Логарифмдік функция, оның қасиеттері мен графигі

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

11.3А Көрсеткішті к және логарифмдік функциялар Күні:

Сынып: 11 «Б»

Мектеп: «Қ.Рысқұлбеков атындағы №33 жалпы орта білім беретін мектеп» КММ

 

Мұғалімнің аты-жөні: Жумабекова Назым Сембаевна

 

Қатысқандар:                         Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы Логарифмдік функция, оның қасиеттері мен графигі
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) 11.3.1.15 – логарифмдік функцияның анықтамасын, қасиеттерін білу және оның графигін салу
Сабақтың мақсаты Барлық оқушылар: логарифмдік функцияның анықтамасын, қасиеттерін біледі және оның графигін салады

 Оқушылардың басым бөлігі: сан логарифмі, ондық және натурал логарифмдер анықтамаларын қолданып есептер шығарады

Кейбір оқушылар: деңгейі күрделі есептерді шешуде, тұжырымдама жасай отыра нақты шешімдер қабылдайды

Бағалау критерийі логарифмдік функцияның анықтамасын, қасиеттерін біледі және оның графигін салады
Тілдік мақсаттар

 

Оқушылар:

сан логарифмі, ондық және натурал логарифмдер анықтамаларын тұжырымдайды; логарифмдік функцияның анықтамасын, қасиеттерін айтады

Негізгі сөздер мен тіркестер сан логарифмі, ондық және натурал логарифмдер, логарифм негізі және негізгі тепе-теңдік

Сыныптағы диалог/жазылымға қажетті тіркестер

Логарифмдік  функция деп …

Құндылықтарға баулу Мәңгілік Ел” жалпыұлттық идеясының құндылығы:  Жалпыға  бірдей  еңбек  қоғамы. Еңбек және шығармашылық, ынтымақтастық, өмір  бойы  білім алу.
Пәнаралық байланыс Дүниежүзі тарихы
Тақырып бойынша алдыңғы білім Сан логарифмі және оның қасиеттері
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтағы  жоспарланған жаттығу түрлері Ресурстар
Сабақтың басы

5 минут

Ұйымдастыру кезеңі.

Психологиялық жағымды орта құру.

Қолданылатын әдіс-тәсіл «Ақ тілек»

Үй тапсырмасын тексеру.

Қ.б: бірін-бірі бағалау. Ең үздік жауап.

 

Үлестірме материалдар,

 

Сабақтың ортасы

25 минут

Анықтама:  формуласымен берілген функцияны логарифмдік функция деп атайды.

 

Мысалдар қарастыру

1)    функциясының анықталу облысын табайық.

8-3х˃0

-3x˃-8

Жауабы:

 

2)    функциясының анықталу облысын табайық.

3)  

Тапсырма:

Есептер шығару: №21.1(1,2)

№21.2 (1,3)

№21.5(1,2)

№21.8(1,3)

№21.9

 

Қарқыны жоғары оқушыларға №21.10(1,3)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқулық 11-сынып

Алматы «Мектеп» баспасы 2020 жыл

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың соңы

6минут

 

Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы. тест

ҚБ: бағалау критерийі арқылы дескриптор бойынша өзін-өзі бағалау жүргізіледі.

Үйге тапсырма:

№21.11(2,4)

№21.12(2,4)

 

 

Үлестірмелер

 

Смайликтер

 

Bilimger.kz Республикалық білім порталы

Қазақстан Республикасы Мәдениет және Ақпарат министрлігіне тіркелген.

Куәлік нөмірі: KZ45VPY00102718

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *