Визуалды өнер

Қысқа мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

4-бөлім. Үй мәдениеті

 
Күні: Мұғалімнің аты-жөні:
9 сынып        
Қатысушы:        
Жоқ:        
Сабақтың тақырыбы “Интерьердегі және экстерьердегі ландшафт элементтері»
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты 9.1.5.1-күрделі нысандардың, бейнелер мен пішіндердің дизайнын жасау үшін әр түрлі салалардан білімді жинақтау;

9.2.5.1-ландшафт дизайнының стилдерін, заманауи бағыттары мен элементтерін анықтау және сипаттау;

9.1.3.1-шығармашылық идеяларды зерттеу және дамыту үшін алғашқы және екінші ақпарат көздерін мақсатты және өнімді пайдалану;

 
Сабақтың

мақсаты

·         интерьердегі ландшафтық дизайн туралы қысқаша тарихи мәліметтермен таныстыру;

·         ландшафтық дизайн элементтері бар интерьер эскиздерін орындау.

·         Дизайн түрлерімен, дизайнердің мамандығымен, интерьер дизайнымен таныстыру. Дизайн нысандарын жобалау талаптарымен таныстыру.

Жетістік

критерийлері

Оқушы мақсатқа жетті:

Ø   мұғалім мен құрдастарымен оқу ынтымақтастығын ұйымдастырды;

Ø   топта жұмыс істеді – жұмыс қатынастарын орнатты;

Ø   өзара бақылауды жүзеге асырды және ынтымақтастықта қажетті өзара көмек көрсетті

Ø   Шағын топтарда практикалық жұмыстарды орындай алады

Ø   Тарих пен өнер арасындағы өзара байланысты табады.

Ø   Ең сәтті нұсқаны таңдай отырып, өз жұмысын және басқалардың жұмысын бағалайды.

Тілдік

мақсаттар

Оқушылар:

Ø  Пәннің мазмұнын оқу үшін қолданылатын пәнді оқыту мақсаттарына қол жеткізу үшін қажетті терминологияны және бірнеше сөйлемдерді қолдана отырып академиялық тілді дамыту және пән мәнінің ұғымдарымен талқылау және жұмыс істеу қабілетін арттыру

Ø   Өнер арқылы эстетикалық талғамды байыту және дамыту

Пәндік

лексика және

терминология

Безендіру Нүкте;
Ландшафтық дизайн құрылымды;
Дизайнер көлемі;
Дизайн пропорция;
фактура; кеңістік
түсі; массасы;
желі; нысаны;
Құндылықтар

ды дарыту

Құндылықтарды дарыту практикалық жұмысты орындау кезінде әңгімелесу, зерттеу, коммуникация арқылы жүзеге асырылады. Оқушылардың шығармашылық бастауын қалыптастыру. Дизайнердің интеллектуалды және шығармашылық еңбегіне құрметпен қарауға тәрбиелеу.

Эстетикалық, көркемдік талғам мен қоршаған ортадағы өз көзқарасына сәйкес өмірлік кеңістікті сауатты таңдау және құру ниетін тәрбиелеу. Адамгершілік, эстетикалық және экономикалық тәрбиені жетілдіруді жалғастыру

Пәнаралық

байланыс

Тарихпен, жаратылыстану пәндерімен интеграция.
АКТ

пайдалану

дағдылары

компьютер; мультимедиялық проектор; мультимедиялық презентация
Бастапқы

білім

Алдыңғы сабақтарда алынған білім  
Сабақ барысы
Сабақ кезені Жоспарланған іс-әрекеттер Ресурстар
Сабақтың басы

5 мин.

 

Ұйымдастыру сәті, сыныпта атмосфера құру.

Сәлемдесу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылардың жұмысқа деген ынтасы сабақ тақырыбын хабарлау. Жұмыстың мақсаттарын, әдістерін және формаларын ұсыну.

1.         Оқушыларға презентация көрсету. Демонстрация кезінде сұраңыз:

ü  Ландшафтты дизайн дегеніміз не?

Презентация

 

 

 

 

 

Сабақтың ортасы

10 мин.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25 мин.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

№1 тапсырма. Зерттеу жаңа тақырып. топтық жұмыс: жұмбақты шешіңіз.

1. Осы гүлдің отаны –

Қазақтың кең даласы

Көктемде дала құлпырып

Қып – қызыл болар қарашы.

Кенелтіп жүр пайдаға

Голландияда көшетті. (қызғалдақ )

3. Жапырағын ұстасаң,

Асты суық,

Жылы үсті,

Дәрі жасар бұл гүлден,

Емдер күйік, тынысты (түймедақ)

2. Енді ол «Қызыл кітапқа»

Көктемде гүл жарады,

Одан шығыс елдері табиғи бояу алады (бәйшешек)

4. Тұқымынан май алып,

Жасар түрлі дәрі де,

Жібек мата бояйтын,

Ұнтақ қылар әрі де. (итқызғалдақ)

5. Діңі жұмсақ болса да,

Тіп – тік шырқап өседі.

