Химиялық элементтердің табиғи ұяластары және олардың қасиеттері

Ақмуханова Ы

Сабақтың тақырыбы: Химиялық элементтердің табиғи ұяластары және олардың қасиеттері

Бөлім: 8.3А Химиялық  элементтердің  периодтық  жүйесі
Педагогтің аты-жөні: Ақмуханова Ы
Күні:  
Сыныбы:8 Қатысушылар саны:                   Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы: Химиялық элементтердің табиғи ұяластары және олардың қасиеттері
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты 8.2.1.5 -химиялық қасиеттері ұқсас элементтердің бір топқа жататындығын дәлелдеу;

8.2.1.6 -химиялық элементтердің табиғи ұяластарын білу және сілтілік металдар, галогендер, инертті элементтердің ұяластарына мысалдар келтіру

Сабақтың мақсаты: -химиялық қасиеттері ұқсас элементтердің бір топқа жататындығын дәлелдейді

-химиялық элементтердің табиғи ұяластарын білу және сілтілік металдар, галогендер, инертті элементтердің ұяластарына мысалдар келтіреді

 

ЕББҚЕ Жеңіл ақыл –ой кемістігі

-сілтілік металдар, галогендер, инертті элементтердің ұяластарын сурет бойынша анықтайды

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты Педагогтің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті ЕББҚЕ Бағалау Ресурстар
Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту

Ұйымдастыру кезеңі:

(Ұ) “Бұл кім тауып көрші” ойыны  (оқушылардың арасынан бір оқушыны сипаттайды) оқушылардың жағымды ахуал қалыптастыру.

 

Үй тапсырмасын тексеру

 

Жағымды ахуал қалыптастыру (Балалар оны тауып жақсы қасиетін айтады.)Оқушылар бір –біріне бүгінгі күнге байланысты жағымды тілектер айтады.

 

 

 

 

 

дәптерлерін бірін-бірі тексереді

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Балл-1

бағалау парағы

Оқулық, жұмыс дәптері

ДК экраны

 

 

 

 

 

 

 

 

жұмыс дәптері

ДК экраны

 

 

Жаңа сабаққа кіріспе  (Ұ) «Миға шабуыл»

Өзгенің пікірін толықтырады.

сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады.

1.Элементтердің табиғи ұяластары дегенді қалай түсінесіңдер?

өз ойларын айтады.

 

 

  Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп,  талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен  ынталандыру.  
Сабақтың ортасы

Мағынаны ашу.

Видиокөрініс

 

Топтардың химиялық қасиеттерін айтып өтеді

Видиокөрініс

калийдің сумен қалай әрекеттесуін айтады

 

 

Көрсетілім калийдің сумен әрекеттесуі
 

 

берілген тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді.

«Ойлан, жұптас, бөліс» топтық жұмыс

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Anticipation guide» әдісі (болжам бойынша нұсқаулық)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Жадыны дамытуға арналған ойын»  әдісі Мәтінді

5-минут

 

kahoot тест жұмысы

 

 

 

 

 

 

 

Жеке жұмыс

1.      Тапсырма

1-тапсырма Элементтердің табиғи ұяластарының химиялық қасиеттерін көрсет және дәлелде

Дескриптор:

-Әр топтың

химиялық қасиеттерін табады.

химиялық қасиеттері

-ұқсас элементтердің бір топқа жататындығын дәлелмен айтады

Берілген суреттің қай элемент екенің анықтап көр.

40сурет, 15 кестедегі агрегаттық күйі, ғалым,топтардың қолданылуы 110 бет, инертті газдар112бет оқып, есте сақтау

дискриптор: химиялық элементтердің табиғи ұяластарын білу және сілтілік металдар, галогендер, инертті элементтердің ұяластарына мысалдар келтіреді

 

 

ұялы телефон арқылы орындайды

Массасы 460г хлормен әрекеттескенде түзілетін натрий хлоридінің массасын есептеңде

жауабы 1170г

дискриптор:

реакция теідеуін жазып,прапорция арқылы шығарады

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқулыққа қарамай мәліметтің «дұрыс» немесе «бұрыс» екенің табады

Содан соң өзін тексереді

Жалпы – 4 балл.

-Әр топтың

химиялық қасиеттерін табады. -3балл

 

-химиялық қасиеттері

ұқсас элементтердің бір топқа жататындығын дәлелмен айтады –  1балл

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Қол шапалақтау

6 сұрақ дұрыс болса- 2балл

7-8 сұрақ-3балл

9-10- 4 балл

 

 

 

Балл-1

ДК экраны

 

Үлестірмелі қағаздар

 

Бағалау парағы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

https://create.kahoot.it/details/d5c77e0f-9135-45a5-99e3-898ee7864603

 

 

бағалау парағы

Сабақтың соңы

Ой толғаныс.

Рефлексия

.

 

 

  НЕ құнды

НЕ қызықты

НЕ қиын   болды

Мұғалім оқушыларды  «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды. Жарайсың!

Жақсы!

Талпын!

 

Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады.

 
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? Бағалау.  Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау
«Диалог және қолдау көрсету», «Тапсырма», «Жіктеу».

 

Саралау тапсырмаларды  іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып әзірлеуді қамтиды.

 «Мадақтау сөзі» әдісі Денсаулық сақтау технологиялары.

Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын.

Осы сабақта қолданылатын

Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады.

Жалпы бағалау

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

1:

2:

Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз.

1:

2:

Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені  анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек?

1:

2:

 

Cізге ұнауы мүмкін...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *