Математика ашық сабақ 1 сынып Сабақтың тақырыбы: Жазық фигуралар
Сабақтың тақырыбы:
Жазық фигуралар |
Ортақ тақырып: Менің мектебім тақырыптар аясында
Бөлім: Геометриялық фигуралар Бөлімше: Геометриялық фигуралар және олардың жіктелуі |
|||
Күні: | Мұғалім: Бекбосынова Салтанат | |||
Сынып: 1 | Қатысқан: | Қатыспағандар: | ||
Оқу мақсаттары | 1.3.1.2 жазық фигураларды (үшбұрыш, шеңбер, шаршы, тіктөртбұрыш)/ кеңістіктегіфигураларды (куб, шар, цилиндр, конус, пирамида) ажырату және оларды қоршаған ортаның заттарымен байланыстыру | |||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар білуге тиісті:
Жазық фигураларды (үшбұрыш, шеңбер, шаршы, тіктөртбұрыш)/ кеңістіктегіфигураларды (куб, шар, цилиндр, конус, пирамида) ажырату және оларды қоршаған ортаның заттарымен байланыстырады |
|||
Оқушылардың көпшілігі білуге тиіс:
Фигураларды ортақ белгілері бойынша топтастыра алады |
||||
Кейбір оқушылар білуге тиіс:
Геометриялық фигураларды ортақ белгілері бойынша жиындарға жіктейді |
||||
Бағалау критерийлері
|
Жазық фигуралар мен кеңістіктегі фигураларды ажырата біледі
Фигураларды ортақ белгілері бойынша топтастыра алады Геометриялық фигураларды ортақ белгілері бойынша жиындарға жіктейді |
|||
Тілдік мақсаттар
|
Кеңістіктік фигуралар:цилиндр, пирамида, текше,параллелепипед
жазық геометриялық фигуралар: үшбұрыш, шеңбер, шаршы, тік төртбұрыш |
|||
Құндылықтарды дарыту
|
Жауапкершілік
Өмір бойы білім алуға дайын болу |
|||
Пәнаралық байланыстар | Бейнелеу өнері ,еңбекке баулу | |||
Бұрыннан бар білімдері | Дөңгелек, текше,үшбұрыш,төртбұрыш | |||
Жоспар | ||||
Жоспарланған
уақыттар |
Жоспарланған уақыт (жаттығулар) | Ресурстар | ||
Басталуы | Ұйымдастыру кезеңі
«Болжау» стратегиясы Ойын: Мен қандай фигурамын? Жаңа сабақтың тақырыбымен таныстыру Жазық фигуралар Сабақтың мақсаттары: Жазық фигураларды (үшбұрыш, шеңбер, шаршы, тіктөртбұрыш)/ кеңістіктегіфигураларды (куб, шар, цилиндр, конус, пирамида) ажырату және оларды қоршаған ортаның заттарымен байланыстырады Жазық фигураларды белгілері бойынша анықтайды Фигуралардың ортақ белгілері бойынша топтастыра алады |
Сұрақтар ға жауап береді
|
||
Ортасы
|
Зерттеу жұмысы
Әр топқа геометриялық фигураларды беру Геометриялық фигураларды салыстыру Критерийлері: Геометриялық фигураларды салыстырады, Дескриптор – жазық фигураларды анықтайды; – кеңістіктік денелерді анықтайды. Геометриялық фигураларды салыстырып, қорытынды шығарады Жеке жұмыс 1. Осы фигуралардың ұқсастығы қандай ? 2. Қоршаған ортада қандай заттармен теңей аласыздар
Жұптық жұмыс Фигураларды ортақ белгілері бойынша топтастыр. Бағалау критерийлері: Көлемді фигураларды қызыл түспен, ал жазық фигураларды жасыл түспен қоршап сызады Дескриптор – Көлемді фигураларды қызыл түспен қоршап сызады -Жазық фигураларды жасыл түспен қоршап сызады Сергіту сәті Менің үш бұрышым бар? Менің қарама- қарсы қабырғаларым тең Менің үйімнің барлық қабырғалары тең? Менің үйімнің бұрышы жоқ? Топтық жұмыс Берілген геометриялық фигураларды пайдаланып, көлік немесе зымыран құрастыр. Дескриптор – көлік немесе зымыран қандай фигуралардан құралғанын айтады; – геометриялық фигуралардан ұсынылған композицияны құрастырады. Қалыптастырушы бағалау Геометриялық фигураларды ортақ белгілері бойынша жиындарға жіктейді. Дескриптор – фигураларды ортақ белгілері (түсі, пішіні, көлемі) бойынша топтастырады.
|
Топ тапсырма сын орындай ды.
|
||
Аяқталуы | Кері байланыс. «Көңілді шарлар»
– Бүгінгі сабақта не білдіңдер ? Бағалау
|
Кері байланыс | ||
Үйге тапсырма: | ||||
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады ( оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім ?
|
||||