| ТАҚЫРЫБЫ: | Мектеп/ МҰ: | ||
| «Сәруәр» (ертегі) | |||
| (С. Оспанов) | |||
| Күні: | Педагогтің аты-жөні: | ||
| Сынып/ топ: | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |
| ҰОҚ оқытылу | 0.1.1.1. Шағын мәтіндер, ертегілердің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру | ||
| мақсаты | 0.1.3.1. Тыңдалған материалды иллюстарция бойынша оқиға жүйесін сақтап | ||
| баяндау | |||
| 0.1.4.1. Иллюстрациялар бойынша сұрақ құрастыру және оларға жауап беру | |||
| 0.2.2.1 Кейіпкердің қылығы туралы пікірін айту | |||
| (ұнайды, неліктен ұнамайды) | |||
| Күтілетін нәтиже | Тәрбиеленушілер орындай алады: | ||
| Өз Отанын атай алады. | |||
| Ертегі мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді. | |||
| Кейіпкердің қылығы туралы пікірін айтады (ұнайды, неліктен ұнамайды). | |||
| Көпшілік тәрбиеленушілер орындай алады: | |||
| Тыңдалған материалды иллюстарция бойынша оқиға жүйесін сақтап | |||
| баяндайды. | |||
| Кейбір тәрбиеленушілер: | |||
| Иллюстрациялар бойынша сұрақ құрастырады және оларға жауап береді. | |||
| Тілдік мақсат | Тәрбиеленушілер: талқылау барысындақандай?қай?қайда? | ||
| деген сұрақтары бар сөздерді пайдалана алады. | |||
| Көптілділік: аю – медведь – bear, | |||
| қасқыр – волк – wolf, түлкі – лиса – fox | |||
| Негізгі терминдер мен сөз тіркестері: Сәруәр Айға ұшпақ болды. | |||
| Пікір алмасу сұрақтары: | |||
| Ғарыш кемесімен қайда баруға болады? | |||
| Қандай ғарышкерлерді білесіңдер? | |||
| Білетін ертегілерді естеріне түсіреді. | |||
| Ғарыш кемесі, ғарышкер туралы өз ойларын айтады. | |||
| Өткен ҰОҚ-де алған | Білетін ертегілерді естеріне түсіреді. | ||
| білім | |||
| Жоспар | |||
| Жоспарланған уақыт | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |
| І. Дұрыс әсерлі көңіл | ҰОҚ-де жұмыс жасау үшін педагог жағымды ахуал туғызады. | ||
| күй орнату. | Көздерін жұмып ғажайып аспан әлеміне саяхатқа баруға | ||
| шақырады. | |||
| II. Өмірлік | Ол үшін қолдарыңды жайып, көз алдарыңа үлкен ғарыш әлемін | ||
| тәжірибені | елестетіңдер. Жарқыраған сан алуан жұлдыздар. Сендер аспан | ||
| маңыздандыру. | да ғарышкер болып ұшып жүрсіңдер… Ғарыш кемесімен аспанға | ||
| Мақсатты болжам. | ұшуға болатынын, аспан әлемі туралы ойлайды. | ||
| III. Тақырып | Педагог С. Оспановтың «Сәруәр» ертегісін ұсынады. | ||
| бойынша жұмыс | Ертегіні айтып береді. | ||
| Талқылау. | |||
| – Сәруәр қайда ұшпақ болады? | |||
| – Не үшін аюға барады? | |||
| – Аю неге келіспеді? | |||
| – Түлкі келісті ме? | |||
| – Қоян неге қорықты? | |||
| – Айға ұшуға күшік пен мысық неге келісті? | |||
| – Сәруәрдың нағыз достарын ата. | |||
| Қорытынды жасай отырып балалардың былай түсіндіруіне жетелеу. | |||