Не дәмді
Тақырыбы: Не дәмді? Мектеп:
Күні: 06.03.20 Мұғалімнің аты-жөні: Ильяшова Аяужан
Сынып: 1 Сабаққа қатысқан
оқушылар саны: Сабаққа қатыспаған
оқушылар саны:
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқу мақсаты 1.1.4.1.Мұғалімнің қолдауымен тыңдаған материалдың кім/не туралы екенін түсіну.
1.1.1.1. Көкөністер, жемістер, тағам атауларын қайталау.
1.1.2.1. Оқушылардың сөздік қорын, сөз байлығын, есте сақтау және ойлау қабілетін дамыту
Сабақ мақсаты:
Барлық оқушылар:
Тыңдаған материалдың кім\не туралы екенін түсінеді
Оқушылардың басым бөлігі:
Тапсырма арқылы тақырыптың мағынасын түсінеді
Кейбір оқушылар:
Көкөністер, жемістер, тағам атауларын атай алады
Сабақтың барысы
Сабақтың кезендері Жоспарланған жұмыс Ресурстар
Сабақтың басы
(2-5 минут)
Сабақтың ортасы
(6-35 минут)
Сабақтың соңы
36-40 минут
Оқушылардың сабакка дайындығын тексеру. Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру. «Орманға саяхат» әдісі арқылы орманға саяхатқа шығып, тапсырмаларды орындау.
Сабақ мақсатымен таныстыру. Топка бөлу
Cүйек, дән, орамжапырақ, сәбіз, сүт сөздерінің мағынасын ашу.
1-тапсырма: Топтық жұмыс
Әр топка қоян, ит, тауық, мысык, ешкі және сүйек, дән, орамжапырақ, сәбіз, сүттің суреті таратылады. Топ мүшелері суреттерді сәйкестігіне қарай қойып шығуы керек.
Мысалы: қоян – сәбіз, ит – сүйек, ешкі – орамжапырак, тауық – дән, мысық – сүт.
Дескриптор:
– Суреттерді сәйкестендіре алады
– Топпен жұмыс істейді
Мұғалім:
Белсенді болған топтарды мадақтап шығады.
2-тапсырма:
Оқушылар сурет бойынша әр кейіпкер не айтқанын айта алуға жаттығады. Мысалы:
Қоян – ең дәмді – сәбіз
Ит -ең дәмді – сүйек
Тауық – ең дәмді – дән
Мысық – ең дәмді – сүт
Ешкі – ең дәмді – орамжапырақ
Дескриптор:
– Әр кейіпкердің не айтқанын айта алады
– Есте сақтай алады
Мұғалім:
Оқушыларды смайлик арқылы бағалайды.
3-тапсырма: Жазылым
Жазу дәптермен жұмыс.
Жаңа сөздерді жазу
4-тапсырма: Жұптық жұмыс
Парталас досы үшін ненің дәмді екенін сұрау
Дескриптор:
– Өз ойын еркін жеткізе алады
Мұғалім:
Оқушыларды смайлик арқылы бағалайды.
Сабақты қорытындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады. « Шана» әдісі
1) Егер саған сабақ толық түсінікті болса шананы қызыл түске боя
2) Сабақ орташа түсінікті болса шананы жасыл түске боя
3) Сабақтан егер түсініксіз шананы сары түске боя
Жұмыс дәптері
Қосымша ақпарат
Қорытындылау Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз. Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сүрақтарға жауап беріңіз.
1. Сабақ барысына өзгертулер енгіздіңіз бе? Неге?
2. Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды?
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нәрсе не?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?
1:
2: