ОТ”Саяхат”Ормандағы саяхат ң дыбысы мен әрпі
Пәні: Сауат ашу Күні: |
Маңғыстау облсы Бейнеу ауданы Мектеп: Атамекен орта мектебі КММ
|
||||
Мұғалімнің аты: Нургалиева Айнур |
|||||
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
Сабақтың тақырыбы: |
ОТ «Саяхат» Орманға саяхат. ң дыбысы мен әрпі |
||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын мақсаттары: |
1.2.9.1 Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестенді-ру. 1.2.6.1 Мұғалімнің көмегімен ерекшелігіне қарай мәтін жанрын (өлең, әңгіме, ертегі) ажырату. 1.1.9.2 Дыбыстардың мағына ажыратушылық қызметін түсіну. 1.3.8.1 Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу. |
||||
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар орындай алады: |
||||
– Мәтінді қатесіз оқиды; мәтіннің жанрын анықтайды; мәтіннің ерекшелегін сипаттайды; |
|||||
Көптеген оқушылардың орындай алады: |
|||||
– Буындап немесе тұтас сөздермен оқиды.Түсініп оқиды. |
|||||
Кейбір оқушылар орындай алады: |
|||||
Алған білімді өмірде қолдана алады. |
|||||
Бағалау критерийлері: |
– Сөздегі дыбыстардың түрлерін (дауысты/дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) анықтайды. – Дыбыстарды дұрыс айтады. – Сөздегі өзгерген дыбыстарды атайды. – Дыбыстың сөз мағынасын өзгертуге қатыстылығын түсіндіреді – Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. – Буындап немесе тұтас сөздер мен оқиды. – Иллюстрация бойынша мәтіннің мазмұнын болжап әңгімелейді |
||||
Тілдік мақсат: |
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: «жаңғақ – грецкий орех -faqot » |
||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: 2.Дыбысты не істейміз? (естиміз, айтамыз) 3.Әріпті не істейміз? (көреміз, жазамыз) 4.Әріптерден не құралады? (сөз) 5.Сөзден не құралады? (сөйлем) 6.Сөйлем қандай әріппен жазылады? (бас әріппен) 7. Сөйлемдерден не құралады? (мәтін) 9. ң дыбысынан келетін сөздерді ата? |
||||
Ишара |
Жасыл-түсіндім; сары-сыныптасымның көмегімен түсіндім; |
||||
Алдынғы оқу |
Орманға саяхат. ң дыбысы мен әрпі |
||||
Жоспар |
|||||
|
Жоспарланған жаттығу түрлері: |
Ресурстар: |
|||
Сабақтың басы: |
Психологиялық ахуал туғызу мақсатында -Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш Топқа бөлу |
Шаттық шеңбері
Сары, қызыл, жасылжитондар |
|||
Сабақтың ортасы:
Сабақтың соңы:
|
Суретпен жұмыс ҰЖ Сурет бойынша әңгіме құрау. Оқулықтағы суретте не берілген? Қандай аңдар бейнеленген? Дескриптор: 2.Суретке қарап әңгіме құрастырады. 3.Аңдарды атайды, буындық – дыбыстық талдау жасайды. Кері байланыс: «житондар» 1-тапсырма:ЖЖ Дескриптор: 2. Ң дыбысы сөздің қай буында екенін анықтайды. 3.Мәтіннің мазмұнын түсінеді, қайталап айтады. Кері байланыс: «житондар» 2-тапсырма:ТЖ
Дескриптор: 1. Суреттегі заттарды атайды. 2. Ң әрпі бар сөздерді табады. 3.Сөзді буынға бөледі, сөйлем құрайды. Кері байланыс:«житондар» Сергіту сәті Дидактикалық ойын: «Кім шапшаң» ойыны Шарты: Ңң дыбысы бар сөздерді ойлап тауып буынға бөлу. Жазылым. Ө.Ж. Дәптермен жұмыс Ңң әрпін ауада жазайық. Енді дәптерге жазыңдар. Дескриптор: 1. Әріп элеметтерін дұрыс салады. Кері байланыс: «житондар» |
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс.
Суреттер
Тыңдалым
іс-қимылмен көрсетеді.
Ойын
Жазу үлгісі Дәптерлер
|
|||
Қосымша мәліметтер |
|||||
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті Оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Бағалау парағы, |
Пәнаралық байланыс-денсаулық және қауіпсіздік, АКТ мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) дүниетану Ауызбіршілікке, достыққа, ұқыптылыққа дұрыс тамақтануға, денсаулықты күтуге, бір-бірінің пікірін құрметтеуге тәрбиелеу. |
|||
Барлық оқушылар орындай алады: |
|||||
Берілген сурет бойынша мәтін құрастыра алады. |
|||||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
|||||
Мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжайды, талқылайды. |
|||||
Рефлексия |
|||||
Кері байланыс: «Білім ағашы» балалар стикер арқылы алған білім деңгейлерін көрсетеді. |
|||||
Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|