Қорытындылау
Мектеп: М.Дулатов атындағы №136 мектеп -гимназия | ||||
Сабақ тақырыбы: Қорытындылау | ||||
Сынып 4 «Б» | Мұғалімнің есімі Жайнақова Райса | |||
Сабаққа негізделген оқу мақсаты | 4 4.3.2.2Шеңбер мен дөнгелекті радиусы бойынша сызу | |||
Сабақ мақсаттары: | Барлық оқушылар: Шеңбер мен дөнгелекті радиусы бойынша сыза алады;
Оқушылардың басым бөлігі: Бүтіннің бөлігін табуға берілген есептерді талдау және шығару; кері есеп құрастыру,шығаруды біледі Кейбір оқушылар: есептерді талдап, шығара алады. |
|||
Бағалау критерий-лері: (жетістік критерийлері, табыс критерийлері, күтілетін нәтиже) | жай бөлшектермен өрнектелген сандар тізбектерінің заңдылықтарын анықтап атай алады;
есептерді талдап, шығара алады. |
|||
Тілдік мақсаттар | Тілдік дағдылар: Жазбаша тапсырма:
• Кестені толтырыңыз. • Есеп шартын жазыңыз. • Жауапты жазыңыз. |
|||
Терминология: Шеңбер және дөңгелек
Шеңбер мен дөнгелектің радиусы |
||||
Сөз тіркестері:
• Есеп сұрағына бірден жауап беруге бола ма? • Неліктен есеп сұрағына біз бірден жауап бере алмаймыз? • Неліктен шамалар арасында тәуелділік бар? • Неліктен есепті шығарудың алгебралық тәсілін таңдау ыңғайлы? |
||||
Пәнаралық байланыстар | Қазақ тілі, көркем еңбек, жаратылыстану. | |||
АКТ қолдану дағдылары | Электронды тапсырмалар. | |||
Алдыңғы оқу/ Бастапқы білім | Пайыздар. Бөлшектер. Бөлшектерді салыстыру | |||
Жоспар | ||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар | Ресурстар | ||
Басталуы | Сергіту жаттығуы
«Кездесу» ойыны Жай әуенмен екі шеңбер болып қарама –қарсы айналады, әуен тоқтаған кезде бір-біріне қарап, баланың қасиетін айтады. Жаңа топ құру Топтарға бөлу. Себетпен конфет әкелу. Оқушыларға себеттен конфет алуларын сұраймын.Конфеттің түрлеріне қарай 3 топқа бөлініп отырады. 1-топ «Сары кәмпиттер» 2-топ «Көк кәмпиттер» 3-топ «Қызыл кәмпиттер» Жұмыс ережесін келісу Алдыңғы білімді еске түсіру (жеке,жұпта,топта, ұжымда) |
Оқушыларды топтарға бөлуге арналған суреттер.
Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары |
||
Ортасы | топтық жұмыс
2 тапсырма Орында. Қажетті өлшемдерді жүргіз және дәптерге сызба сыз. Дескрипторы: есептерді талдап, шығара алады. ОҚУЛЫҚТАҒЫ ТАПСЫРМАЛАРДЫ ОРЫНДАУ. |
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату. |
||
Аяқталуы
|
Жаңа білім мен тәжірибені қолдану.
Ойтолғаныс кезеңі. 3 тапсырма Шеңберлердің радиусын өлше. Кішкентай шеңбердің радиусы см. Ортаңғы шеңбердің радиусы см мм. Үлкен шеңбері радиусы см. Рефлексия «Жұлдыздар шеруі» әдісі. |
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін кері байланыс«Жұлдыз дар шеруі» әдісі тапсырмалары арқылы білдіре алады. |
||
Қосымша ақпарат | ||||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз? |
|
|||
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайыз? | ||||
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
||||
Қорытынды бағамдау | ||||
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу керек? 1. 2. |