Теңге. Монета жəне қағаз ақша

Сабақ: математика Мектеп: №15 орта мектеп
Сабақтың тақырыбы: Теңге. Монета жəне қағаз ақша
Мұғалімнің аты:Жалғасбаева Г
Сынып: 2 « Ғ »

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

2.1.3.6. 50 тг, 100 теңгелік монеталарды, 200 тг, 500 тг купюраларды ажырату жəне түрліше төлем жасау.
Сабақ мақсаты:  Теңге монеталарды біледі, атай алады;
Тапсырмаларды топтық , жеке, жұптық жұмыстарда бірлесіп орындай алады;
Оқулықтан тыс тапсырмаларды өз бетінше орындап тұжырым жасайды;
Бағалау критерийлері
1. 50 тг, 100 теңгелік монеталарды, 200 тг, 500 тг купюраларды ажыратады;
2. Әртүрлі амалдар орындауды үйренеді;
Тілдік мақсат Теңге – ; монета-
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:
Тірек сөздердің айтылуын ,есте сақтау дағдысын қалыптастыру; тірек сөздерді сабақ барысында қайталату.
Талқылауға арналған сұрақтар:
Не себепті……деп ойлайсыз
1. 40 бананды 5 адамға теңдей бөлуге бола ма?
2. 20 санын 2 көбейтсек қанша болады?
3. 40: 2 өрнегі математикалық терминмен қалай айтылады
Алдыңғы оқу 5 санына көбейту және бөлу кестесін құру
Ишара Жасыл-түсіндім; Сары – сыныптасымның көмегімен түсіндім;
Қызыл- көмек қажет, түсінбедім.
Жоспар
Жоспарланған уақыт есебі Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз) ресурстар

Басы

«Шаттық шеңбер»
Балалар бір-бірімен амандасып, танысады, жылы тілек тілейді.Білім алушылар сабақтың мақсатымен танысады.
Видео материал көріп жаңа сабақтың мазмұнын ашуға талпынады.
1-тапсырма: «Анықта» ҰЖ
Дескриптор:
1.Суретке қарап қағаз ақшаларды, монеталарды атайды;
2. Ірі ақшаларды монетаға ұсақтауды үйренеді;
3.Қорытынды жасап жариялайды;
Кері байланыс: «Житондар»
ҚБ «Жұлдызшалар»
2.- тапсырма: ТЖ «Есепте»
Дескриптор:
1. Берілген тапсырманы дауыстап оқып, талқылайды;
2. Әр баладағы монетаны есптеп, сұрақтарға жауап береді;
3. Бір-біріне түсіндіреді, толықтырады, бағалайды;
Кері байланыс: «Житондар»
ҚБ «Жұлдызшалар»
Сергіту сәті
3- тапсырма: ТЖ «Теңдіктер мен теңсіздіктер құр»
Дескриптор:
1. Суретті пайдаланып тура теңдіктер теңсіздіктер құрастырады;
2. Әр топ тапсырмаларын қорғайды;
3. Бір-бірін тыңдап, толықтырады, бағалайды;
Кері байланыс: «Житондар»
ҚБ «Жұлдызшалар»
Кері байланыс: «Житондар»
ҚБ «Жұлдызшалар»
4- тапсырма: ТЖ «Кім математик?!»
Дескриптор:
1. Әр топ берілген тапсырманы талқылап, есептейді, жауабын жариялайды;
2. Математикалық терминмен атап айтады;
3. Бір-бірін тыңдап, толықтырады, бағалайды;
Кері байланыс: «Житондар»
ҚБ «Жұлдызшалар»

Үй тапсырмасы: 47-б. № 3

Кері байланыс: «Білім ағашы»

Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Қабілетті оқушыға тапсырманы
қалай түрлендіресіз? Қабілетті оқушыға қосымша тапсырмалар беремін.
Барлық оқушылар орындайалады: Берілгенақша монеталарды біледі, атай алады;
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: ТЖ,ЖЖ,ӨЖ тапсырмаларды орындайды;
Кейбір оқушылар орындай алады:
Тапсырманы орындап тұжырым жасайды; Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Жұптық, топтық, өздік жұмыста жұлдызша,житондар арқылы бағалаймын. Мадақтау, марапаттау арқылы бағалауды жүзеге асырамын. Пәнаралық байланыс-өмір қауіпсіздік негізі. Музыка . АКТ мен байланыс
Құндылықтармен байланыс: Рухани-жаңғыру бағдарламасы: «Бәсекеге қабілеттілік» , «Сананың ашықтығы »
(тәрбие элементі)

Рефлексия
Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді?
Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?
Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

 

Cізге ұнауы мүмкін...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *