм әләйһиссаламни қандақ баһалайсиләр

(Қбаһа) «2юлтуз, бир тиләк»  арқилиқ бир-биригә баһа бериду.

 

Дәрис ахиридики оқуғучилар рефлексияси:

«Мениң савақтин кейин алған тәсирим»

 

 

 

Парчини сөзләйду

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Соалларға жавап бериш

 

 

 

 

 

Кәштә толтириш

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Қ ) Оқуғучи лар бир-бирини смайлик арқилиқ баһалайду

 

Bilimger.kz Республикалық білім порталы

Қазақстан Республикасы Мәдениет және Ақпарат министрлігіне тіркелген.

Куәлік нөмірі: KZ45VPY00102718

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *