Қуаныш сыйлау да бақыт
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
«————————- орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Әдебиеттік оқу 49-сабақ
Бөлім: |
Мамандықтар әлемі |
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы |
Қуаныш сыйлау да – бақыт |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.1.2 Шығарманы іштей көз жүгіртіп/шолып/ түртіп алып/ сұрақтар қоя отырып/ қажетті ақпаратты тауып/ белгі қойып оқу/ талдау жасап оқу/ сын тұрғысынан бағалап оқу 4.2.3.1 шығарманың тақырыбы және негізгі ойды анықтау, автордың ойын мәтін деректерінен келтіре отырып дәлелдеу |
|
Сабақтың мақсаты |
• шығарманы сұрақтар қоя отырып, қажетті ақпаратты тауып оқиды;
• шығарманың тақырыбы және негізгі ойды анықтайды;
• автордың ойын мәтін деректерінен келтіре отырып дәлелдейді.
|
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру
8 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді. Топқа бөлу «Таңдау» әдісімен жүреді. -Түсті қағаздың бірін таңдап, топқа бірігіп отырыңдар. Өткен тақырыпқа шолу: –Үй тапсырмасын сұрау. -Бір-біріңе өткен тақырыпқа байланысты сұрақтар қойып жауап алыңдар. Жаңа оқу материалын жариялау «Ой қозғау» әдісі: –Олай болса, бүгінгі сабақта қуаныш сыйлаутуралы әңгімелесіп, пікір білдіреміз, тапсырмалар орындаймыз. |
Жаттығу жасайды.
Топқа бірігеді.
Өлең оқып, ән айтады. Сұрақтарға жауап береді. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! |
Түсті қағаздар |
Жаңа білім 15 мин
2 мин
Бекіту 15 мин
|
(Т) 1- тапсырма «Ашық микрофон» әдісі: А) Өзгертіп айту. Үлгі бойынша етістіктерді өзгертіп айтыңдар. Ә) Эссе жазу. –Етістіктерді пайдаланып, қиялдарыңдағы мамандық туралы эссе жазыңдар. Б) Сөздікпен жұмыс. Б) Мәтінмен жұмыс. –Өлеңді тізбектей дауыстап, мәнерлепоқыңдар. Г) Өзгертіп оқу. – Өлеңдегі кейіпкердің арманын 2–жақта өзгертіп оқыңдар, мазмұндаңдар. -«Ертегінің сарайын» қай маман іздейді. -Өлеңдегі негізгі ойды білдіретін шумақты тауып оқыңдар. Саралаудың «Дереккөз» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: –Автордың тағы қандай шығармаларын білесің?
Сергіту сәтінде «Ертегілер» әнін қосылып айтады.
(Ж) 2-тапсырмада «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісімен орындалады. А) Дәлелдеу. –«Жұлдыздардың талайын қолыма алып санармын» деген қиялы іске асуы мүмкін бе? Дәлел келтіріңдер. Себебін түсіндіріңдер. Ә) Ойлану. –Атасы айтқан білімсіз баланың не істегені дұрыс? Б) Бағалау. -Сендерге кейіпкер таңдаған мамандықтың қайсысы ұнады?
|
– Тапсырма орындайды.
Ән айтып сергиді.
-Тапсырманы орындап, өз пікірлерін білдіреді. |
Дескриптор: Үлгі бойынша етістіктерді өзгертіп айтады–1балл. – Сөздікті жазып, жаттайды–1балл. – Етістіктерді пайдаланып, қиялдарындағы мамандық туралы эссе жазады– 2балл. –Өлеңдітізбектей дауыстап, мәнерлепоқиды–1балл. Өлеңдегі кейіпкердің арманын 2–жақта өзгертіп оқиды-1балл. Өлеңдегі негізгі ойды білдіретін шумақты тауып оқиды-1балл.
Дескриптор: – Бала қиялының іске асуы тураы пікір білдіреді, дәлелдейді–1балл. – Атасы айтқан білімсіз баланың не істегені дұрыстығын анықтайды-1балл. – Кейіпкер таңдаған мамандықтың ұнағаны туралы әңгімелейді–1балл. |
«Әде- биеттік оқу» оқулығы 4 сынып 2019ж
|
Қорытын-ды 5 мин |
Кері байланысты «Үш қадамдық сұқбат» әдісі арқылы береді. Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды. Оқу тапсырмасы: Өлеңнің шумағын жаттау. |
Сабақтан түйген ой-пікірін айтады. |
ҚБ қойылады. |
|
Bilimger.kz Республикалық білім порталы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және Ақпарат министрлігіне тіркелген.
Куәлік нөмірі: KZ45VPY00102718