сабақ жоспары
«Халел Өзбекғалиев атындағы Маңғыстау политехникалық колледжі» МКҚК
(білім беру ұйымының атауы)
Оқу сабағының жоспары
(теориялық)
Логикалық есептеуіш
(сабақ тақырыбы)
Модуль /пән атауы: КМ 10-02 Гидравлика, гидропневможетек негіздері
Педагог Біләлова Гүлбаршын Бегалықызы дайындады
2021 жылғы «__» ____________
1.Жалпы мәліметтер
Өткізу күні: 25.11.2021.
Ұзақтығы: 2 сағат
Курс, топтар: 2 курс, ТД-20-01с
Мамандығы: 1109000 – Токарлық іс және металл өңдеу (түрлері бойынша)
Біліктілігі: 1109111 –Токарь біліктілігі
Сабақ түрі: теориялық;
Логикалық есептеуіштің технологиялық процесстерін меңгеру сабағы
Модульдің атауы: КМ 10-02 Гидравлика, гидропневможетек негіздері
Сабақтың тақырыбы: Логикалық есептеуіш
Өтетін орны: н\блок, №301
- Мақсаты, міндеттері
Мақсаты: білім алушыларға логикалық есептеуіштің өндірістік және технологиялық процесстерге қойылатын жалпы шарттар меңгерту.
Міндеттері:
- Логикалық есептеуіштің өндірістік және технологиялық процесстерге қойылатын жалпы шарттарын сипаттауды қалыптастыру.
- Талдау, негізгі нәрсені бөліп көрсету, жалпылау және қорытынды жасау қабілеттерін дамыту; зертханалық және практикалық сабақтарда студенттердің ақыл-ой әрекетін белсендіру.
- Оқушыларды материалдарды үнемді пайдалануға, құрал-жабдықтарды ұқыпты ұстауға, қауіпсіздік ережелерін сақтауға тәрбиелеу.
- Оқу-жаттығу процесінде білім алушылар меңгеретін күтілетін нәтижелер және (немесе) кәсіби дағдылар тізбесі
- Өзіңнің болашақ мамандығыңның мәні мен әлеуметтік мәнін түсіну, оған тұрақты қызығушылық таныту.
- Топта және топта жұмыс істеу, бір-бірімен тиімді қарым-қатынас жасау.
- Құрылғыларды орналасу ретімен сәйкестендіре алу және пайдалану жұмыстарын орындау.
- Қажетті ресурстар
Power Point презентациясы, ДК, мультимедиялық жабдықтар, макеттер, , құрал-саймандар, қосалқы жабдықтар, көрнекіліктер және тақырыпқа сәйкес әдебиеттер тізімі
- Сабақтың барысы
Сабақтың жоспар-конспектісі
Сабақтың жоспар-конспектісі | ||||
Сабақ барысы | Уақыты (минут) | Оқытушының іс-әрекеті | Тыңдаушылардың
іс-әрекеті |
Оқу ресурстары мен материалдары |
Кіріспе нұсқаулық | ||||
1. Ұйымдастыру кезеңі | 3 | Студенттерді тексеру | ||
2. Үй тапсырмасының орындалуын тексеру | 5 | Сыртқы түрін тексеру | Қойылған сұрақтарға ауызша жауаптар. Тест сұрақтарын жазбаша шешу. | Тест сұрақтары |
3. Студенттерді негізгі кезеңде жұмысқа дайындау | 2 | Тест сұрақтарын орындау. Үй тапсырмасын ауызша сұрау. | Тақта | |
4. Жаңа білім мен қызмет тәсілдерін қалыптастыру | 35 | Жаңа материалды түсіндіру:
1. Логикалық есептеуіштің өндірістік және технологиялық процесстерге қойылатын жалпы шарттарын зерделеу. 2. Машина Логикалық есептеуіш бойынша жұмысты ұйымдастыруды зерттеу 3. Автоматтық басқаруды зерттеу. |
Алынған материалды жазу | Оқу әдебиеті |
5. Зерттелген материалды түсінуді бастапқы тексеру |
|
Жаңа материалды бекіту.
1. Жаңа тақырып бойынша сауалнама: 2. 1. Логикалық есептеуіштің құрылымына қойылатын жалпы шарттары туралы айтыңыз. 3. 2. Автоматты жүйе типтерін тауып көрсетіңіз. 4. 3. Логикалық есептеуіш өңдеу маршрутын сипаттаңыз. |
Білім алушының ауызша жауабы | Таблица |
|
||||
Ағымдағы нұсқаулық | ||||
6. Жаңа білім мен қызмет тәсілдерін бекіту |
30 |
Жұмыс орындарын ұйымдастыруға көмек көрсету | Жұмыс орындарын ұйымдастыру.
ДК жұмысын орындау кезінде жаттығуларды орындау |
Жүйелік блок, компьютер құрылғылары, бағдарлама |
7. Білім мен қызмет тәсілдерін қолдану | Мақсатты айналымдар.Сәйкестікті бақылау, еңбек операцияларының дұрыстығы | Жұмыс орындарын ұйымдастыру.
Құрылғылардың қызметі мен құрылымын сипаттау |
||
8. Білім мен іс-әрекет тәсілдерін меңгеруді бақылау және өзін-өзі бақылау | Білім сапасын бақылау. | |||
Студенттердің жұмысын қабылдауы | Қосымша сұрақтарға жауап беру | |||
Қорытынды нұсқаулық | ||||
9. Білім мен қызмет тәсілдерін түзету | 15 | Іс-қимылдардың бағдарлы негізін түсінудегі олқылықтарды анықтау және қателерді түзету | Өзара көмек көрсетуді ұйымдастыру | |
10. Үй тапсырмасы туралы хабарлау | Тақырып бойынша СӨЖ дайындау | |||
11. Сабақты қорытындылау және рефлексия | Жіберілген қателерді талдау | Жұмыс орнын тазалау |