Қысқаша көбейту формулаларын көпмүшелерді көбейткіштерге жіктеуде қолдану
Бөлім 7.3 В:Қысқаша көбейту формулалары |
Мектеп: №71 орта мектебі | |||||
Күні: 04.03.2020ж | Мұғалімнің аты – жөні : Балсүгірова Камшат | |||||
Сынып : 7 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Қысқаша көбейту формулаларын көпмүшелерді көбейткіштерге жіктеуде қолдану | |||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | Оқушылар:
7.2.1.14 алгебралық өрнектерді қысқаша көбейту формулалары арқылы көбейткіштерге жіктеу; |
|||||
Сабақтың мақсаттары |
|
|||||
Бағалау
критерийлері |
Оқушылар:
Қысқаша көбейту формулаларын көпмүшелерді көбейткіштерге жіктеуде қолданады. |
|||||
Тілдік мақсаттар | Пәнге қатысты лексика мен терминология:
– қысқаша көбейту формулары; – екі өрнектің квадраттарының айырмасы; – екі өрнектің қосындысының квадраты; – екі өрнектің айырмасының квадраты; – екі еселенген көбейтінді; – үш еселенген көбейтінді; – екі өрнектің қосындысының кубы; – екі өрнектің айырмасының кубы; – екі өрнектің кубтарының қосындысы; – екі өрнектің кубтарының айырмасы; -көбейткіштерге жіктеу; – ортақ көбейткіш; – ең үлкен ортақ көбейткіш; – топтау тәсілі; – толық квадрат; -толымсыз квадрат. Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: – екі өрнектің квадраттарының айырмасы …. тең; – екі өрнектің қосындысының (айырмасының) квадраты …. тең; – екі өрнектің қосындысының (айырмасының) кубы … тең; – екі өрнектің кубтарының қосындысы ( айырмасы) …… ; – ортақ көбейткішті жақша сыртына шығару үшін…; – коэфициенттердің ең үлкен ортақ бөлгіші; – берілген өрнекті …. түрінде жазуға болады; – көпмүшені көбейткіштерге жіктеу үшін … ; – егер … болса , онда көпмүшелердің көбейтіндісі нөлге тең; – көпмүшенің … бар мүшелерін(өрнекті) бірге топтаймыз; – берілген көпмүшені көбейтінді түріне келтіру үшін … қолданамыз; – берілген өрнектен қосындының (айырманың) квадратын бөліп алу үшін…; |
|||||
Құндылықтарды
дарыту |
Құрмет құндылығын бір-бірін тындау, түсіну, ой бөлісу арқылы; ынтымақтастық құндылығын жұппен жұмыс, топтық жұмыс арқылы; ал еңбек және шығармашылық құндылығын өздігімен жұмыс жасау, басқалардың жұмысын бағалау арқылы жүзеге асады. | |||||
Пәнаралық байланыстар | Сурет әдіс-тәсілдерде | |||||
АКТ қолданудағдылары | Интерактивті тақтаны ақпаратты ұсыну және оқушы жауабын тексеру құралы ретінде қолдану | |||||
Бастапқы білім | Бірмүшелер мен көпмүшелерге амалдар қолдануды біледі. | |||||
Сабақ барысы | ||||||
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері | Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет
|
Ресурстар | ||||
Сабақтың басы
1 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі.Амандасу. Психологиялық ахуал туғызу.
Шаршадым- УХ Ренжідім- ТУХ Қорықтым- ОЙ Өкіндім- АХ Шарасыз- ЕХ Таңырқап- ОО дедім, Кейідім- И Біліп ап- Е Қуанып- ХА-ХА-ХА Топқа бөлу «Тарсия ойыны» арқылы Сан Санның квадраты Санның кубы |
Презентация
Слайд 1
|
||||
Білімдерді жаңғырту
2 мин
Сабақтың тақырыбына шығу, мақсатты анықтау
Бекіту 8 мин |
Қайталау оқу анасы
https://learningapps.org/display?v=pwaxk2k8j Жаңа сабақ
Топтық жұмыс: Миллион кімге бұйырады?
ҚБ: Ақша арқылы
Жеке жұмыс ҚБ қаламсаптар арқылы алақан белгісі бар |
|
||||
· Топтау тәсілі;
· Қысқаша көбейту формулалары; · Ортақкөбейткіштіжақшасыртынашығару. |
||||||
Рефлексия
2мин |
||||||
Үй жұмысы
1 мин |
||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||
Жұппен жұмыста қабілеті жоғары оқушы жұбына көмектеседі (Жұппен жұмыс орындаудың алдында қабілеттерін ескере отырып өзім жұпқа бөлемін). | Қалыптастырушы бағалау тапсырма. Құрастырылған критерийлер бойынша бірін бірі, өздерін бағалайды. Сонымен қатар бағалау критерийі арқылы бағаланады. | Сабақ барысында жағымды психологиялық ахуал туғызу үшін тренинг өткізіледі.
Тапсырмалар жас ерекшеліктеріне сәйкес келеді. |