Теңге.Монета және қағаз ақша

Сабақ: математика Мектеп: Мұхтар Әуезов мектеп – гемназия
Сабақтың тақырыбы: Теңге. Монета жəне қағаз ақша
Күні:11.02.2020 ж Мұғалімнің аты: Тойжанова Э.
Сынып:  2 «Е» Қатысқандар: Қатыспағандар:

 

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары 2.1.3.6. 50 тг, 100 теңгелік монеталарды, 200 тг, 500 тг купюраларды ажырату жəне түрліше төлем жасау.
Сабақ мақсаты Теңге монеталарды біледі, атай алады;

Тапсырмаларды  топтық , жеке, жұптық  жұмыстарда   бірлесіп  орындай алады;

Оқулықтан тыс тапсырмаларды өз бетінше орындап тұжырым жасайды;

Бағалау критерийлері

 

1.      50 тг, 100 теңгелік монеталарды, 200 тг, 500 тг ,1000тг қағаз ақшаларды ажыратады;

2.      Әртүрлі амалдар орындауды үйренеді;

Тілдік мақсат Тиынмонета-сoin
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:

Тірек сөздердің  айтылуын ,есте сақтау дағдысын қалыптастыру; тірек сөздерді сабақ барысында қайталату.

Алдыңғы оқу 5 санына көбейту және бөлу кестесін құру
Жоспар
Жоспарланған уақыт есебі Жоспарланған  жаттығу түрлері ресурстар

 

Басы

 

 

1. Ұйымдастыру кезеңі.

Психологиялық дайындық:
Математика – қызық пән,
Бәріміз оны білеміз.
Қызықты есеп шығарып,
Тез жауабын береміз.

ҰЖ«Өзіңді тексер»әдісібойынша үй жұмысы 43 бет 3 есеп

Дескриптор:

-Өз-өзін тексереді.

– Сары, қызыл,жасыл қаламдарымен құс тұмсығын қою арқылы бағалайды.

Кері байланыс

ҚБ «Өз-өзін тексереді»

«Әуедегі шарлар» әдісі

Дескриптор

-теңге мен қағаз ақшаның айырмашылығын айтады.

Кері байланыс:

ҚБ «Жарайсың!»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ортасы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Қорытынды

 

Білім алушыларға жаңа тақырыпты таныстырылым арқылы түсіндіремін.Жаңа тақырыпты ашу мақсатында теңге, монета, қағаз ақша туралы бейне жазба көрсетемін.

 

1-тапсырма«Ойлан-жұптас – талқыла» әдісі ТЖ 

1 топ 200 тгмонеталармен ұсақтайды.

2 топ  500 тг қағаз және монеталармен ұсақтайды.

3 топ 1000 тг қағаз және монеталармен ұсақтайды.

Дескриптор:

1.Амалдарды жазады;

2. оқиды, мәнін табады;
3. Ірі ақшаларды монетаға ұсақтауды үйренеді;

Кері байланыс:

ҚБ«Қолпаштау»

 

2.- тапсырма:  «Теңге ілу» ойыны ҰЖ

Бейнеролик

Әр балада неше монета барын есепте

Дәулет

100 тг + 100 тг + 50 тг + 50 тг

Қанат

100 тг + 100 тг + 100 тг +100 тг

Самат

100 тг + 100 тг +100тг + 50 тг + 50 тг

1.      Әр балада неше монетадан бар?

2.      Әр балада неше теңге бар?

3.      Қайсысының монетасы бәрінен артық?

4.      Қайсысының ақшасы бәрінен аз?

Дескриптор:

1.Монеталардың санын мен неше теңге екенін табады.

2. Қосу амалымен тиімді есептей алады.

3. Монеталардың артық немесе аз екенін айтады.

Кері байланыс:

ҚБ «Бас бармақ»

Ж.Ж « Кім жылдам» ойыны

Дескриптор:

-қанша теңге екенін табады

Кері байланыс

ҚБ «От шашу»

3- тапсырма:  ҰЖ  «Сақина салу»

Дәптермен жұмыс

Тура теңдіктер мен теңсіздіктер құрастыр

Дескриптор:

1. тура теңдіктер мен  теңсіздіктерді  құрастырады;

3. Бір-бірін тыңдап, толықтырады, бағалайды;

Кері байланыс:

ҚБ «Өзара бағалау»

 

Қалыптастырушы  жұмыс

 

•      Құны  50тг, 100 теңгелік  монеталарды тауып, ( P)  белгіл

 
 
 
 

Құны  200 тг, 500 теңгелік купюраларды белгілеп ( P) көрсет.

 

 
 
 
 

 

Дескриптор            Білім алушы

50 теңгелік монетаны белгілеп көрсетеді;

-100 теңгелік монетаны белгілеп көрсетеді;

-200 теңгеліккупюраныбелгілепкөрсетедІ;

– 500 теңгеліккупюраныбелгілепкөрсетеді

 

«Кім жүйрік» ойыны

Білім ланд сайты

 

Оқулық

 

Маркер,

плакат

 

 

 

 

 

 

Іс-қимылмен көрсетеді

 

Интербел сенді

тақта

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

оқулық

Соңы

 

 

 

Үй тапсырмасы: 47-б. № 3

 

Кері байланыс: « Монета»

Қосымша мәліметтер
Саралау – Сіз қосымша

көмек көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Сізқабілеті жоғарыоқушыларға тапсырманыкүрделендіруді қалайжоспарлайсыз?

 

Бағалау – Оқушылардың

үйренгенін тексеруді

қалай жоспарлайсыз?

 

 

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы.

 

 

 

«Ойлан-жұптас – талқыла»әдісі арқылы  топтарға тапсырма беремін. Әр тапсырманың  соңында бағалаймын. Дескрептор арқылы мұғалім оқушылардың  жұмысын бағалайды.

Әр оқушы жауабын тапқан оқушыны жеке жұмыста «От шашу» «Түсті қарындаштар»  әдісімен бағалайды. «Қолпаштау» , «Бас бармақ», арқылы топтар бірін-бірі бағалайды.

Интербелсенді тақтадан көрсеткенде. «Қара жорға» биіарқылы сергіту сәтін  қимылмен орындайды.

тапсырмалар

 

 

Рефлексия.Сабақ мақсаттары / оқумақсаттарыдұрыс қойылған ба?Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?Жеткізбесе,неліктен?

Сабақта дифференция дұрыс жүргізілді ме?Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды,неліктен?

 

 

 

 

 

 

Қорытынды бағамдау

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы  да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақбарысындасынып туралы немесежекелегеноқушылардың жетістік/қиындықтары туралы не білдім,келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

Bilimger.kz Республикалық білім порталы

Қазақстан Республикасы Мәдениет және Ақпарат министрлігіне тіркелген.

Куәлік нөмірі: KZ45VPY00102718

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *