Бірмүшенің дәрежесі және стандарт түрі
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Көпмүшелер | Мектеп:№17 орта мектеп | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні:03.10.2019ж | Мұғалімнің аты-жөні: Ахметбаева М.Ж | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 7Ә | Қатысқандар саны:23 | Қатыспағандар саны:1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Бірмүшенің дәрежесі және стандарт түрі | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаттары | 7.2.1.2 Бірмүше анықтамасын біледі,оның коэффиценті мен дәрежесін табады.
7.2.1.3.Бірмүшені стандарт түрде жазады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: бірмүше анықтамасын біледі,бірмүшені стандарт түрде жазады
Басым көпшілігі:бірмүшенің дәрежесін анықтайды, бірмүшелерді көбейте алады Кейбір оқушылар: бірмүшелерді көбейтудің жолдарын түсіндіре алады,дәрежесін анықтауды түсіндіре алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | -бірмүше анықтамасын біледі.
-бірмүшелерді стандарт түрде жазады. -бірмүшенің дәрежесін анықтайды -бірмүшелерді көбейтінді түрінде көрсете алады – бірмүшелерді көбейтудің жолдарын түсіндіреді -дәрежесін анықтауды түсіндіре алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Бірмүшенің анықтамасын оқығанда, коэффицент,стандарт түр,бірмүше деген сөздерді дұыс тұжырымдай алады. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Негізгі сөздер мен тіркестер: коэффицент,стандарт түр,бірмүше | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер
Санның, әріптердің көбейтіндісі түрінде берілген өрнек…………… Бірмүшенің сан көрсеткіші ……………… деп аталады Бірмүшенің құрамындағы айнымалылардың дәреже көрсеткіштернің қосындысы бірмүшенің ………………. деп аталады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу | Қазақстанның тәуелсіздігі және Астана | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық
байланыстар |
Физика пәні(негізгі бірліктерден туынды бірліктерді шығару) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім | -натурал көрсеткішті дәрежені біледі
-бүтін көрсеткішті дәрежені біледі -дәреженің қасиетін біледі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы
4 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі.
1. Оқушылармен амандасу,түгендеу Жағымды психологиялық ахуал орнату Назарларын сабаққа аудару 2. «Сұрақ менен,жауап сенен»тәсілі,Үй жұмысының дұрыс орындалуын тексеру (тақтаға дайын жауабын берем)
|
Жауаптары
қызыл жасыл сары түсті қағаздар беріледі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1.Білу«Миға шабуыл» әдісі (жабық сұрақтар берем)
1) 2) 3) 4) 5) Оқушылар сұраққа иә немесе жоқ деп жауап береді «Бас бармақ» әдісімен бағалайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы
30 мин
|
2.Түсіну(15 мин)
«Джигсо» әдісі І топ.Бірмүше дегеніміз не? ІІ топ. Бірмүшенің стандарт түрі дегеніміз не? ІІІ топ.Бірмүшенің коэффиценті деп нені айтамыз? ІV топ.Бірмүшенің дәрежесі дегеніміз не? Топпен жұмыс. Әр топқа тапсырма беріледі, сол тапсырманы топ арасында талқылап, бір оқушы қалған топтағы оқушыларға түсіндіреді. «Екі жұлдыз ,бір тілекпен» бағаланады |
Әр топқа сұрақтар жазылған үлестірмелі қағаздар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3.Қолдану Ойлан, жұптас, бөліс (10мин)
№3.4 І топ.1;5 ІІ топ.2;6 ІІІ топ.3;7 ІV топ. 4;8 Жұппен жұмыс Әр топтың ішіндегі жұпқа тапсырма беріледі, тапсырманы өзара талдап, тақтаға шығып түсіндіреді,топ өздері оқушыны таңдап тақтаға шығарады. Смайликтермен бағаланады
|
Оқулық Алгебра-7 Ә.Н.Шыныбеков |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4.Талдау «Семантикалық карта» (7 мин)
Оқушылар көршісін тақтадағы жауаптармен тексереді Бұл тапсырма үлестірмелі қағаздармен беріледі,жиналып алынады. Жарайсыңдар! |
Слайд №1
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың аяғы
6 мин |
5.Жинақтау (3 мин)
Жеке жұмыс (ауызша сұрақ) 1.Бірмүше,коэффицент,стандарт түрі,дірежесі дегеніміз не? 2. Оқушылар «Бірмүше» сөзіндегі әріптерден Қазақстан,Тәуелсіздік,Астана сөздері араласқан сөзтіркесін құрастыр. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Кері байланыс: «Табыс ағашы» арқылы
|
Стикерлер тарату | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Үйге тапсырма: №3.5. №3.7
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | 4.Талдау «Семантикалық карта» (7 мин) саралау тәсілдерінің тапсырмасын қолдандым
Аралап жүріп барынша қолдау көрсететін оқушыға өзім көмек көрсетемін. Сұрақтары бар оқушыларға бағыт беріп отырам. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | 1.Үй тапсырмасын тексеруде «Бағдаршам» тәсілі үй тапсырмасын қаншалықты түсінгендігін білу мақсатында қолданылды.(себебін сұрау, қызыл көрсеткендерге жасылды көмекке жіберу,сарыға өзім көмек көрсеттім)
2.Жабық сұрақтар бердім 3.«Екі жұлдыз ,бір тілек» пен бағалау себебім оқушылардың бір-бірін бағалауды көру болды,математикалық термин сөздерді айтылу ,жазылуы,тыңдау дағдылары бағаланады. 4. «Ойлан,жұптас,бөліс» №3.4(кітаппен жұмыс) Смайликтермен бағаланды,оқушылардың көңіл күйлері арқылы бүгінгі сабақтың мақсатына жеткенімізді анықтадым. 5«Семантикалық картамен» жұмыста «Жарайсың!» деген мақтау сөзін қолдандым.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | Партада дұрыс отыруын қадағалаймын,сыныптың тазалығына көңіл аударамын | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қолжеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, не ліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылғанын оқушылардың сабаққа белсенді қатысуынан білдім.
Оқушылардың барлығы ОМ қолжеткізді яғни сабаққа белсене араласа алды. Сабақта саралау дұрыс жүргізілді. Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды. Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болған жоқ. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||