Ұлыбритания
Күні: 5.09.2018 |
Мұғалімнің аты-жөні: Ж.А №263 мектеп |
||||||||
Пәні: |
Дүниежүзі тарихы |
||||||||
Сынып: 11 «А» |
Сабаққа қатысқандар: |
Сабаққа қатыспағандар: |
|||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Ұлыбритания |
||||||||
Сабаққа негізделген оқу мақсаттары: |
Ұлыбританияның саяси-экономикалық дамуы туралы мәлімет бере отырып, жан-жақты түсінуге бағыттау. Оқушылардың бойында оқулықпен өзіндік жұмыс істеу арқылы жеке ойларын ортаға салып, талқылау дағдыларын қалыптастыру |
||||||||
Сабақ мақсаты: |
Барлық оқушы: Консерваторлар мен лейбористер саясаты туралы біледі, олардың саяси-экономикалық дамудағы қарама-қайшылықтарын талдайды.Тақырып аясында сөйлей алады. |
||||||||
Оқушылардың басым бөлігі: Мәтінді өз бетімен түсініп оқиды және мазмұнын қысқаша хабарлама түрінде жеткізе алады. |
|||||||||
Кейбір оқушылар: . Оқушылар сыни тұрғыдан талдау жасай біледі, өз идеяларын ортаға салып, ойларымен бөліседі. |
|||||||||
Тілдік мақсат: |
Оқушылар орындай алады: Тақырып бойынша берілген тапсырмаларды ауызша және жазбаша талдау жасайды. |
||||||||
Негізгі сөздер мен тіркестер: «жаңа консерватизм», «тэтчеризм» |
|||||||||
Сыныптағы диалог \ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: Айтылым, жазылым |
|||||||||
Алдыңғы оқу: |
Ұлыбритания ХХ ғасырдың 40-70 жылдарда |
||||||||
Жоспар |
|||||||||
Жоспарланған уақыт: |
I . Ұйымдастыру кезеңі – 3 мин. II .Қызығушылықты арттыру – 2 мин. III. Оқушының іс-әрекеті – 25 мин. Ұжымдық жұмыс «Кім жылдам?» Топтық жұмыс «Ойлан –топтас-бөліс» Жеке жұмыс «Хронологиямен жұмыс» IV.Бекіту – 6 мин «Он сұрақ» әдісі V. Қорытындылау – 3 мин 1) Бағалау Критерий арқылы бағалау 2)Топтық бағалау Рефлексия VI. Үйге тапсырма беру – 1 мин |
Ресурстар |
|||||||
Сабақтың басталуы: 5 мин. |
І. Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сынып оқушыларына жағымды ахуал тудыру . «Сергіту сәті» 2.Оқушыларды сандар арқылы 4 топқа бөлу ІІ. Қызығушылығын арттыру. Ұлыбртанияның дамуы туралы мәлімет беру |
Интерактивті тақта, слайд
|
|||||||
Сабақтың ортасы: 25 мин. |
ІІІ.Ұжымдық жұмыс: «Кім жылдам?» 1. 1945 жылы Екінші дүниежүзілік соғыс аяқталғаннан кейін әлем тарихында қандай өзгерістер болды? 2. Дүниежүзі елдерінің басты мақсаты қандай болды? 3. «Қырғиқабақ соғыс» терминін қалай түсінесіңдер? IV.Топтық жұмыс: «Ойлан –топтас-бөліс» 1-топ: Консерваторлар өкімет басында. М.Тэтчер 2-топ: Дж. Мейджор 3-4-топ: Лейбористер өкімет басында V. Жеке жұмыс: «Кестемен жұмыс»
|
Оқушылар өздері білетін сұрақтарға жауап береді.
Оқушылар өздеріне берілген тапсырма бойынша ойларын ортаға салып талқылайды, өз ойларымен бөліседі.
Берілген тапсырма бойынша жеке жұмыс жасайды
|
|||||||
Сабақ аяқталуы: 10 мин. |
Сабақтың аяқталуы: Сабақты бекіту: «Он сұрақ» әдісі бойынша Сұрақтарға жауап беру Бағалау: 1) Бағалау Критерий арқылы бағалау 2)Топтық бағалау Рефлексия: «Бүгінгі сабақта несімен ұнады… немесе не қиын болды …» VІ. Үйге тапсырма: Ұлыбритания |
Стикерлер |
|||||||
Қосымша ақпараттар: әдеби кітаптар оқу |
|||||||||
Саралау: Оқушыларға қандай қолдау көрсете аласыз? Оқушы мүмкіндігіне шек бар ма? |
Бағалау:Оқушының алған білімін көруді қалай жоспарлайсыз? Мадақтау Формативті бағалау |
Пәнаралық байланыс: География, әдебиет |
|||||||
Кері байланыс: Сабақ \ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы көңіл-күй қандай болды? Берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы осы сабаққа сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз |
||||||||
|
|||||||||
1. Қорытынды бағамдау: Қандай екі нәрсе табысты болды? 2.Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? 3.Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы келесі сабағымды жетілдіруге не көмектесетін білдім? |
|||||||||