Осы ағашпен ауланы

Көгалдандырар көшені (терек )

6. Канада елі туында,

Жапырағы салынған.

Тазартады ауаны,

Бойна тартып қалың шаң. (үйеңкі )

8. Аршып алып қабығын, адамдар себет өреді.

Шырынын оның бүкіл ел «ем» деп ішіп келеді (қайың)

9. Бұл ағаш өссе далада.

Жаңбырда болар сая да. (емен )

 

№2 тапсырма. Топтық практикалық жұмыс.

Оқушылардың өзіндік жұмысы. (Жаңа жылға безендіру идеялары мен нұсқаларын әзірлеу)

 

1-топ интерьерде ландшафтық дизайнды орындайды

Интерьердегі ландшафтты дизайнмен безендірілген эскизын салу

 

 

 

 

 

 

 

ЛАНДШАФТНЫЙ ДИЗАЙН/ЗОНА ОТДЫХА/ФОТО ИНТЕРЬЕРА Ссылка https://www.youtube.com/watch?v=DBcOsXFXKAc

2 – топ экстерьердегі ландшафтық дизайнды орындайды

 

 

 

 

 

 

 

 

Ссылка https://www.youtube.com/watch?v=ZwtEraJ9r9c

Визуализация ландшафтного дизайна и экстерьера – music by Vangelis “Bon Voyage”   

ЛАНДШАФТНЫЙ ДИЗАЙН/ЗОНА ОТДЫХА/ФОТО ИНТЕРЬЕРА Ссылка https://www.youtube.com/watch?v=DBcOsXFXKAc

 

 

Ссылка https://www.youtube.com/watch?v=ZwtEraJ9r9c

Визуализация ландшафтного дизайна и экстерьера – music by Vangelis “Bon Voyage”

 
Сабақтың соңы

 

5 мин.

Бағалау. Практикалық жұмыстың қорытындысын шығару. Жұмыстарды бағалау

Нәтижені өзін-өзі бақылау және өзін-өзі бағалау.

Білімді меңгеру сапасы мен деңгейін анықтау.

Оқушылар басқа оқушылардың практикалық жұмысты қаншалықты жақсы орындағаны туралы ауызша пікір білдіре алады.

 
Рефлексия. Қорытындылау:

Сабақ соңында оқушылар келесі сұрақтарға жауап бере алады:

·         Сабақта Сізге қызықты болды ма?

·         Сіз жаңа нәрсе білдіңіз бе?

·         Зерттелген материал қол жетімді болды ма •

·         Сіз оны түсіндіңіз бе?

·         Сіз алған білімдерін тәжірибеде қолдануға дайын

Дифференциация-сіз көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз неғұрлым қабілетті оқушылардың алдына қандай міндеттер қоясыз? Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру? Денсаулық және ҚЕ сақтау

Сабақ кезіндегі қауіпсіздік талаптары.

А деңгей оқушылары.

2 – тапсырманы орындайды

1 топта

2 топта

В деңгей оқушылары.

2 – тапсырманы орындайды

 

Денсаулық сақтау технологиялары-интерактивті тақтаны пайдалану 10 минуттан артық емес.

Белсенді қызмет түрлері-зерттеу барысында ақпаратты табу, таныстыру кезінде сынып бойынша қозғалу.

Осы сабақта қауіпсіздік техникасы ережелері – сабақта бейнелеу өнерінің қауіпсіз материалдарын қолдану-қарындаштар, қаламдар.

Сабақта орындалған зерттеуді өзін-өзі бағалау қолданылады.
Сабақ бойынша Рефлексия

Сабақтың мақсаты / мақсаты шынайы болды ма?

Барлық оқушылар ҚО-ға жетті ме?

Егер жоқ болса, неге?

Сабақта дифференциация дұрыс өткізілді ма?

Сабақтың уақытша кезеңдері өтті ма?

Сабақтың жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге?

Бұл бөлімді сабақ туралы ойлану үшін пайдаланыңыз. Сол бағаннан сабақ туралы ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.
 

 

 

Жалпы баға

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту және оқу туралы ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақтың жақсаруына не ықпал етуі мүмкін (оқыту және оқыту туралы ойланыңыз)?

1:

2:

Мен сабақ кезінде жекелеген оқушылардың сыныбы немесе жетістіктері/қиындықтары туралы не анықтадым, не үшін келесі сабақтарға назар аудару қажет

 

Cізге ұнауы мүмкін...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *