Тоқыма материалдарынан бұйым дайындау (авторлық қуыршақ, дамытатын ойыншықтар).
Сералиева Гаухар Куанышбаевна
Білім беру ұйымының атауы | Е.Бозғұлов атындағы № 249 мектеп-лицей | |||||
Пәні: | Көркем еңбек | |||||
Бөлім: | Дизайн және технология | |||||
Педагогтің аты-жөні: | Сералиева Г.К. | |||||
Күні: | 01.02.2024 ж. | |||||
Сынып: | 6 «Ж» Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | |||||
Тақырыбы: | Тоқыма материалдарынан бұйым дайындау (авторлық қуыршақ, дамытатын ойыншықтар). | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: | 6.1.5.1 – Өзінің тәжірибесі мен біліміне сүйеніп, композицияның негізгі заңдылықтарын сақтай отырып, әртүрлі нысандардың дизайны бойынша тапсырмалар орындау | |||||
Сабақтың мақсаты: | Қуыршақтардың шығу тарихын білу Тоқыма қуыршақтарының түрлерін ажырата алу Авторлық қуыршақ жасауды үйрену Дамытатын ойыншықтарды білу |
|||||
Құндылықтар: | Талап құндылығы. Ізденімпаздылыққа,бауырмалдылыққа, жаңашылдыққа, әдемілікке, ауызбіршілікке тәрбиелеу. | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың жоспар-ланған кезеңі | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Сабақтың басы | Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу. Түгелдеу. |
Оқушылар сәлемдеседі.
оқу құралдарын дайындап, назарларын сабаққа аударады. |
Оқулық,
дәптер, еңбек құралдары |
|||
Сабақтың ортасы
|
Ой қозғау
«Кроссенс» әдісі (Жаңа сабақтың тақырыбын ашу) Интербелсенді тақтаға 9 бағанға бөлінген мағыналары бір 8 түрлі сурет және 1 сурет соларды бір арнаға тоғыстыратын сурет болады. Оқушылар суреттерге мұқият қарап онда не туралы айтылғандығы туралы баяндап жаңа сабақты ашады. Сабақ мақсатын хабарлау Жаңа тақырып: Мұғалім түсіндірмесі Бүгінгі сабағымызда авторлық қуыршақ пен дамытатын ойыншықтар туралы білетін боламыз. Авторлық қуыршақ көбіне жалғыз дана етіп жасалады. Ойыншықтардың шығу тарихы
Ұлттық құндылық. Топқа бөлу (Танграм әдісі) Қауіпсіздік ережесі: Практикалық жұмыс
Ұжымдық жұмыс:
|
Оқушылар интербелсенді тақтадағы суреттерден ортақ ұғымды тауып жаңа тақырыпты ашады.
Оқушылар тыңдайды
Жаңа тақырыпты меңгереді. Қуыршақ, ойыншықтар туралы білімдерін кеңейтеді, білмегендерін үйренеді.
Ойыншықтар дың шығу тарихымен танысады
Оқушылар сөздікті дәптерге жазып алады
Тыңдайды
Оқушылар танграмды жылдам құрастыру арқылы топқа бөлінеді
Қауіпсіздік ережелерін сақтайды
Дискриптор -майлықты дұрыс таңдауй біледі; -түстерін үйлестіре біледі; – таза, ұқыпты орындайды; (смайликтермен бағаланады)
Дискриптор
Дискриптор -қағазға бірге орындайды; |
Мадақтау арқылы бағалау
Жарайсыңдар!
Басбармақ арқылы бағалау Жарайсыңдар!
Жарайсыңдар!
Жарайсыңдар! Смайлик арқылы бағалау
Смайлик арқылы бағалау
Смайлик арқылы бағалау
|
Слайд 3
Оқулық, слайдтар
слайд
Оқулық, слайдтар
Танграм қиындылары
Видео 1 https://www.youtube.com/watch?v=MlQ6JcbNODI
Видео2
Ертегі кейіпкерлері
Қағаз,маркер, жіп.
|
||
Сабақтың соңы
|
Сабақты қорытындылау
1. Авторлық қуыршақ дегеніміз не? 2. Дамытатын ойыншықтар дегеніміз не? 3. Ең ежелгі ойыншықтар нешінші ғасырда пайда болды? (ІІІғасыр) 4. Тоқыма сөзі орысша қалай аталатын болды? 5. Баланың ең алғашқы ойыншығын ата?
Кері байланыс «Банкомат» әдісі
Бағалау (ҚБ)
Авторлық қуыршақ жасау(кез келген материалмен) |
Сабақты қорытындылау сұрақтарына жауап береді
Банкоматқа қолдарына таратылған карточкаларға сабақтан алған әсерлерін жазып салып, кері байланыс жасайды
Смайликтерді алады
Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады |
Смайлик арқылы бағалау Жарайсыңдар!
Жарайсыңдар!
Смайлик арқылы бағалау
|
Интербелсенді тақта
Шаблон-карточкалар, ручка
Күнделік, қаламсап |