Сабақтың тақырыбы: §22. “Тұлғалар” тарихы: Қазақ КСР басщыларының қызметі: Ж. Шаяхметов, Д. Қонаев, Ж. Тәшенев
Білім беру ұйымының атауы | №9 ЖББМ | |||||
Пәні: | Қазақстан тарихы | |||||
Бөлім: | XX ғ. 60-80 жылдарындағы Қазақстанның қоғамдық-саяси дамуындағы қарама-қайшылықтар | |||||
Педагогтің аты-жөні: | Сатыбалдыев А. Б. | |||||
Күні: | 26.11.2021 | |||||
Сынып: 9 а, ә, б, в | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | §22. “Тұлғалар” тарихы: Қазақ КСР басшыларының қызметі: Ж. Шаяхметов, Д. Қонаев, Ж. Тәшенев | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: | 9.3.1.2 қоғамдық-саяси қайраткерлердің ұлттық мүддені қорғаудағы рөліне баға беру. | |||||
Сабақтың мақсаты | XX ғасырдың. екінші жартысында ұлттық мүдделерді қорғау қалай жүзеге асырылды?
Барлық оқушылар білу керек: -Қазақ КСР басшыларының жүріп өткен жолын. Көпшілігі: -ҚазақКСР басшыларының қызметін. Кейбір оқушылар: -ҚазақКСР басшыларының билікке қалай келді және қалай шеттетілгенін. |
|||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі/уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Ұйымдастыру
Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру 5 минут
10 минут
Топқа бөліну 1 минут
Жаңа білім 2 минут
5 минут
7 минут
3 минут
3 минут
Бекіту 5 минут
Рефлексия 2 минут
Кері байланыс 2 минут |
Жеке жұмыс:
Үй жұмысын “Kahoot” әдісі арқылы сұрайды.
Жұптық жұмыс: “Тарихи эмодзи” әдісі арқылы өткен сабақты сұрайды.
“Пазл” әдісі арқылы топқа бөледі.
Жаңа тақырыпқа байланысты бейне-роликті көрсетеді.
Жаңа тақырыпқа қатысты мәтін береді.
Топтық жұмыс: “РАФТ” әдісі арқылы берілген тұлғалардың рөліне кіреді.
Жаңа тақырыпқа байланысты “Қоғамдық-саяси қайраткерлердің ұлттық мүддені қорғаудағы рөлін анықтап, сәйкестендір” тапсырмасын береді.
Жаңа тақырыпқа байланысты “Тұлғаны тап” тапсырмасын береді.
“Таза тақта” әдісі арқылы сабақты қорытындылайды.
– «Маған сабақ ұнады, өйткені, біріншіден… екіншіден… үшіншіден…» – «Мен көп нәрсені білдім. Мысалы, біріншіден… екіншіден…» – «Сабақ қызық өтті, өйткені, біріншіден… екіншіден… үшіншіден…» – «Осындай сабақтар көп болса екен, өйткені, біріншіден… екіншіден…»
“SMS” әдісі арқылы оқушылардан кері байланыс алады. |
Оқушы сұрақтарға жауап береді.
Жұп-оқушылар эмодзи арқылы жасырылған тұлғаларды табады.
Оқушылар үш топқа бөлінеді.
Жаңа тақырыпқа байланысты бейне-роликті көреді.
Жаңа тақырыпқа қатысты мәтінмен танысады.
Оқушылар берілген тұлға рөліне кіріп өмір-баянын сипаттайды.
Тақырыпқа байланысты тапсырма орындайды.
Тақырыпқа байланысты тапсырма орындайды.
Тақтадағы сұрақтарға жауап беру арқылы тақтаны тазалайды.
Оқушылар өтілген сабақ жайлы мәтінге қарап өз ойларын айтады.
Оқушылар SMS әдісі арқылы мұғаліммен кері байланыс жасайды. |
10-дық балл бойынша бағалау
10-дық балл бойынша бағалау
Оқушының сыныптастарын “Бағалау парақшасына” бағалауы
Оқушының сыныптастарын “Бағалау парақшасына” бағалауы
Оқушының сыныптастарын “Бағалау парақшасына” бағалауы
Мұғалімнің оқушыларды 10-балдық жүйемен бағалау. |
Kahoot.com
Powerpoint
А4 қағаз, Пазл
Bilimland.com
Мәтін
А4 қағаз
А4 қағаз
Powerpoint
Қағаз телефон
|