Әжем мейірімді

Сабақ жоспары

Қазақ тілі пәні                                                 2 сынып                            
Сабақ тақырыбы Әжем мейірімді
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары 2.1.2.1 – Баяу және анық айтылған жиі қолданылатын сөздерден құралған қарапайым фразалардың мағынасын түсіну;

2.4.2.1 – Оқыған/ аудио/бейнематериалдың мазмұны бойынша жиі қолданылатын сөздер мен сөз тіркестерін қатыстырып сұраққа жауап беру.

Сабақтың мақсаттары Барлығы: жиі қолданылатын сөздерден құралған қарапайым фразалардың мағынасын түсінеді.

Көбі:оқыған мәтіннің  мазмұны бойынша жиі қолданылатын сөздер мен сөз тіркестерін қатыстырып сұраққа жауап береді.

Кейбірі: тақырыпқа байланысты сөйлем құрастырады.

Күтілітін нәтижелер Оқушылар қарапайым фразаларды, сұрақтарды түсініп, бір-бірімен әңгімелеседі, тақырыпқа байланысты сөйлем құрастырады.
Жаңа сөздер: Еркелетеді, « қозым», «құлыным»
Сабақта қолданылатын материалдар: Интербелсенді тақта, слайдттар, суреттер
Оқыту әдістері: «Пазыл», «Топтастыру», «Синквеин» әдістері, жұптық, топтық жұмыс
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақта жоспарланған іс-əрекет дереккөздер
Сабақтың басы

5 мин.

«Пазыл» әдісі

Оқушылар қиықшалардан суреттер құрастырады.

Балалар, сурете кімді көріп тұрсыңдар?

(әже, бала, әке)

Өткен сабақта біз бірнеше сөзбен танысқанбыз. Еске түсірейкші (мейірімді, ақ шашты, қатал, күшті, тентек, ақылды, ертегі айтады, кәмпит береді, жақсы көреді).

Қалай ойлайсыңдар кімге қандай сөздер сәйкес келеді?

Сөздердің көбі әжеге сәйкес келеді екен.

Қалай ойлайсыңдар бүгінгі сабағымыз кімге арналмақ?

Бүгінгі сабақтың тақырыбы «Әжем мейірімді».

Ал сабақтың мақсаты: Әже  қандай адам екенін білеміз.

Балалар , әр дұрыс жауапқа мен жүрекшелер беремін.

Суреттер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

жүрекшелер

Сабақтың ортасы

5 мин.

 

 

7 мин.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 мин.

5 мин.

 

 

 

 

 

 

8 мин.

Тыңдалым.  Айтылым.

Оқушылар мәтінді тыңдайды.

Жұптық жұмыс.Үлгі бойынша жұптасып бір-бірімен әңгімелеседі.

1-тапсырма. Оқылым.

Дескриптор:

Мәтінді оқып, жаңа сөздерді анықтайды.

Сұрақтарға жауап береді

Мәтінде қандай жаңа сөздер бар?

 

Жаңа сөздермен жұмыс.

Еркелетеді – ласкает

«Қозым» – ягненочек мой

«Құлыным»- жеребеночек мой

 

Мәтін кім туралы?

Әжесі қандай адам?

Әжесі қалай еркелетеді?

Балалар сендерді әжелерін қалай еркелетеді?

 

Сергіту сәті

 

Жазылым. Дәптермен жұмыс.

1-тапсырма.

Дескриптор:

Сөздердің мағынасын түсінеді;

Сөйлемді дұрыс құрастырады.

 

Топтық жұмыс. «Сұрақ-жауап»

Дескриптор:

Сұрақтың дұрыс жауабын табады;

Суретке сәйкес постерге жапсырады.

 

 

 

 

 

 

 

 

Слайд

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Постер, желім, қиықшалар

Сабақтың соңы

5 мин.

«5 жол өлең» стратегиясы

Кім?           Әже

Қандай?     ақылды, мейрімді

Не істейді?  Еркелетеді, жақсы көреді

Қандай? кім? не істейді? Мейірімді әжем еркелетеді

Мұғаліммен бірге 5 жол өлең құрайды.
ІV. Бекіту

2 мин.

Бүгінгі сабақтың мақсаты қандай болды?

Әже қандай адам?

(мейірімді, ақылды, қамқор, ….)

V. Бағалау Сабақ бойы жинаған  жүрекшелерді  санайды.
VІ.Үйге тапсырма Жазылым . Дәптер.  
VІІ.Рефлексия

3 мин.

«Табыс баспалдағы» әдісі

 

Оқушылар «Табыс баспалдағын « белгілейді.

 

 

 

 

 

 

 

 

Анкета

 

Аты-жөніДаниярова Батен Төлегенқызы

Облыс                          Алматы

Аудан                           Қаратал

Қала                             Үштөбе

Мектеп  К.Тоқаев атындағы орта мектеп

Лауазымы                   орыс сыныбында қазақ тілі мен әдебиет пәнінің

мұғалімі

Тақырып     Әжем мейірімді

 

 

 

Cізге ұнауы мүмкін...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *