Квадрат теңсіздіктерді шешу

Тақырыбы

Сабақ 80

Квадрат теңсіздіктердіі шешу
Күні,айы: Мұғалімнің аты-жөні: 
  Сабаққа қатысқан оқушылар саны: Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты 8.2.2.8

квадрат теңсіздіктерді шешу;

8.8.2.7;  Теңсіздіктерді дәлелдеу тәсілдері шешу  жолдарын түсіну

8.9.2.8  Теңсіздіктерді дәлелдеу тәсілдеріншешуді тану

Сабақ мақсаты Барлық оқушылар Квадрат теңсіздіктер туралы үйренгендерін меңгеріп, ажыратып, есеп шығаруға  пайдаланады.

Көптеген оқушылар

Квадрат  теңсіздіктер  және  олардың  қасиеттері   жайлы түснік алады

Кейбір оқушылар

Тапсырмалар бойынша атқарушы ұғымын меңгерте отырып  тапсырмаларды орындауда машықтандыру

 

 

 

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі Педагогтың әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау Ресурстар
Сабақтың басы Сабақтың мақсаты таныстырылады.

«Миға шабуыл» әдісі арқылы сұрақ жауап

Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіру. Топ бойынша өткен  тақырыптар бойынша сұрақ- жауаптарға дайындық жасау.

Қайталауға арналған сұрақтар

1.     Квадрат функцияның анықтамасы

2.    у=  функциялары.

3.

4.    ?

 

«Сиқырлы ұяшықтар»

Топтар  слайдта берілген ұпай сандарын таңдау арқылы шыққан есеп шешімдерін туралы білетін ақпараттарымен бөліседі. Төмендегі сұрақтарды қоюға болады.

–       Бұл қандай қасиеттер?

–       Есептің шығу жолы қандай

–       Қандай анықтамаларды ерліктерін білесіздер?

–       ақпарат айтқан топқа ұпай қосылады.

Көп ұпай жинаған топ оқушылары жұлдызшамен бағаланады  (тәтті беруге де болады).

 

Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.  
Сабақтың ортасы  Кадрат теңсіздік

 

Парабола әдісі                                          интервалдар әдісі

Енді осы интервалдар әдісінің квадраттық теңдеуді шешудегі алгоритмін есімізге түсірейік.

-Алгоритм дегеніміздің өзі не?

-Белгілі бір мақсатқа жету үшін орындалатын реттелген әрекеттер тізбегі.

Олай болса біз қазір «Тізбегін ,тап!» ойынын ойнаймыз. Интербелсендітақтаның қаламының  көмегімен теңсіздікті шешудің алгоритмін дұрыс орналастырыңдар

Топпен жұмыс жасау

Сәйкестігін тап! (Оқушылар орындарында орындап болған соң, дұрыс жауапты кезектесіп ,тақтада орналастырады. Интербелсенді тақтада.)

Теңсіздіктердің жауаптарын сәйкестендір:

х2≥1

х2 – 3х <0

x2 –3 x – 4 >0

(х+5)(х+2) ≤0

(3х+2)(х – 4)<0

x2 – 5×3>0

(-∞; -1]∪[1; +∞)
(0; 3)
(-∞; -1)∪(4; +∞)
[-5; -2]
(-2/3; 4)

Топтар сынып алдында жұмыстарын қорғайды, бір-бірін критерийге сай бағалайды.

 

Бағалау критерийі Дескриптор Комментарий
Квадрат теңсіздіктердіі шешу жолдарын зерттей отыраерекшелігін анықтап, талдау жасай алады

 

Есептің шығару жолын ажыратады  
Шығарылу түсіну ерекшелігіне талдау жасай алады  
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. Оқулық

Аудидиск:

1.4.1; 1.4.4;

Жұмыс дәптері

 

Cізге ұнауы мүмкін...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *