2-5 санына көбейту және бөлу кестесін бекіту. Математика 2 сынып
Тақырыбы: Күн тәртібі.
1 В |
Мектеп: Жаңаталап бастауыш мектебі | ||||
Пәні: Математика
Күні: 12.02.20ж |
Мұғалімі Айтжанова Алма | ||||
Сыныбы: 2 | Қатысқандар: Қатыспағандар: | ||||
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі:3 В бөлім.Көбейту және бөлу
Сабақтың тақырыбы: 2–5 санына көбейту және бөлу кестесін бекіту |
|||||
Сабақ негізделген оқу мақсаты | 2.1.2.2. кері амалдар көбейту және бөлу-өзара кері амалдар екенін түсіну,көбейту және бөлу амалдарының компоненттері арасындағы байланысты анықтау.
2.1.2.4. 2,3,4,5, сандарына көбейту кестесін құру,білу және қолдану. |
||||
Сабақтың мақсаттары
|
Барлық оқушылар: Көбейту кестесін біледі, көбейту және бөлу-өзара кері амалдар екенін түсінеді, көбейту мен бөлу кестесі қалай құрылғанын біледі және түсіндіре алады. | ||||
Оқушылардың басым көпшілігі: Көбейту мен бөлу амалдарына берілген есептерді шығара алады, көбейту және бөлу амалдарының компоненттерін атайды. | |||||
Кейбір оқушылар: көбейту кестесін есептеулерде қолданады. | |||||
Бағалау критерийлері | Көбейту мен бөлу кері амалдар екенін түсінеді.
Көбейту және бөлу амалдарының компоненттерін анықтай алады. Көбейту кестесін біледі және қолдана алады.Жеке, жұптық, топтық жұмыстарын орындай алады. |
||||
Тілдік мақсаттар:
|
Оқушылар орындай алады: көбейту кестесі қалай құрастырылғанын түсіндіре алады . | ||||
Негізгі сөздер мен тіркестер: көбейту , бөлу, көбейтудің ауыстырымдылық қасиеті, көбейту мен бөлудің байланысы. | |||||
Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер | |||||
Талқылауға арналған сұрақтар:
Қосу амалынан көбейту амалы шапшаң есептеуге тиімді ме? Көбейту мен бөлу амалы өзара байланысты ма? Тез есептеу үшін нені білу керек? |
|||||
Құндылыққа баулу | Оқушыларды Отансүйгіштікке тәрбиелеу. | ||||
Пәнаралық байланыс: | Қазақ тілі, дүниетану. | ||||
Жоспарланған уақыт | Сабақ барысы | Ресурстар | |||
Сабақтың басы
Ұйымдастыру 12 минут
Топқа бөлу 2минут
|
Қызығушылықты ояту.
2-5 дейінгі көбейту кестесін еске түсіру. «Сұрақты қағып ал» әдісі бойынша еске түсіру. 5-ті 2-ге көбейту; 3-ті 7-ге көбейту; 2-ні 6-ға көбейту; 4-ті 9-ға көбейту; 5-ті 8-ге көбейту; 3-ті 4-ке көбейту; 2-ні 2-ге көбейту; 5-ті 6-ға көбейту; 3-ті 8-ге көбейту; 5-ті 9-ға көбейту; 4-ті 8-ге көбейту; 2-ні 7-ге көбейту;
Топқа бөлу. «Кім жылдам?» ойыны.
Бағалау: шапалақ арқылы.
|
«Сұрақты қағып ал» әдісі
Доп.
Қима қағаз. |
|||
Сабақтың ортасы
Мағынаны тану 10 минут
5 минут
Сергіту сәті 2 минут
4 минут
3 минут
Кері байланыс 2 минут |
І. Мұғалім түсіндірмесі
Біз бүгін 2-5 санына көбейту кестесін қолдануды үйренеміз . №1 есеп. Суретпен жұмыс. Күн тәртібін сақтау үшін не істеу керек? Әр бағандағы өрнектер мен олардың мәнін салыстыр. Қандай қорытынды жасауға болады? Қай өрнектер жұбы дұрыс құрастырылмаған? Дескрипторы:Оқушылар қатесін тауып, түзетеді. Өздерінің күн тәртібі туралы әңгімелейді. Бағалау: жұлдызша арқылы. №2. Оқулықпен жұмыс. Есептерді шығар. Кері есептер құрастырып, оларды шығар. А) Бір қорапта 6 қарындаш бар. Осындай 2 қорапта неше қарындаш бар? 6*2=12? Ә) 12 дәптер 6 оқушыға тең бөлініп берілді. Әр оқушы неше дәптерден алды? 12:6=2 Б) Дүкенге әрқайсысында 8-кг-нан 2 жәшік сәбіз әкелінді. Дүкенге неше киллограмм сәбіз әкелінді? 8*2=16 Дескрипторы -Көбейту амалын орындай алады. -Бөлу амалын орындай алады. Бағалау:смайлик Сергіту сәті «Кім жылдам» әдісі. АКТ-мен жұмыс. Бағалау:жұлдызша арқылы Көбейту кестесін құру. №3. Есеп шығару. Дескрипторы -Көбейту амалын орындай алады. -Көбейтуге кері амал қолдана алады. -Көбейтудің ауыстырымдылық қасиетін біледі. -Бөлу амалын қолдана алады. -Бөлуге кері амал қолдана алады. Бағалау:жұлдызша арқылы 4. «Ыстық орындық» әдісі. Көбейту кестесін сұрау. Дескрипторы -Көбейту амалын орындай алады. -Көбейтудің ауыстырымдылық қасиетін біледі. Бағалау: Жұлдызша жинаған оқушыларды мадақтау. «Бағдаршам» әдісі Үй тапсырмасы: №4. Кестені пайдаланып тура және теңдіктер құрастыр. Кері байланыс: |
Оқулық, дәптер.
АКТ Сергіту сәті АКТ
«Ыстық орындық» әдісі
«Бағдаршам» арқылы
|
|||
Қосымша ақпарат | |||||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Сіз басқаларға қарағанда қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Пәнаралық байланыстар, қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері, АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс | |||
Қима қағаздарға алдын ала дайындаған есептерді шығарады. | Бағалау.
А)Мадақтау бағдаршам шапалақ жұлдызша |
1. Дүниетану, қазақ тілі
2. АКТ арқылы |
|||
Рефлексия | |||||
– Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?
– Бүгін оқушылар не білді? – Сыныптағы ахуал қандай болды? – Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? – Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? – Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
||||
Қорытынды бағамдау | |||||
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|
Bilimger.kz Республикалық білім порталы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және Ақпарат министрлігіне тіркелген.
Куәлік нөмірі: KZ45VPY00102718